szczątki krewetek??

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

szczątki krewetek??

Postprzez mis » Pn 07 lis, 2011 19:44

Mam pytanie czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim... Kilka razy po powrocie do domu znalazłem krewetkę w kawałkach, na 100% nie jest to wylinka. W różnych miejscach leżał głowotułów, odwłok czy odnuża. W baniaczku nie ma ryb, są same krewetki. Parametry ok (kh 4, Gh 8-10, ph 6-7), woda po osmozie. Zastanawiałem się nad filtrem (wewnętrzny AquaEl 2,2 W) ale nie ma opcji żeby przedostały się przez gąbkę. Raz schodziłem do ok Gh 6-7 ale zauważyłem że blue perl miały problem z wylinką (nie chciała zejść w całości) ale po zgonie krewetka była cała. Opcja że krewetka leżała gdzieś zdechła i się sama zaczęła rozkładać też jest minimalna bo wparuję się w baniaczek dość często. Podłoże RBS nawożę CO2.
Ostatnio edytowano Pn 07 lis, 2011 19:45 przez mis, łącznie edytowano 1 raz
mis
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 17 paź, 2011 12:45

Postprzez Smithi » Pn 07 lis, 2011 20:04

Przy tych parametrach nie powinny miec problemow z wylinka, postaraj sie natlenic lepiej wode to powinno pomoc. Co do czesci krewetek po wylince takze mozesz miec oddzielnie odwlok odnoza itp. , inne krewetki wcinaja wylinki jak i padle krewetki dlatego sa rozne czesci ciala oddzielnie.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez mis » Pn 07 lis, 2011 21:36

Natleniam obficie, przy CO2 to dość istotne, co do kawałków krewetek to na 100% nie są to części samej wylinki. Nie wiem czy coś z wodą jest nie tak (ale dla mnie to nie realne żeby krewetka w 12h rozpadła się na części).
mis
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 17 paź, 2011 12:45

Postprzez SirLacky » Cz 10 lis, 2011 23:07

A nie ma możliwości żeby wpłynęła do wylotu filtra?

Ja co prawda z krewetką nie miałem takiej historii, ale raz mi otosek wpłynął do działającego filtra Aquael Fan-1 przez wylot. Oczywiście go przemieliło i wypluło resztki. Akurat siedziałem nieopodal akwa.
Ostatnio edytowano N 13 lis, 2011 11:33 przez SirLacky, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mis » Pt 11 lis, 2011 20:11

Dokładnie nad tym się zastanawiałem, ale to dość dziwne. Może faktycznie robi się jakiś mały wir przy wylocie który jest w stanie zassać krewetkę;/ Muszę pomyśleć o kaskadzie tam takiej opcji nie ma.
mis
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn 17 paź, 2011 12:45

Postprzez gosieks83 » N 13 lis, 2011 10:35

mis napisał(a): Muszę pomyśleć o kaskadzie tam takiej opcji nie ma.


I tu się mylisz :-P Jak się krewetka uprze to oczywiście, ze się do wirnika kaskady dostanie, a ślimaki u mnie mieli regularnie - tylko chrupanie słychać ;) Oczywiście w kaskadach tupu FZN gdzie są szczelnie przylegające koszyczki to sobie krewetka co najwyżej po koszyku połazi i ją w końcu zmyje, ale jak masz gąbkę (która siłą rzeczy nie otula wirnika) to się krewetka potrafi wspiąć pod prąd (to chyba jakiś zew), przekroczyć gąbkę i zmielić :roll:
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Wollfik » N 18 mar, 2012 20:36

A może masz larwy ważki? Ja miałem i znalazłem jedną przekrojoną na pół. :-/
Shrimp Set 20 (18,75l.)

Pozdrawiam Kuba.
Wollfik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn 16 sty, 2012 09:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez agafoo » Pn 19 mar, 2012 17:57

Gosieks - u mnie krewety mimo szczelnego prefiltra i kaskady FZN, dostawaly sie pod koszyczki:) one tak mają :)

a co do zwłok , to krewety zjadaja swoje zwloki.. moze byc tak po prostu ze potraktowaly je jako pokarm
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości