Infekcja, czy przebarwienie wewnętrzene?

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Infekcja, czy przebarwienie wewnętrzene?

Postprzez Franky » Cz 29 lip, 2010 19:43

Zaobserwowałem, że od jakiegoś czasu jedna z moich krewetek Blue Pearl ma pomarańczowo-brązowe przebarwienie wewnątrz ciała w okolicach odwłoka.
Proszę o opinie co to może być, fotka przedstawiająca krewetke w załączniku

Pozdrawiam
Franky
Avatar użytkownika
Franky
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 05 lis, 2009 02:06

Postprzez Adam_Jasiński » Pt 30 lip, 2010 11:15

Moim zdaniem to jakas infekcja. Odseparuja ja od stadka i obserwuj dla bezpieczenstwa.
Adam_Jasiński
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Śr 31 gru, 2008 16:05
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Franky » So 31 lip, 2010 21:55

Okazało się, że to poważna inwacja jakiejś choroby od któej krewetki robią się pomarańczowe na odwłoku, później jeśli nie są leczone, białe i umierają po 2-3 dniach.
Padło mi około 10 krewetek Blue Pearl niestety.
Polecam na taką chorobę lek Chloramphenicol - dostępny w aptece
lub zamiennik Ichtiomycin-C (Zoolek)
(jakby ktoś pytał o Bactopur Direct (Sera) lub Furanol (JBL) oraz Furanol 2 to wszystkie trzy są wycofane z produkcji już od dawien dawna ponieważ są to leki zagrażające środowisku)
Do kuracji można ponoć dodać leczenie Flubenolem 10% (dostępny u weterynarza), lub Metronidazolem(opinie są różne, jednak na Cristale czy Tigery znawcy nie polecają), jednak sam jeszcze nie testowałem. Kuracje Ichtiomycinem-C zacząłem dzisiaj rano, zobaczymy jak krewetki zareagują na lek - w przypadku krewetek daje się o około 20-30% większą dawkę tego leku niż piszą w instrukcji.

Pozdrawiam
Franky :-D
Ostatnio edytowano So 31 lip, 2010 21:59 przez Franky, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Franky
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz 05 lis, 2009 02:06

Postprzez batman-ka » N 01 sie, 2010 16:47

Ostatnio na wp na głowie zrobiło się brązowe przebarwienie wewnątrz i nagle opanowało głowę i zdechła,nie wiem co to było ale na szczęście tylko jedna ,myślę ,że przez te upały dostają grzybicy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » Pn 02 sie, 2010 00:16

Franky napisał(a):(jakby ktoś pytał o Bactopur Direct (Sera) lub Furanol (JBL) oraz Furanol 2 to wszystkie trzy są wycofane z produkcji już od dawien dawna ponieważ są to leki zagrażające środowisku)
To dziwne, ale w Niemczech można je dostać bez problemu, prawie w każdym większym sklepie. Polacy są zawsze nadgorliwi. :-/
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości