WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez aquahobby1 » Cz 22 maja, 2014 08:30

Jeżeli masz oryginalne opakowanie, to w środku powinna być plastikowa łyżeczka, którą odmierzamy dawki. Przedawkowanie nie zaszkodzi krewetkom.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez ukf85 » Wt 24 cze, 2014 10:54

jak czytam ten psot to widzę że trzeba ileś tygodni robić kurację no planarią żeby był skutek. i u każdego inaczej
Avatar użytkownika
ukf85
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt 30 maja, 2014 20:45
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez Wicia » N 08 lut, 2015 15:04

Ktoś zdradzi jaka jest objętość takiej oryginalnej łyżeczki dołączanej do pełnego opakowania No-Planaria? W ml?
Wicia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 04 mar, 2013 21:49

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez malyteo1 » Śr 11 lut, 2015 11:45

Obrazek
Te produkty stosuje i jestem zadowolony.
WARUNEK JEST TAKI !!!!!
Gdy zastosujecie te środki w akwarium dojrzałym gdzie pełno wypławków, nicieni i innych mikroorganizmów to krewetki będą padały wam jak muchy. Zaburzycie cały ekosystem. Trzeba pamiętać ,że te stworzenia są częścią tego "szklanego świata" i same regulują biotop. Padnięte potwory będą się rozkładać i wytworzą tyle azotanów itp. ,że nawet 50% podmiany nic nie pomogą. Ponadto substrat przestanie być aktywny gdyż wchłonie wszystko w parę dni i stanie się nasycony. Jak już są to trudno.
Można się ich pozbyć jedynie przy nowo założonym zbiorniku. Ja robię tak. Mech wsadzam do słoika i zalewam wodą gazowaną na 24h. Oczywiście słoik zakręcam. Z dwa razy wylewam wodę i gazuję ponownie. Do nowego zbiornika podaję środek wg. zaleceń producenta. Po dwóch-trzech tyg. powtarzam. oczywiście w tym czasie co tydzień robię podmianki. krewetki wpuszczam ok 4 tyg. ,którym wcześniej robię kwarantanną tzn. wpuszczam na parę dni do zbiornika gdzie nie ma tych paskudztw. Potem czekam i obserwuję czy się udało.
Powodzenia ;) "Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu" (Mark Twain)
Avatar użytkownika
malyteo1
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 08 lut, 2015 14:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez SUHY » Cz 12 lut, 2015 08:31

Jeśli pozwolimy na potężny rozrost populacji wypławków i do tego mamy nie zbyt stabilny, lub mały zbiornik w którym mamy niewielką ilość krewetek , to może się tak zdarzyć ze nasz mini ekosystem zawali się po kuracji .Ale mało kto wytrzyma nerwowo tak wielką ilość pełzaczy .
Nie raz byłem "twardy" ,dopuszczając do plagi , i nigdy w żaden sposób kuracja nie odbiła się na zbiornikach ani mieszkańcach (czasem dość delikatnych) .

Jednym słowem gdy wszystko działa jak trzeba nie ma co szukać dziury w całym , i stosować bez obaw .

A jeszcze dodam ze jak nie walimy kopy pokarmu i mamy odpowiednią ilość robali to wypławki czy ślimaki nie mają szans .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez Foxtrott » N 15 lut, 2015 09:21

Dobrym sposobem (sprawdzonym na moim przykładzie i ręczę za to ) jest Levamol 8% do kupienia u weterynarza - opakowanie 100g 14zł.
Po miesięcznym "studiowaniu" opisów z różnych for internetowych , przeliczaniu stężeń i dawek potwierdzam skuteczne użycie w/w środka bez
jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu dla krewetek Red Cherry , Sakur , kirysków pigmejów oraz otosków .
Zalecam dawkowanie 0,85g na każde 100l .
Proszek należy rozpuścić uprzednio w letniej wodzie (załóż rękawiczki) wlać do akwarium i po pół godzinie wyłączyć ruch wody na ok 30min.

W przypadku plagi na bieżąco obserwować stan i jakość wody sukcesywnie ją podmieniając .
Foxtrott
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 15 lut, 2015 08:27

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez syzia » Pn 23 lut, 2015 19:55

już się pogubiłam czytając wszystkie 17 str. czy no plenaria w końcu zwalcza wypławki nie zabijając przy tym krewetek czy nie ??
z góry dzięki za odp
Avatar użytkownika
syzia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 23 lut, 2015 16:42

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 23 lut, 2015 20:05

Jesli masz wypławków mnustwo naprawde mnustwo mnustwo wiele i jesli zapodasz no planarie wypławki zdechna beda gnic w podłozu zatruja wode co moze zaowocowac problemami z glonami a w skrajnym wypadku zgonami krewetek z swojego doswiadczenia radze ci najpierw wyłapac w pułapke ( https://www.youtube.com/watch?v=CD1HLV938BM ) mozliwie duzo paskud a dopiero w drugiej kolejności dobic resztki no planarią według zaleceń producenta , po 7-14dniach ponownie noplanaria kuracje powtórzyć
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez syzia » Pn 23 lut, 2015 20:08

w zasadzie to dopiero się pojawiły na szybach w pt jeszcze ich nie było a po weekendzie gdy wróciłam do domu to zauważyłam małe robaczki na szybach
Avatar użytkownika
syzia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 23 lut, 2015 16:42

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 23 lut, 2015 20:23

zapodaj kuracje no planaria zalecana przez producenta powinno byc oki ale napowietrzanie zwieksz na czas kuracji
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez syzia » Pn 23 lut, 2015 20:32

z napowietrzaniem nie będzie problemu mam 2 filtry kaskadowe tzn jeden jeszcze nowiutki bo na 30L nie opłaca mi się mieć 2 ;)
dzięki za pomoc mam nadzieję, że się pozbędę robaczków
Avatar użytkownika
syzia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 23 lut, 2015 16:42

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez syzia » Wt 24 lut, 2015 15:21

jeszcze jedno pytanko czy no planaria nie zniszczy mi młodych krewetek bo właśnie zauważyłam kilka malutkich
Avatar użytkownika
syzia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 23 lut, 2015 16:42

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 24 lut, 2015 16:54

podczas kuracji u siebie nie zauwazyłem zeby maluszki znikły po kuracji .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez syzia » Wt 24 lut, 2015 16:57

no to super bo to pierwsze moje maluszki ;)
Avatar użytkownika
syzia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 23 lut, 2015 16:42

Re: WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 24 lut, 2015 17:26

To ze u mnie nie było problemu nie daje 100% gwarancji że u ciebie tez wszystko bedzie oki kazde akwarium jest inne i nigdy nie wiadomo do końca jak no planaria wpłynie na twój baniak jesli kuracje przeprowadzisz jak zaleca producent wypławki powinny zdechnąc a krewetki przezyc .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości