CB i CR prosze o pomoc

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

CB i CR prosze o pomoc

Postprzez sajmon » N 19 gru, 2010 15:54

ph: 6.5-7.2
KH: 5
GH: 5
NO2: w normie
zbiornik: 45l
temp 23st
oswietlenie:
1x T8 15W 840
1x T8 15W 865

problem wyglada nastepujaco:

posiadam od 4 miesiecy 3xCB i 3xCR, od okolo 2 tygodni krewetki chowaja sie pod korzeniem i nie chca wychodzic spod niego, sa ospale, a wczesniej plywaly po calym akwa. Do tego 2 nosza jajka i troche sie martwie;\

dzis padla jedna CB, ktora zrobila sie czerwona na glowie i odwloku, a wczoraj chodzila dziwnie bokiem. reszta krewetek dalej siedzi pod korzeniem i sie nie wychyla.

myslalem wczesniej ze to wina dolozonej swietlowki, ale teraz wydaje mi sie ze to cos innego.

licze na wasza pomoc
sajmon
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2010 11:47
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Postprzez Mateusz.A » N 19 gru, 2010 17:28

sajmon napisał(a):NO2: w normie
zbiornik
To znaczy ile?
A jak NO3?
Jakie robisz podmianki?
Jakiejś chemii używasz?
Czy coś więcej zmieniałeś poza świetlówką?
Przez dołożenie świetlówki krewetki mogły się chować. Co do zdychania potrzebujemy więcej informacji.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez novara » N 19 gru, 2010 18:02

sajmon napisał(a):NO2: w normie

Co to znaczy w normie :?:
novara
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz 09 gru, 2010 14:37

Postprzez aquahobby1 » N 19 gru, 2010 20:18

sajmon napisał(a):ph: 6.5-7.2
Ważne żeby ph było stabilne. Jeżeli nawet w takich parametrach ph w których mogą egzystować, czyli takich, które podałeś. że masz, występują wahania, to takie skoki mogą być śmiertelne. Często są powiązane ze skokiem temperatury np. przy podmianach wody, albo wzrostem poziomu azotynów, czy też azotanów. Zdarza się to przy podłożach dla krewetek, kiedy przestają absorbować.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez sajmon » N 19 gru, 2010 23:41

NO2 ponizej 0.3mg/l wiec odpowiednie:)
co do NO3 to nie wiem bo nie dorobilem sie takiego testu jeszcze.

jezeli chodzi o podmiany to 1-2/tydzien:
10l destylki i okolo 3l kranowy zimnej czyli jakies 30%

co do podloza to mam zwykly zwirek, ktory nie wplywa na wode, wiec to raczej nie wina podloza

czy ewentualnie zmiana tej 865 na 840 cos zmieni?

chemi nie uzywam zadnej

a dolozylem glosie ktora mam od ziomka z krewetkarium wiec to nie to

chyba ze slimaki ktore kupilem, a ktore okazalo sie ze nie przezyly na mrozie i lezaly dzien w akwa... moze
sajmon
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2010 11:47
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Postprzez madcat » Pn 20 gru, 2010 07:35

Może jak wsadzałeś glosie to ruszyłeś za bardzo podłożem i szkodliwe związki które zalegają w podłożu przedostały się do wody, mogło to spowodować nagły skok NO3 i innych szkodliwych substancji.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez sajmon » Pn 20 gru, 2010 18:29

masakra:) ogolnie to jedna ciezarna urodzila i mam mlode krewetki, ktore jeszcze zyja:D moze taa jedna byla chora i nie przeszlo na inne. zostal ostatni slimak w akwa, ktory zyje, inne nawet jak mialy sieste to poszly do klopa. moze to tez przez to. sam nie wiem. a moze to faktycznie podloze...

jak skutecznie je wyczyscic? czy jakies zwierzaki to jedza czy jest inny sposob??
sajmon
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2010 11:47
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Postprzez madcat » Pn 20 gru, 2010 21:58

Nie wiem dokładnie co zjada resztki pokarmowe z podłoża więc nie będe pisał że "podobno coś tam..." Mogę jedynie doradzić ci większą podmianę wody w celu usunięcia nadwyżki syfu z wody, i zalecić nie grzebać w podłożu więcej, ewentualnie jeśli musisz to zrób porządek żeby w przyszłości jak najmniej ingerować. Przemyśl sobie, które rośliny naprawde chcesz mieć, unikaj tych które wymagają przesadzania przy nadmiernym rozroście.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości