Kłopoty z fire red

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Kłopoty z fire red

Postprzez herbaciana » Wt 23 lut, 2010 14:45

Witam, dwa dni temu kupiłam stadko ślicznych młodych krewetek. Przeszły prawie dwugodzinną aklimatyzaję przed wpuszczeniem do zbiornika, dojrzałego, z filtrem i napowietrzaniem, temperatura koło 27-28 stopni. Pierwszego dnia się ukrywały- no nic dziwnego. wczoraj wieczorem żerowały już całym stadkiem, pływały wesoło i "brykały" w najlepsze. rano rzecz jasna już ich nigdzie nie było ;)
kiedy wróciłam, znalazłam wylinkę, bezbarwną wiotką, taki duszek. poza nią jest jednak coś wylinkopodobnego, ale z intensywnie czerwoną główką i tylko główką, i podejrzewam, że to jest martwy kreweciak. Poza nią wypatrzyłam 4 wesoło pływają , reszta pochowana.

co mogło spowodować śmierć krewetki? nie chciałabym stracić stadka...są karmione granulatem tetra wafer mix, wczoraj dostały kawałeczek banana.W ciągu dnia (6.00-21.00) są oświetlane lampką biurkową, świetlówka. mają sporo mchów i gałęzatkę.

czy to normalne, że poza spacerowaniem po dnie zwierzaczki pływają pod powierzchnią wody?


nie mam testów na parametry wody, ale dodam jeszcze, że nie używam nawozów, a filtr chodzi cały czas.
Ostatnio edytowano Wt 23 lut, 2010 14:50 przez herbaciana, łącznie edytowano 1 raz
herbaciana
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 23 lut, 2010 14:38

Postprzez dziki » Wt 23 lut, 2010 15:05

Witaj
Normalnym zjawiskiem jest, że krewetki pływają po całym akwarium, jeśli nie mają do towarzystwa wścibskich ryb czy innych zwierzątek wodnych której je straszą potrafią w bąbelku wody wychodzić na liście roślin pływających. Wisienki są bardzo pocieszne w zachowaniu.
Bez ustalenia parametrów wody ciężko będzie cokolwiek stwierdzić. Nie napisałaś jakie masz podłoże, ani też jaką wodę lejesz do podmian, nie dałaś nam nic w oparciu o co można by cokolwiek wywnioskować.
Co do głowy w skorupce wylinki, możliwości jest sporo, na przykład krewecia nie mogła wyjść ze skorupki, zamęczyła się na śmierć a współtowarzysze ją zjedli.
Ja miałem raczka orange który zjadał krewetki które zrzuciły pancerzyk.
Ostatnio edytowano Wt 23 lut, 2010 15:08 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez herbaciana » Wt 23 lut, 2010 15:21

Podłoże to żwirek rzeczny naturalny, nie pamiętam firmy.
Podmieniam 2 razy w tygodniu po 3-4l zwykłą wodą, oczywiście zimną (ktoś mi kiedyś powiedział, że w ciepłej jest za dużo miedzi dla krewetek) odstaną około 1 doby, ma więc temperaturę pokojową.
Akwarium ma tylko 30l.

Czy powinnam się martwić, jeśli inne krewetki zachowują się całkiem zwyczajnie?

Jakie testy powinnam kupić, i jaka jest ich cena mniej więcej?
herbaciana
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 23 lut, 2010 14:38

Postprzez Kamil921023 » Wt 23 lut, 2010 18:14

Z ciepłą wodą i miedzią to prawda.Może woda trochę za ciepła?
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości