Problem z Crystal black i Red

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Problem z Crystal black i Red

Postprzez wild » Pt 25 mar, 2011 12:00

Witam ślicznie koledzy , kolezanki pomocy poraz kolejny w 3 tyg noszenia jajek przez biene i crystale padaja samice , nie wiem co jest nie tak parametry mam raczej stabilne .Wylinki w normie samice non stop nosza no ale przy samym koncu mi padaja to juz nie pierwszy raz.. :cry:
Avatar użytkownika
wild
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 09:54

Postprzez Mateusz.A » Pt 25 mar, 2011 15:58

Hmm... Podaj jednak parametry, bo myślę, że coś siedzi w gh i zawartości minerałów.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wild » Pt 25 mar, 2011 21:53

ph6,8 kh6 gh10
Avatar użytkownika
wild
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 09:54

Postprzez Mateusz.A » Pt 25 mar, 2011 22:06

Dość wysokie kh i gh. Powinno byc niższe. Gh na poziomie około 6, a kh 2.
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wild » Pt 25 mar, 2011 22:22

hmmm tak nauczone ci powiem od malego , myslisz ze to moze byc przyczyna zgonow :-( matek z jajkami...
Avatar użytkownika
wild
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 09:54

Postprzez agafoo » Pt 25 mar, 2011 23:29

Też tak miałam u siebie jak hodowałam crystale:/ Samice padaly z pelnymi brzuchami jajek albo zaraz po wypuszczeniu maluchów.. Jaką wodę stosujesz do podmian?
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wild » So 26 mar, 2011 00:49

czesc odstana kranowke a od pewnego czasu mieszam z RO
Avatar użytkownika
wild
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 09:54

Postprzez Crystal » So 26 mar, 2011 08:26

Podaj temperaturę wody. Dlugość cyklu rozmnażania jest uzależniona od temperatury wody ale musi być ona w pewiem sposób zsynchronizowana z wzrostem krewetki. Zatem na prawidłowość rozwoju oraz rozmanażania ma wpływ zarówno temperatura jak i żywienie. Należy pamiętać, że wzrost krewetki nasepuje jakby "skokowo" tzn zwierzątko magazynuje skłądniki budulcowe, pozbywa się starego pancerzyka gwaltownie rośnie bydując jednoczesnie nowy i jak nowy stwardnieje znowu przestaje rosnąć. Normalnie jest tak, że po wypuszczeniu młodych dość szybko następuje wylinka (inna sprawa, że w tym okresie samica wydziela feromony i następuje ponowne zapłodnienie) jeżeli z jakichś powodów okres wylinki następuje wczęśniej to samica ma niejako "dylemat" utrzymać jajka czy przechodzić wylinkę. Zaburzenie tej synchornizacji może powodować zgon samicy, czasem się zdarza, że samica przechodzi wylinkę pozostawiając jajka w starej i wtedy tracimy cały miot. Podejrzewam, że problem ze zgonami masz pod koniec ciąży w okolicach 27-30 dnia noszenia jajek. Być moze się mylę ale wydaje mi się, ze to jest przyczyna. Sprawdź rownież czy nie podajesz pokarmu o zbyt duzej zawartości łatwo przyswajalnego bialka. Co do wcześniej podanych przez Ciebie parametrów to fakt są nieco za wysokie tak jak napisał mój poprzednik ale należy pamiętać, ze dla caridinia cantonesis gorsze w skutkach są gwałtowne skoki parmatrów niż i różnice względem optymalnych. A z pokolena na pokolnie nasze krewetki są coraz bardziej wytrzymałem i tolerowane przez krewetki a zakresy wartości kh i gh w zasadzie coraz bardziej się zwiększają.
Ostatnio edytowano So 26 mar, 2011 08:30 przez Crystal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez wild » So 26 mar, 2011 10:07

Witam problem ze zgonami nastepuje najczesciej miedzy 3 a 4 tyg , grzałki nie uzywam temp mam w granicach 21 w nocy do 23 w dzien..tak jak wyzej pisałem zwierzatka przechoda bez problemowe wylinki
Avatar użytkownika
wild
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 09:54

Postprzez agafoo » So 26 mar, 2011 10:32

sprawdzasz parametry wody do podmian przed wlaniem do akwarium?
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wild » So 26 mar, 2011 11:07

tak zawsze to samo...
Avatar użytkownika
wild
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 23 gru, 2010 09:54


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron