WYPŁAWKI W KREWETKARIUM i NO-PLANARIA

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

WYPŁAWKI W KREWETKARIUM i NO-PLANARIA

Postprzez Boracz » Pn 07 cze, 2010 18:49

Ostatnio zauważyłem białe glistki w krewetkarium. Po głębszej analizie okazało się że sa to Wypławki. Próbowałem różnych sposobów, ale ciągle się pojawiały na nowo. Poprostu plaga!!! Zauważyłem też, że atakują krewetki. Poszukałem na necie i wyczytałem, że można je zwalczyć środkiem NO-PLANARIA. Długo szukałem, aż wreszcie znalazłem na Allegro. Zastosowałem go i nareszcie spokój, wybite wszystkie wypławki, ale też i ślimaki :(. Ale jeżeli macie problemy z wypławkami to polecam ten środek. Po 7 dniach jest po kłopocie. Szukajcie na Allegro
Boracz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 07 cze, 2010 18:38

Postprzez Kamil921023 » Pn 07 cze, 2010 19:41

Był już dyskusje na ten temat. Opinie są różne-u jednych działa, u innych nie....
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez krzych0062 » Wt 08 cze, 2010 06:17

Boracz napisał(a):Po 7 dniach jest po kłopocie.

Nie tak do końca ;-) No Planaria zabija postać dorosłą robala a nie formy przetrwalnikowe, których cykl rozwojowy trwa od 7 do ok.14dni. Dlatego też kurację należy powtórzyć, aby wybić to co się wykluje świeżego.
Na ślimaki działa również, jednak ponoć nie na wszystkie...
Nie są to moje spostrzeżenia,gdyż nigdy jeszcze nie stosowałem tego środka. Temat był doskonale omówiony na Zlocie Krewetkomaniaków w Wawie... :-)
krzych0062
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 110
Dołączył(a): So 16 sty, 2010 19:08
Lokalizacja: Łódź/Grudziądz

Postprzez Boracz » Śr 28 lip, 2010 19:30

Ja tylko po pierwszym zastosowaniu w pieciu różnych akwariach, do dziś nie widze nawrotu wypławka. Nie stosowałem go już ponownie bo widze, że nie ma potrzeby. Mineło już ponad dwa miesiące od pierwszej kuracji i nic, nowych wypławków nie ma :)
Boracz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 07 cze, 2010 18:38

Postprzez dziki » Śr 28 lip, 2010 21:06

szkoda że sprzedajesz to na "porcje" nie na opakowania.
Klienta ze mnie miał nie będziesz.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez leszcz25 » Cz 29 lip, 2010 04:55

HAHAHA......Dobre :mrgreen: Nie ma to jak porządna reklama. ;-)
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez tutusik » Cz 29 lip, 2010 09:57

z tego co wiem ta no-planaria dobrze działa :d ale ta autoreklama jest przesadzona :/
tutusik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2008 14:31

Postprzez dziki » Pn 02 sie, 2010 14:24

Hallo
Dziś pierwszy dzień kuracji NO-PLANARIA w 200 l baniaku, 160 l wody netto, 3,2 łyżeczki rozpuszczone w 0,5 litra wody z baniaka i wlane do baniaka. Rozpuszczalność raczej pozostawia dużo do życzenia, nierozpuszczone "okruchy" specyfiku opadły na dno, woda delikatnie zmętniała. zobaczę co będzie rano, wtedy wyedytuję posta.

EDIT
Dziś poszła do baniaka 3 dawka specyfiku.
Część świdrów nadal żywa, kilka dzikusów znalazłem martwych, Atye, Orange i ryby nie wykazują objawów zatrucia.

Na chwilę obecna jest całkiem dobrze.

EDIT

Za godzinę minie 3-a doba kuracji z dodawaniem No-Planaria.
Na chwilę obecną główni mieszkańcy akwa czyli Atya Gabonensis wszystkie przetrwały kurację, 20 szt amano też zameldowało się na zbiórkę, ryby z tego co widzę nie wykazują jakiegoś dyskomfortu z kuracji, nawet przeoczone 2 szt neritin przetrwało 68 godzin kuracji i po odłowieniu z głównego baniaka do czystej wody wznowiły swoją aktywność.
Odnalazłem na dnie 8 sztuk martwych i nieruszonych krewetek dzikich neokardinek. Nie wiem czy to przypadek czy działalność szkodnicza 2-ch szt raczków "pomarańczek".
Z mojego punktu widzenia kuracja została zakończona sukcesem. Od 16 sierpnia zacznę podawać 2-ą dawkę wtedy się okaże co tak naprawdę przetrwało kurację na wypławki ^^
Ostatnio edytowano Cz 05 sie, 2010 12:05 przez dziki, łącznie edytowano 2 razy
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Kesi » Śr 04 sie, 2010 13:09

U mnie nie sprawdziło się to wcale. Lepszy jest Flubenol.
Kesi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 04 gru, 2009 15:27
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez aquahobby1 » Śr 04 sie, 2010 23:30

krzych0062 napisał(a):No Planaria zabija postać dorosłą robala a nie formy przetrwalnikowe, których cykl rozwojowy trwa od 7 do ok.14dni.
Wystarczy przez 14 dni nie robić podmian wody. A zrobić ją przed podaniem preparatu.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dziki » Cz 05 sie, 2010 06:14

hallo
aquahobby1 napisał(a):Wystarczy przez 14 dni nie robić podmian wody. A zrobić ją przed podaniem preparatu.
OOO to jest to info którego googlując nie znalazłem.
Dzięki aquahobby1 :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez piroman » Cz 12 sie, 2010 14:30

To jest mój pierwszy post zatem witam wszystkich,

Też mam problem z wypławkami. Wie może ktoś gdzie w Krakowie można kupić No Planaria. Całe opakowanie, nie porcje.

Pozdrawiam
Romek
Ostatnio edytowano Cz 12 sie, 2010 14:32 przez piroman, łącznie edytowano 1 raz
piroman
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 07:47
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dziki » Pt 13 sie, 2010 06:09

Hallo
Nie wiem czy w grodzie Kraka będzie gdziekolwiek do nabycia No-Planaria, we wrocku nie ma nigdzie, obszedłem wszystkie sklepy, bazary i giełdy i guzik.
Całe paczki No-PLanaria na allegro sprzedaje użytkownik ecoleslaw1.
Całe opakowanie teoretycznie wystarcza na kurację 1250 litrów wody.

Od poniedziałku zaczynam drugą porcję kuracji. PO pierwszej nie widzę paskud ale profilaktycznie powtórzę żeby mi się potwory nie pokazały za kilka tygodni :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez piroman » Pt 13 sie, 2010 08:35

Wielkie dzięki za linka.

dziki napisał(a):Całe opakowanie teoretycznie wystarcza na kurację 1250 litrów wody.


Mam spore akwarium z amazonią, możliwe że trzeba będzie zwiększyć dawkę. Czyli starczy na dwie kuracje i może trochę zostanie.

Pozdrawiam,
Romek
piroman
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 07:47
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dziki » Pt 13 sie, 2010 09:48

hi :)
piroman napisał(a):Mam spore akwarium z amazonią, możliwe że trzeba będzie zwiększyć dawkę.

No tak, napisz jak poszło, różne ludziki piszą i że niby podłoża ada wyjadają dobroczynne moce No-Planaria.

Wracając do ecoleslaw1 jest on przedstawicielem rożnych "zoo-firm" i ma w ofercie całego BIOMAXA czym się bardzo sporadycznie chwali.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron