Ciagle problemy

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Ciagle problemy

Postprzez Simulans » Pt 19 lut, 2010 16:48

Witam,

Jestem już całkowicie załamany :-( W moim rozpanoszyły się nicienie i wypławki do tego stopnia że co dzień jest jakaś strata w krewetkach. Pod pancerzem widać białe kropki, które najprawdopodobniej są larwami nicieni.

Jestem już zmuszony użyć jakiegoś leku bo jak tak dalej pójdzie stracę całą obsadę w krewetkach.
Chce użyć leku Zentel, ale wcześniej chciałbym się dowiedzieć o jego skuteczności i dawkowaniu.
Proszę o rady i opinie.
Simulans
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 19 lut, 2010 16:41

Postprzez batman-ka » So 20 lut, 2010 02:09

może warto zrobić restart baniaka,jak nie jest duży,Freszu trzymał kiedyś crystale w baniaku po wodzie demineralizowanej+filterek na minimum ,jak jest taka masakra,na lekach się nie znam ,ja wpuszczam krewetki do nowego baniaka po 3-4 dniach,wodę daję filtrowaną przez filtr sedymentacyjno-węglowy ,dzięki temu woda nie jest trująca.
Czasem pomaga odmulenie i duża podmiana i czysty filtr ,ale nie wiem nic o baniaku
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leszcz25 » So 20 lut, 2010 09:08

Przy paletkach stosowałem Paratex na nicienie i tasiemce...
Jest to lek przeciw pasozytom jelitowym u psów. U weterynarza taka tabletka kosztuje 4 zł.
Ja z powodzeniem i bez strat oraz destabilizacji zbiornika stosowałem ten lek paletkom, sa tam też krewetki RC i jakoś też nie zauważyłem żadnych strat....
Wypławki są raczej drugoplanowym problemem, bo nie są aż tak niebezpieczne jak nicienie.
Teoretycznie nicienie strasznie osłabiają krewetki, a wypławki tylko po nich sprzątają.
Ostatnio edytowano So 20 lut, 2010 09:13 przez leszcz25, łącznie edytowano 1 raz
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Simulans » So 20 lut, 2010 09:20

Hmm...nadal zastanawiam się nad użyciem Zentela, lekarza mam pod ręką i bym mógł go mieć odrazu ale nie znam jego skuteczności.
Simulans
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 19 lut, 2010 16:41


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości