WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Postprzez aquahobby1 » Pt 02 paź, 2009 01:07

Scann napisał(a):W moim akwarium walka za pomocą flubenolu nie przyniosła skutków
Scann napisał(a):No to ja dodam, że mam podłoże Aqua Substrate II. Mam podobnie jak trezor w wodzie z akwarium nie mogę rozpuścić flubenolu, preparat rozbija się na drobne cząsteczki, ale nie można go rozpuścić w wodzie z akwarium. Pozdrawiam
U mnie też tworzyła się zawiesina, ale po paru godzinach od wlania do akwarium rozpuszczała się, i woda była klarowna. Widzę, że wszystkie podłoża absorbujące wchłaniają bądź rozkładają flubenol.
Ostatnio edytowano Pt 02 paź, 2009 01:11 przez aquahobby1, łącznie edytowano 1 raz
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mgiers » Pn 12 paź, 2009 11:35

Witam, pokrótce opiszę swój problem:
zmieniłem akwarium z malutkiego na małe tzn. na 60l. i tak
-żwirek kwarcowy nowy, wypłukany, wyparzony
-rośliny częściowo ze starego akwa plus dokupione w sklepie, wszystkie leżały w solance kilka godzin i w preparacie na glony
-filtr ze starych zapasów, wyparzony
- ozdoby, kamienie i korzenie ze starego akwarium, wyparzone
obecnie akwarium dojrzewa 7 dzień, bez ryb, światło plus napowietrzanie (deszczownia) i filtrowanie. Od dwóch dni mam na szybie białe robactwo, dwa rodzaje, jedne długie (około 5 mm) i bardzo cienkie, drugie to wypławki. Nagrałem film z przedniej szyby
tutaj film
Pierwszy raz się z tym spotykam, przejżałem kilka for akwarystycznych , myślę że z wypławkami sobie poradzę (flubenol). Mam nadzieje że film pomoże w identyfikacji tego dłuższego robactwa. W akwarium mam zamiar trzymać otoski i krewetki
pozdrawiam
mgiers
mgiers
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn 12 paź, 2009 11:24

Postprzez aquahobby1 » Pn 12 paź, 2009 22:50

mgiers napisał(a):-rośliny częściowo ze starego akwa plus dokupione w sklepie, wszystkie leżały w solance kilka godzin i w preparacie na glony
Nieźle dostały popalić, ale to nic nie da, wypławki i nicienie są, a glony jak będą miały co jeść, to wyjdą nawet na czystej kranówie. Natomiast Flubenol zlikwiduje i jedne i drugie "robaszki"
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez leszcz25 » Wt 13 paź, 2009 09:50

Te robactwo przeniosłeś na roślinach.
Środki, których użyłeś są mało pomocne przy wypławkach.
Spróbuj złapać kilka i zanurzyć w wodzie z kwaskiem cytrynowym :D
Efekt przepiękny w odpowiednim stężeniu robak wpada do roztworu po czym wygina się w łuk i robi biały :D [Śliczny widok!] ;) Gdybyś rośliny moczył w takim roztworze miał byś z głowy jedne i drugie robale i glony również ......
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Kamil921023 » Wt 13 paź, 2009 17:21

Wiem,że to pasożyt ale bez przesady z tym ślicznym widokiem ;-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez leszcz25 » Wt 13 paź, 2009 23:18

Gdyby na Twoich oczach zaatakowały ciężarną CRS+ za 60 zł.(cena na owe czasy ) to raczej tez cieszyłbyś się z takiego widoku :roll:

Wystarczyła chwila i krewetka padła nieruchomo !
Nikt mi nie powie, że wypławki nie atakują krewetek ! ! !

K.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez leszcz25, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez =Fresz= » Śr 14 paź, 2009 08:09

Ano atakują i czasami "zgony" młodych crystali spowodowane są niczym innym jak atakami wypławek :->
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez mgiers » Wt 20 paź, 2009 15:37

Witam, również postanowiłem zastosować w swoim akwarium preparat NO-PLANARIA. Proszek rozpuściłem w odstanej wodzie z kranu, po wlaniu woda trochę zmętniała. O skuteczności preparatu napiszę.
Przed wlaniem no-planaria wypławki i nicienie czuły się świetnie w moim akwarium. :mrgreen:
mgiers
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn 12 paź, 2009 11:24

Postprzez leszcz25 » Wt 20 paź, 2009 20:11

No właśnie dzięki wprawnemu oku naszego Rafała (Kumak) dowiedziałem się, że mam wypławki w baniaku :-x
Też zacząłem stosować ten preparat i oczywiście zdam relację z eksperymentu ;)
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez mgiers » N 25 paź, 2009 10:51

Oto moja relacja z zastasowanie preparatu NO-PLANARIA w akwarium 60l:
Dzień 1 - nicienie i wypławki czują się świetnie, godz.16.00 wlewam pierwszą dawkę NO-PLANARIA (1 łyżeczka rozpuszczona w wodzie z kranu). Woda dosyć mocno zmętniała. Nic się nie dzieje z robakami
Dzień 2 - Liczebność niechcianych mieszkańców bez zmian, godz.22.00 wlewam drugą dawkę (1/2 łyżeczki), woda jeszcze bardziej zmętniała.
Dzień 3 - Woda bardzo mętna, krewetki i glonojady ŻYJĄ, wypławki też... ale, ... hmn jakby jednak mniej
Dzień 4 - godz.8.00 wlewam trzecią dawkę preparatu (1/4 łyżeczki), zmętnienie wody bez zmian, wieczorem widzę na przedniej szybie kilka martwych nicieni, wypławki jeszcze żyją
Dzień 5 - miłe zaskoczenie - na szybie pojedyncze sztuki żyjących wypławek i nicieni, krewetki i glonojady ok, chyba bez uszczerbku na zdrowiu.
Dzień 6 - SZOK !!! CZYSTO !!! Ani jednej wypławki i nicienia, woda klaruje się.

Na chwilę obecną jestem zdania, że preparat jest skuteczny. Czas 72 godz. jaki widnieje na opakowaniu, jest lekko przesadzony, myślę że tydzień to realny czas na pozbycie się nieproszonych gości w akwarium. Na pewno warto wydać trzydzieści pare złotych na preparat, jest go bargzo dużo w opakowaniu, można złożyć się w kilku i wtedy wychodzi taniej na osobę.
Jeśli ktoś z Jeleniej góry lub okolic będzie chciał wypróbować preparat, podzielę się, chętnie wymienię się za krewetki. GG 4410365
---------
Minęły 3 tygodnie od wlania NO PLANARIA. Wypławek ani śladu, choć był moment, że po napisaniu tego postu (tydzień po zastosowaniu preparatu) pojawiło się kilka sztuk wypławek na przedniej szybie, ale przez jakieś 2-3 dni, pewnie świeżo wyklute :) i potem znów czysto. Nicienie tak samo, kilka pojawiło się na szybie, ale na dzień dzisiejszy mam je tylko jako "umarlaki" na szybie :) :) :) Wszystko wskazuje , że NO-PLANARIA działa długo terminowo, choć woda się wyklarowała. Jak narazie skuteczność 100%
Ostatnio edytowano Wt 10 lis, 2009 21:53 przez mgiers, łącznie edytowano 1 raz
mgiers
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn 12 paź, 2009 11:24

Postprzez leszcz25 » N 25 paź, 2009 11:08

Dokładnie tak jak kolega powyżej napisał ! ! !
Wiec nie będę się zbytnio rozpisywał .
Po zastosowaniu tego preparatu krewetki CR , CB , WP maja się świetnie, za to wypławek już ani śladu (specjalnie wrzuciłem kawałek mięska dla wywołania ich w widoczne miejsce)
Więc podsumowując preparat działa w 100%....

P.S.- Na ślimaki niestety nie działa ;/
Ostatnio edytowano N 25 paź, 2009 11:09 przez leszcz25, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Heterocera » N 25 paź, 2009 11:12

Niech tylko to Mehi przeczyta :lol:
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez darkside » N 25 paź, 2009 21:30

Witam :-)
ja z kolei zastosowałam flubenol, mam kostkę 15l i rozpuściłam 1,5ml na 50 ml wody, wlałam 10 ml do akwa. Ale mam pytanie, rozpuszczałam preparat w zwykłej wodzie i miałam z tym problem, zrobiła mi się taka zawiesina z pływającymi kawałkami. Preparat wlałam wczoraj i widzę, że niestety dzisiaj nie wszystko się rozpuściło. Czy też tak mieliście? A następną dawkę jutro?
darkside
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 09 lut, 2009 11:13

Postprzez Heterocera » Pt 30 paź, 2009 18:17

A co za firma produkuje no planarię?
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez leszcz25 » Pt 30 paź, 2009 20:12

bomboszek napisał(a):A co za firma produkuje no planarię?


Genchem BioTechnology CO. LTD. ;)
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości