reanimacja tigerów-prawdopodobnie po szoku termicznym

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

reanimacja tigerów-prawdopodobnie po szoku termicznym

Postprzez Hisoka » Pt 28 mar, 2008 18:25

Wracam z workiem do domu [w worku 2xtiger i 2xred nose]. Chcę zamoczyć worek w akwarium,a tu oba tigery na pleckach machają łapkami i szybko oddychają.Chciałam pozwolić i jednym i drugim na dłuższą klimatyzację,al po jakiś 10-15 min red nose zorientowały się w sytuacji współtowarzyszek i ....chciały je zjeść :| Przez pewien czas maczałam im w worku słomkę i odpędzałam red nose,ale były wyjątkowo uparte,więc musiałam wszystko wpuścić do akwarium. Sypnęłam trochę pokarmu, tigery leżały do góry brzuszkami na dnie,ale jeszcze żyły. I wtedy się wkurzyłam-przyszedł mój 'stary' samczyk tiger ,wskoczył na jedną z leżących krewetek i....chciał zeżreć =_=' . Też próbowałam odpędzać,ale one interesowały go bardziej niż pokarm [szczególnie jedna nóżka]. Po paru minutach przełowiłam ręką inwalidów do szklanki napełnionej wodą z akwarium, przez pare godzin 'opiekowałam' się nimi [pobudzałam powierzchnię wody, doglądałam itp]. W każdym razie krewetki po paru godzinach próbowały wstawać. Zaraz się przewracały,ale próbowały. Ok 3 w nocy stały obie dość stabilnie. Ale zostawiłam je jeszcze w szklance. Dopiero dzisiaj wpuściłam do akwarium :>

Z red nose'ami chyba też wszystko ok. Do tego Red Cherry się wykociła :>



do wody nic nie dodawałam. Zmieniłam tylko wodę ze sklepowej na moją z akwarium [w sumie przez red nose'y to był mus :P ] Trzymałam w odosobnieniu w szklance, co jakiś czas dolewałam troche świeżej wody i 'wzruszałam' powierzchnię wody słomką.

Dziś dokupiłam 2 nowe tigery-jednego z tych z czerwonymi pasami i 'zwykłego' samca'. Nie było żadnych problemów.
Ale chyba muszę tym swoim paskudom zmniejszyć dawki karotenu[ daję m.in tetrę pro color]-redki są cudownie,intensywnie czerwone [aż rażą :D ],ale tigery robią się pomarańczowe
140L-ogólne
24L-krewetkarium [2xamano,6xfire red,2xtiger
4 komorowe-w każdej komorze co innego-m.in proporczykowiec gardnera:P
17L- proporczykowiec z cap lopez [na razie samotny samiec]
Avatar użytkownika
Hisoka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 15:36

Postprzez batman-ka » Pt 28 mar, 2008 22:10

Tiger z czerwonymi pasami?To nie crystal red?
U mnie też jest problem,że krewetka,która ma ciężki klimat i zdycha bądz zmienia pancerz jest natychmiast atakowana przez inne i muszę wisieć w akwarium z pałeczkami do chińszczyzny odganiając resztę
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hisoka » Pt 28 mar, 2008 22:32

ni-to nie cristal red :P

http://i120.photobucket.com/albums/o181 ... dtiger.jpg

mam coś takiego. Tylko ciałka bardziej żółte.


mam też jednego troche podobnego do tego
http://i120.photobucket.com/albums/o181 ... rtiger.jpg

i to nie jest na pewno biene :P
140L-ogólne
24L-krewetkarium [2xamano,6xfire red,2xtiger
4 komorowe-w każdej komorze co innego-m.in proporczykowiec gardnera:P
17L- proporczykowiec z cap lopez [na razie samotny samiec]
Avatar użytkownika
Hisoka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 15:36

Postprzez batman-ka » Pt 28 mar, 2008 23:32

No to szczęka mi spadła hehe, gdzie takie wynalazki znajdujesz???Ja też chcę :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hisoka » Pt 28 mar, 2008 23:34

w gdańsku było pare sztuk w okazie :P
140L-ogólne
24L-krewetkarium [2xamano,6xfire red,2xtiger
4 komorowe-w każdej komorze co innego-m.in proporczykowiec gardnera:P
17L- proporczykowiec z cap lopez [na razie samotny samiec]
Avatar użytkownika
Hisoka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 15:36

Postprzez batman-ka » Pt 28 mar, 2008 23:36

Muszę przyznać,że nie widziałam jeszcze czerwonego tigera :-) masz szczęście :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez =Fresz= » So 29 mar, 2008 00:02

Dziewczyny tego pewnie też jescze nie widzieliście, ale najpierw proponuje kawke i wygodne siedzisko bo napewno was wciągnie a jest co oglądać :shock: :mrgreen:

http://www.crusta10.de/templates/index. ... =1&katid=1
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Hisoka » So 29 mar, 2008 00:09

phi :P To już dawno przeglądałam :P
140L-ogólne
24L-krewetkarium [2xamano,6xfire red,2xtiger
4 komorowe-w każdej komorze co innego-m.in proporczykowiec gardnera:P
17L- proporczykowiec z cap lopez [na razie samotny samiec]
Avatar użytkownika
Hisoka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 15:36

Postprzez =Fresz= » So 29 mar, 2008 08:55

Ale Batmanka napewno nie skoro nie widziała takich tigerów :-P ja jestem ciekaw co was jako kobietki wciągnęło w tą pasję jaką jest akwarystyka a tym bardziej krewetki :-D dawno nie słyszałem żeby kobieta się interesowała takim czymś bo zazwyczaj kobieta lubią sklepy wszelkiego rodzaju i seriale różnej maści :-P naprawdę wielki podziw i tylko być dumnym z takich kobietek jak wy że znajdują na to czas :-D
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » So 29 mar, 2008 11:12

No pewnie masz rację,ale ja ciuchy kupuję tylko przez internet,bo nie lubię być oklepana i nosić tego co cały wrocław,a zamiast telenoweli wolę top gear i programy typu zbudujmy auto:P no i ewentualnie chemię gotowania :P w skrócie oglądam tylko discovery


W sumie to ja byłam uczona od dziecka jak zajmować się rybkami bo ojciec miał świra na ich punkcie i hodował różne wynalazki.Potem znudziło mu się,ja przez jakiś czas trzymałam zebry,ale wykopywały nory i w sumie to miałam rodzinę zebr i żwir bo nic się nie trzymało,albo musiało pływać wierzchem.
W końcu po 15 latach przerwy :P (ale jestem stara) postanowiłam zrobić na złość reszcie rodziny,która uważała,że akwarium to chory pomysł i zakupiłam 100l.W sumie powód był dość głupi,bo po powrocie z włoch,gdzie mieszkałam przez jakiś czas (nad morzem) bardzo brakowało mi wody i jej szumu(człowiek się przyzwyczaja do dziwnych żeczy :P ) ale nie dało się przenieść morza,nie chciałam też ryb,wybrałam coś po środku -słodka woda i krewetki,które zazwyczaj oglądałam rano na straganach idąc do pracy ........a że bardzo ambitnie podchodzę do nowych wyzwań,to mam 3 akwaria i niebawem pewnie coś jeszcze stanie (lampe już mam )
W sumie trochę pracy trzeba włożyć ale to czysta frajda,zwraca się samo,więc można inwestować w nowy sprzęt bo krewetki często się mnożą,czego nie można powiedzieć o rybkach:P
Teraz mam duże łóżko ,a zamiast nocnych szafek 2 akwaria 100l i szum filtrów :P:P:P
Ostatnio edytowano So 29 mar, 2008 11:28 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hisoka » So 29 mar, 2008 12:13

u mnie też było od dziecka akwarium. Akurat w pokoju była szafka nadająca sie 'pod' i stało u mnie. Codziennie wieczorem gapiłam się na rybki i tak zasypiałam, potem ktoś przychodził wyłączyć światło [więc z szumem filtrów jestem oswojona od małego ;)]. Potem opieka nad akwarium znudziła się tacie, zostało w nim ogromne gurami mozaikowe i sum, którego nie mogę znaleźć nigdzie na stronach [był b. duży,ale może przez to,że ja byłam mała, wydawał mi się większy :P]. Po paru latach akwarium zostało zlikwidowane,ale już po jakimś roku ja byłam wystarczająco duża ,żeby mieć swoje ;) Najpierw było jakieś małe z bojownikiem, potem większe i większe,aż w końcu w moim pokoju stało:
-3x50L
-1x17L
-1x7L
i to wszystko w okolicach biurka. Tata sie wkurzył i powiedział,że zamiast tego wszystkiego kupi mi 1 duże [czyt.140L :P]Kupił,a w moim pokoju pojawiły się kolejne,tak,że teraz mam 8 [osobno licząc komory z 4komorowego].

Krewetki mam od niedawna. Ale pokochałam je z całego serca :P

Co do seriali i sklepów, to:
-seriali nie oglądam. Ewentualnie jak mi się nudzi mogę obejrzeć jakiś wydział śledczy, jakieś sekcje zwłok [doktor G, kroniki FBI czy coś takiego] itp
-po sklepach chodzę bardzo rzadko- kasę przepuszczam raczej na akwaria,a ciuchy na siebie mogę znaleźć w jakiś 2 sklepach-jestem bardzo szczupła i prawie wszystko na mnie wisi :< [dlatego kupowanie na allegro to też dla mnie ryzyko ;)]
140L-ogólne
24L-krewetkarium [2xamano,6xfire red,2xtiger
4 komorowe-w każdej komorze co innego-m.in proporczykowiec gardnera:P
17L- proporczykowiec z cap lopez [na razie samotny samiec]
Avatar użytkownika
Hisoka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz 13 mar, 2008 15:36

Postprzez =Fresz= » So 29 mar, 2008 12:26

No takie kobietki to ze świeczką szukać :-P moja Ukochana pomału też zaczyna się tym interesować a to dlatego że jej tata również pasjonowal i pasjonuje się nadal akwarystyką, no i ma teraz mnie kumpla od akwarii hehe dzięki mnie znowu się tym zajął i już niedługo powstanie regał z 3 akwariami po okolo 100l a w każdym co innego heh Justynie pozostało dokarmianie i doglądanie rybek czy wszystko OK heh a wracając do koleżanek poprostu super i oby tak dalej bo kawałek przyrody w domu to przyjemność :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » So 29 mar, 2008 18:48

Każda babka ma jakiś problem z ciuchami,ja nie mogę znależć na siebie spodni,bo mi odstają zawsze z tyłu w pasie,za to pasują na mnie wszystkie spodnie ze stanów,bo tam wszyscy są niewymiarowi :P więc jak na allegro kupuje to trzymam się firm,które mam w szafie i tak rozpoznaję rozmiarówkę ;-)
Ale kase przepuszczam na sprzęt akwariowy a dopiero na końcu na ubranie.Ostatnio znajomi zmienili mi ksywkę z batmana ,którą miałam od kiedy pamiętam na "mama krab" .........nie wiem czemu krab ale pewnie nie rozpoznają krewetek,a większość się ich boi :P
A ja do dziś boję się amano bo ona szczypie ,a raz uciekła mi po ręce z siatki i wskoczyła do wody,teraz staram się jej nie wyciągać:P
Zresztą ja nie jestem normalna bo lubię grzebać w aucie a jak tego nie robię to grzebie w drewnie,co widać w moich nawiedzonych projektach:P
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ryba.90 » So 29 mar, 2008 21:13

Reanimacja tigerów a ciuszki i inne fatałaszki...hmm...ciekawe :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba.90
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 324
Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:50
Lokalizacja: Nysa

Postprzez lukiblack » So 29 mar, 2008 21:33

Witam...
Taki Trochę off Top dziewczyny zrobiły... ;) ale ok... miło się czyta... ;)
Co do Tigerów...to również miałem kilka sztuk z Czerwonymi paskami...nawet fotkę mi się udało zrobić...jak znajdę to wkleję...Krewetki naprawdę piękne...

Pozdrawiam
Łukasz
Pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
lukiblack
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości