WYPŁAWKI -METODY ZWALCZANIA

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Postprzez =Fresz= » Pt 27 kwi, 2012 07:29

Z no-planaria próbowałaś? młode gupiczki albo ślimaki helenki zatrudnij do pracy. Trzeba mniej karmić i zastosować lepszą filtrację to wypławki sobie nie poradzą w "czystym" środowisku. Jak byś chciała robić restart to rośliny i inne "ozdoby" wymocz i wypłukaj parę sekund w wodzie z kwaskiem cytrynowym tak żeby woda była bardzo kwaśna i później pod kran.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez asz32 » Pt 27 kwi, 2012 09:31

próbowałam i nic, przez to w zasadzie musiałam robić restart bo po tym specyfiku woda normalnie zgęstniała, glony masakra nie wiadomo skąd-dłuuuugie nitki, (dawki no-pl były ok) karmię naprawdę oszczędnie-zawsze a podmiany robię 2 razy w tyg- nie mam pojęcia gdzie jest błąd :?: :evil: Helenki mam i nie tykają tego, filtracja też ok, nawet nad
a co do kwasku to jakie proporcje i czy wkłady z filtra i filtr też? taki zwykły kwasek ze sklepu spożywczego?
Ostatnio edytowano Pt 27 kwi, 2012 09:35 przez asz32, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez gosieks83 » Pt 27 kwi, 2012 10:53

Jak masz małe białe to możesz sobie darować walkę z nimi, jak by były duże brązowe to ci zeżrą część krewetek, ale małe białe tylko do padliny ewentualnie przyjdą.
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez ryuuk » Pt 27 kwi, 2012 14:22

one o pewnym czasie powinny znikanac lub ichilość powinna sie ograniczyć o ile bedziesz mniej karmiła, lepeij napowietrzysz wode i zbiornik zrobi sie troche bardziej stabilny...

jeśli masz grubą ilośc podłoża to niestety efekty bedą marne
Michał
gadu-gadu: 8254309

baniaki:
1x30l,3x54l
heteropoda red gradacja A/AA <azjatyckie>
hybdyda-taiwan
tibee
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asz32 » Pt 27 kwi, 2012 16:00

nawet jeśli nie jedzą krewetek to i tak jest to ohydne, co do kolejnej wypowiedzi to powtórzę, że karmię oszczędnie-z umiarem :mrgreen:
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez ryuuk » Pt 27 kwi, 2012 17:01

jedni mowią ze nie sa szkodliwe inni widzieli ze sa szkodliwe.. ujmę to tak. nie znałpiesz za reke zadnego gdy zaatakuje bo one wychodza noca i grasują. nie masz na akwa oka przez 24h. z doświadczenia wiem . ze jak beda młode to przeżywalnośc drastycznie zmaleje..

dla mnie kazde takie stworzenie to szkodnik i wole wiedzieć ze przynajmniej przez takie cos krewetki młode nie poznikaja
Michał
gadu-gadu: 8254309

baniaki:
1x30l,3x54l
heteropoda red gradacja A/AA <azjatyckie>
hybdyda-taiwan
tibee
ryuuk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pt 21 sty, 2011 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MarSz » Pt 27 kwi, 2012 19:32

Małe białe też są szkodliwe. Jak jest ich więcej to skutecznie przetrzebią populacje młodych krewetek ai za duże się wezmą. Sam kiedyś widziałem jak oblazły sporą krewetkę, która wcześniej sparaliżował ich śluz. Ja europolem wszystko do ostatniej sztuki najpierw no-planaria a resztki załatwiły galaxy. Niestety mocno przedawkowana no-planaria nie pozostała bez wpływu na mode krewetki.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez aquahobby1 » So 28 kwi, 2012 09:24

W komórkach nabłonka, otaczającego ciało, rozmieszczone są maleńkie pałeczki, zwane rabditami. Owe rabdity służą jako groźna broń zaozepna. Polujący wypławek zbliża się bezszelestnie do śpiącego narybku, a następnie "strzela" nimi w kierunku najbliższej ofiary. Rabdity rozpuszczają sio w śluzie pokrywającym rybkę i paraliżują jej ruchy. W tym momencie wypławek nakrywa swym ciałem ofiarę i wysysa z niej soki.

A co do niskiego pH i podmian to chyba to im się nie spodobało,2 razy odmulałam porządnie,powyciągałam łupki pod ktorymi siedziały,mech powiesiłam na żyłce ,więc nie dotyka dna i nie syfi się tak,wyskrobałam szyby i w sumie 50% wody poszło w 2 ratach,woda jest czysta jak nigdy,nawet wyparzyłam filtr tetry bo rury obrastały syfem ciemnym ,dodałam bakterie i wszystko wróciło do normy ;-) cytat z postu Batmanki z początku tego tematu :-)
Ostatnio edytowano So 28 kwi, 2012 09:26 przez aquahobby1, łącznie edytowano 1 raz
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez asz32 » Pn 30 kwi, 2012 06:49

też myślę, że wypławki nie pozostają obojętne na krewecie, dziwi mnie tylko to, że są tacy co uważają, że robale te są pożyteczne i ich obecność świadczy o tym, iż baniak jest stabilny i dojrzały :shock:
zlikwidowałam kostkę 18l gdzie było ich najwięcej... postawiłam w to miejsce 25l z Bojkiem, widzę, że w 30l też są, ale nie w takich ilościach jak w 18, boję się aby się nie rozmnożyły na maxa w krewetkarium, bo nie mam siły juz na restarty (a było tak pięknie w moich baniaczkach :cry: )
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez laskamen » Pn 14 maja, 2012 23:26

http://www.crustahunter.com./de/planarienfallen - sprytna pułapka na wypławki
laskamen
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 58
Dołączył(a): N 08 sty, 2012 14:38
Lokalizacja: Łuków

Postprzez drink20 » Wt 15 maja, 2012 21:30

sprytna, ale to przy bardzo dużej ilości wypławków sie "sprawdza", nigdy wszystkich nie wytepimy, mógłbym powiedzieć że nawet połowy..... jedynie no-planaria sie sprawdza.
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez asz32 » Śr 16 maja, 2012 09:49

i dobrze działają galaxy :roll: kilka dni temu kupiłam i od wczoraj nie widziałam ani jednego wypławka :shock:
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez gosieks83 » Śr 16 maja, 2012 09:56

Dobry patent żeby sprawdzić na 100% czy ma się wypławki w akwarium :)
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez laskamen » Śr 16 maja, 2012 13:19

W przypadku tej pułapki można zamiast pokarmu wrzucić na przynętę kawałek mięsa lub padniętą krewetkę może wtedy więcej wypławków do przynęty się zleci.
laskamen
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 58
Dołączył(a): N 08 sty, 2012 14:38
Lokalizacja: Łuków

Postprzez drink20 » Śr 16 maja, 2012 13:24

nie polecam miesa, bo do normalnego slabo lecą, lepiej żeby troche przygnite było ale wtedy strach o krewety.Przerabialem kilka pulapek i szklanych i plastikowe kubki, najlepsze no planaria hehe
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości