Krewetki a prepararty chemiczne

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Krewetki a prepararty chemiczne

Postprzez lysy3332 » Pt 09 kwi, 2010 21:25

Witam wszystkich.
Chciałbym zapytać czy krewetkom karłowatym mogą zaszkodzić preparaty służące np. do zwalczania glonów, ewentualnie lekarstwa dla ryb akwariowych takie jak zieleń malachitowa itp.
Pytam tak profilaktycznie. Mam małe akwarium z krewetkami w którym jest też kilka gupików endlera i w razie jakiejś choroby ryb chciałbym wiedzieć co robić.
Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.
lysy3332
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt 09 kwi, 2010 21:18

Postprzez Tasior » Pt 09 kwi, 2010 21:28

Oczywiście, że tak. Zieleń malachitowa może od razu je zabić... To samo tyczy się preparatów przeciwko glonom. Szkodliwe chyba nie są te na których pisze, że nie szkodzą krewetkom, ale ja bym i tak im nie ufał.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Postprzez KiT » So 10 kwi, 2010 14:55

jedyne co dawałem to preparat TETRA do obniżania NO3 ale nie jak są małe.

Daję też nawozy dla rośli nawet ten z zawartością żelaza, ale dawkuje 1/4 zalecanych wartości i zawsze podaje je z preparatem na odbudowę bakterii (preparat dobę wcześniej).

Natomiast nie mam oporów przed stosowaniem żywic redukujących NO3 NO2 i PO4 co znakomicie utrudnia glonom życie. W połączeniu z czyszczeniem mechanicznym i zaciemnieniem daje bardzo dobre rezultaty.
Serdecznie Pozdrawiam,
Robert
KiT
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 22 sty, 2009 20:31

Postprzez lysy3332 » N 11 kwi, 2010 19:57

Dzięki wszystkim za odpowiedz i pozdrawiam.
lysy3332
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt 09 kwi, 2010 21:18

Postprzez Precelek » Pn 16 lip, 2012 12:22

zaufałam niepotrzebnie sprzedawcy w sklepie zoologicznym (który posiadał w sprzedaży krewetki) i etykiecie produktu

wlałam mniej niż zalecano preparatu ochronnego Healthosan Tropicala i gdyby nie moja w miarę szybka interwencja to pewnie bym się pozbyła wszystkich krewetek :(
dlatego z doświadczenia własnego mogę śmiało powiedzieć że ten preparat zabija krewetki

a mogłam wcześniej poczytać na forum.. ale mądry Polak po szkodzie :/
Precelek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn 16 lip, 2012 12:05


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości