RC - padaja samice z jajkami

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

RC - padaja samice z jajkami

Postprzez rajcho » N 16 paź, 2011 23:09

WItajcie,

od razu zaczne ze nie badalem parametrow wody, wiec od razu wiem, ze niektorzy napisza ze to podstawa. Ale z drugiej strony wszedzie czytam ze RC sa krewetkami ktore sa prawie wszedzie poradza:)

Problem mam taki, ze mialem ok. 11 sztu. 6 samiczek i 5 samcow. Powoli kolejno samiczki zaczely miec jajka. W pewnym momencie byly ok. 3 samice z jajkami i jedna padla. Po jakims czasie kolejna ma jajka i kolejna padla i tak w sumie trzy samiczki mi juz zmarly bedac w ciazy. (dzis helenka sobie na jednej uczte zrobila, a watpie by krewetka nie zdazyla uciec)
Samce sobie plywaja w najlepsze i nawet powoli sie wybarwiaja bo do tej pory byly prawie bez pigmentu. (sa mlode, wszystkie ok. 2 m-cy).

Zastanawiam sie czy to wlasnie wiek moze nie byc przyczyna. Czytalem gdzies ze jesli samiczka za wczesnie zlozy jajka moze nie dozyc konca "ciazy".

Czy moga to byc jednak parametry wody nie pozwlajace przejsc bezpiecznie ciazy czy moze byc inna przyczyna? prosilbym o jakies rady.
rajcho
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 03 paź, 2011 09:37
Lokalizacja: Trzeszczyn

Postprzez Crystal » Pn 17 paź, 2011 07:53

Witaj.
Jak sam zauważyłeś "wszyscy napiszą o sprawdzeniu parametrów" i niestety jest to podstawa. Szukanie przyczyn takiego stanu dokonuje się na zasadzie eliminacji. Zatem najpierw musisz zbadać te parametry, żeby wykluczyć ich negatywny wpływ na krewetki. Ale przyczyn może być wiele. Samice noszące jajka są wrażliwsze niż samce czy też samice młode, które nie weszły w okres rozrodu. Sprawdź najpierw parametry wody a potem szukaj innych przyczyn.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez rajcho » Pn 17 paź, 2011 15:48

tak myslalem. Wiec jednak musze zainwestowac wkoncu w testy:)
rajcho
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 03 paź, 2011 09:37
Lokalizacja: Trzeszczyn


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości