krewetka po wylince

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

krewetka po wylince

Postprzez Damian » N 07 lis, 2010 23:26

Witam krewetki zagościły w moim małym baniaczku przez przypadek zawieruszyło się ich ok 10 szt razem z gupikami od znajomego. Teraz znalazłem pusty pancerzyk a na korzeniu jakieś dziwne stworzonko wyglądem przypominające larwę ważki. Czy to jest właśnie krewetka po wylince? Szukałem w sieci zdjęcia przedstawiającego taką właśnie krewetkę ale niestety nic nie znalazłem. Moje krewetki to redy i babaulti. Aktualnie 2 samice noszą jajeczka. Towarzystwo młodych gupików im nie przeszkadza. Karmię je tym co gupiki czyli pokarmem płatkowym dla gupików, oczlikiem, szpinakiem i innymi wynalazkami. Wiem, że może mi się za to oberwać od znawców tematu ale przy tylu gupikach krewetki nie miały by żadnych szans aby zjeść swój pokarm bo gupiki by im go wyjadły. Zastanawiam się czy mogę pozostać przy moich zwyczajach żywieniowych czy kategorycznie muszę je zmienić aby dochować się potomstwa?
Pozdrawiam Damian
Damian
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 23:13

Postprzez lwica79 » Pn 08 lis, 2010 00:11

Pokarm jest ok...jak dodatkowo w akwa masz jeszcze jakieś glony które krewecie sobie mogą podjadać to może tak zostać...a jak nie to może jeszcze jakiś pokarm ze spiruliną by się przydał w diecie.
Co do kreweci po wylince- to wygląda ona tak samo jak przed nią, nie zauważysz różnicy (chociaż czasami bezpośrednio przed wylinką pancerz się jakby bardziej błyszczy) . Więc to co zauważyłeś w akwarium , wyglądające jak larwa ważki prawdopodobnie nią jest. Usuń z akwa jak najszybciej bo zapoluje Ci na mniejsze rybki...a może też i krewetki.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Damian » Pn 08 lis, 2010 02:01

o krcze ale skąd ważka w akwarium o tej porze roku/ Co prawda to akwarium stoi w hodowli ale mino wszystko. mam zdjęcie to zapodam ale najpierw muszę się zastanowić jak

no już wiem jak

http://forum.arowana.pl/index.php?actio ... 1308;image
Ostatnio edytowano Pn 08 lis, 2010 02:13 przez Damian, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Damian
Damian
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 23:13

Postprzez madcat » Pn 08 lis, 2010 04:41

Nie wiem co to ale napewno nie pancerz krewetki.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez lwica79 » Pn 08 lis, 2010 12:03

patrząc na zdjęcia larw ważki w necie i na Twoje...to wątpliwości pozostają niewielkie- masz ważkę. A skąd to ja już nie wiem :)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez MarSz » Pn 08 lis, 2010 12:26

Na 200% to larwa ważki - pozbądź się jej - jest drapieżna.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez Damian » Pn 08 lis, 2010 23:56

dzisiaj o 3 nad ranem poszedłem do garaż i wywaliłem paskudztwo. Niestety kilka gpików zostało zaatakowanych.
Pozdrawiam Damian
Damian
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 23:13


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości