40l blue pearl i hummel

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

40l blue pearl i hummel

Postprzez LordPaKO » Śr 28 gru, 2011 11:17

Pojemność: 40l 50x30x?
Krewetki: blue pearl, hummel

Litraż(rozmiary,szkło):
Oświetlenie: SYLVANA GRO 15W
Filtracja: chińczyk jakiś, z koszyczkiem z węglem akt. i gąbką
Nawożenie: 1ml węgla w płynie/dzień
Parametry: PH 6-6,4 NO3-50 inne w normie
Podłoże: SHRIMP SAND
Flora: flame moss, phoenix moss, pelia, gałęzatka, microsorium, moczarka
Temp. 20-22C

zbiornik ma dopiero 1 miesiąc, więc proszę o wyrozumiałość.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano Śr 28 gru, 2011 11:58 przez LordPaKO, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez =Fresz= » Śr 28 gru, 2011 11:22

Filtr będzie wciągał do pojemnika młode krewetki, daj na tło coś czarnego i krewetki które są mleczne w środku są chore, krewetki które masz lubią wodę o ph około 7,2.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez LordPaKO » Śr 28 gru, 2011 11:38

Mam problem bo po przeniesieniu ich do nowego krewetkarium wcale nie mam małych, czyli jak pozbyć się niskiego PH (przez podłoże SHRIMP SAND)? włożyć jakieś muszle? czy wybrać trochę tego podłoża i zasypać piaskiem bądź żwirkiem bazaltowym? poza tym zmagam się od paru dni ze zbyt wysokim NO3 robię co dzień podmiany. Nie wiedziałem, że te białe blue pearl są od zbyt niskiego PH, myślałem, że to od wysokiego NO3. Jak będą nosić jajeczka to założę rajstopę na fitlr... a tło też niedługo będzie czarne.
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez =Fresz= » Śr 28 gru, 2011 11:44

To podłoże będzie zbijać parametry wody. Trzeba było poczytać na forum jakie krewetki pasowały by do takiego podłoża i że akwarium musi dojrzeć, stąd ten skok NO3 i osłabienie krewetek. Wodę do podmian dawaj z kranu i zobacz jak będzie zachowywać się poziom ph. Nawet jak wybierzesz trochę podłoża i dasz bazalt czy piasek to ta pozostała część Shrimp sandu zbije parametry.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez LordPaKO » Śr 28 gru, 2011 11:50

Wiem, że akwarium musi dojrzeć ale wszystkie moje 4 sztuki krewetkariów bardzo szybko zrestartowałem i założyłem na nowo, gdyż było to wymuszone przeprowadzką do nowego domu... ale czy jest jakieś inne rozwiązanie z tym podłożem żeby blue pearl i hummel mogły żyć bez stresu? Podmianki robię czystą kranówką i NO3 się zmniejsza.
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez Smithi » Śr 28 gru, 2011 13:52

Codzienne podmianki sa zle, stresujesz krewety i ciagle zmieniasz parametry, no3 zbijesz rogatkiem i rzesa wodna.
Jakie parametry masz w kranie?, jesli odstana woda bedzie miala okolo 7,5 ph i gh 10 lub cos kolo tego to ja pozbylbym sie podloza dla tych krewet i uzyl samego piasku, bazalt odradzam po jakims czasie moze cos oddawac do wody.

Druga sprawa to wiekszosc twoich krewetek jak nie wszystkie maja zakarzenie wewnetrzne jakies, jak juz freszu wczesniej zauwazyl, jesli nie zaczniesz ich leczyc wszystkie zakarzone ci padna, a padniete zaczna byc zjadane przez zdrowe jesli takowe sa i rowniez sie zaraza.
Ostatnio edytowano Śr 28 gru, 2011 14:04 przez Smithi, łącznie edytowano 1 raz
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez LordPaKO » Śr 28 gru, 2011 15:43

oo kurczę, zakażenie? na jakiej podstawie twierdzisz, że są zakażone? to że są białawe to raczej niskie PH (tak mi się wydaje)
Przed chwilą znowu mierzyłem parametry i NO3 ma poniżej 10 więc jest co raz lepiej.
Tylko PH 6 mam. Wybiorę podłoże (shrimp sand) i zasypie kwarcowym nie zmieniając wody.
Ostatnio edytowano Śr 28 gru, 2011 16:00 przez LordPaKO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez saszelqq » Śr 28 gru, 2011 16:19

Ja bym jednak tego podłoża nie naruszał, jeszcze gorzej możesz narobić. Najlepiej walnij restart.
saszelqq
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Cz 26 maja, 2011 19:53
Lokalizacja: Białystok

Postprzez LordPaKO » Śr 28 gru, 2011 17:03

Zrobiłem tak: wybrałem 80 podłoża wraz z 50% wody niestety.... filtr i grzałka chodzi ciągle. Jutro dokupię piasek kwarcowy czarny i zasypię nim resztki shrimp sanda. i stopnio będę dolewał czystą wodę. Ale czy zrobić selekcje chorych (mleczno - białych) blue pearl i zostawić tylko niebieskawe? proponuję przenieść ten temat do działu SZPITAL.
Ostatnio edytowano Śr 28 gru, 2011 17:06 przez LordPaKO, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez Smithi » Śr 28 gru, 2011 18:29

Wejdz sobie na szpital i tam jest wykaz chorob krewetek, Alex bardzo fajnie wszystko opisal i jak leczyc coniektore przypadki.
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości