nitki na podłozu

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

nitki na podłozu

Postprzez kamilxxx » Śr 23 lis, 2011 21:17

Jakies 2 tygodnie temu załozyłem akwarium 37l z BT0 i po kilku dniach zaczeły mi sie robic niyki na podłozu mchach i wogóle sa wszedzie.I takie pytanie jak sie ich pozbyc bo nigdy sie nie spotakłem zeby nitki rosły na podłozu.
Parametry wody to
Ph-ok.7,3
Gh-ok9
Kh-ok 7
kamilxxx
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt 06 wrz, 2011 19:04
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Smithi » Cz 24 lis, 2011 00:04

Masz aktywne podloze? i jakie oswietlenie? czy dajesz jakies nawozy?
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez kamilxxx » Cz 24 lis, 2011 18:08

miałem Ebi golda ale wysechł i niezbija parametrów,oswietlenie to 2x39w bo jest to 112l podizelone na 3 akwaria,nawozów nic od czasu do czasu 2-3ml micro
kamilxxx
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt 06 wrz, 2011 19:04
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Smithi » Cz 24 lis, 2011 20:49

we wszystkich trzech czesciach masz nitki? jak dlugo swiecisz? odstaw micro narazie, to sa dawki na jedna czesc?.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez -donio- » Cz 24 lis, 2011 22:16

kamilxxx napisał(a): 2-3ml micro
mogę sobie rozpuścić micro w 100l i podawać 3 ml albo wogóle nie rozpuszczać i dawać 3ml. Napisz co to za micro i ile go podajesz.
Jeżeli to to o którym myślę to jest to intermag+ rozpuszczony 1:9, ja 3 ml stosowałem w akwa 95l :-) Może masz krasnorosty albo gałęzatke? wrzuć fotki
-donio-
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr 05 paź, 2011 17:50
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez lukaszLDZ » Pt 09 gru, 2011 09:58

Witam miałem podobne niteczki ( nada sa jakies nieiwelkie) na roslinach i gdzieniegdzie na podlozu. Dajesz samo mikro a nie dajesz makro, wiec labo dajesz kompleksowo makro delikatnie i naprawde niewielkie ilosci mikro, albo w oogle. Podmien wode i odstaw mikro zupelnie na pare dni w tym czasie dawaj delikatnie makro ( najlepiej z soli) zeby wiedziec czeg ile stosujesz. Ale dawki maja byc delikatne.
Łukasz
Avatar użytkownika
lukaszLDZ
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Cz 08 gru, 2011 22:12

Postprzez Haszczuś » Pt 09 gru, 2011 10:33

I mi się pojawiły nitki cosmopogona? na podłożu, na razie delikatne, ale... :| coś nie gra. Podloże new amazonia, świecenie ok 8h dziennie, brak nawozów.
Na razie częste podmiany stosowane, wkrótce dojdzie zamówienie z wychwytywaczem fosforanów do filtra, zobaczymy co to da. :/
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez lukaszLDZ » Pt 09 gru, 2011 13:29

Wejdz na forum RA tam jest dlugi wątek o Amazonii i starcie na niej, często dośc kłopotliwym, ale to nie reguła. Musisz zmierzyc parametry, gotowe podłoża maja to do siebie, ze prawie każde zbija pewne parametry ( wciaga) dosc dlugo aby potem oddac. Możesz miec niedobór fosforu, który został wchłoniety przez podłoże, a np. duzo azotu w wodzie. Zmierz parametry i sprawdz czy stosunek N oraz P. Jesli brak jednego z makro a drugiego jest kumlacja glony od razu wykorzystuja sytuacje. Pozostaje kwestia CO2, oraz ilosci oraz rodzaju roslin, które posiadasz. Przy braku odpowiedniej ilosci roslin oraz CO2, pewne składniki moga sie kumulowac w wodzie a inne byc wchłaniane z wody do zera przez podłoże. Podajesz potas?? Jak mowilem fosfor pewnie tez masz na zero przy amazonii a azot pewnie duzy ;-) Jak masz duzo azotu, wpakuj tam rogatka albo moczarke ( oczuwiscie nie docelowo) szybko rosnące rosliny dobre na start, które pozeraja azot dosc szybko, ale najpierw zmierz parametry. Jakie swiatlo masz i ile swiecisz
Ostatnio edytowano Pt 09 gru, 2011 13:32 przez lukaszLDZ, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz
Avatar użytkownika
lukaszLDZ
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Cz 08 gru, 2011 22:12


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości