Biena nosząca jajeczka zdechła...

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Biena nosząca jajeczka zdechła...

Postprzez Ghanima » Cz 03 kwi, 2008 15:27

i to już druga. Najpierw jedna po ok. trzech tyg. po zauważeniu jajeczek. Obie normalnie się zachowywały, jadły, podmieniałam wodę częściej niż zwykle. Teraz następna. Już myślałam,że ta donosi ( prawie 4 tyg. nosiła ) i przed chwilą znalazłam ją martwą bez jajek.
Wiecie co może być przyczyną ? A tak się cieszyłam z tych jajek :cry:
Ghanima
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez =Fresz= » Cz 03 kwi, 2008 16:08

Powodów moze być dużo i np tak natlenienie wody, poziom ph, stosowanie CO2, odmulanie, pokarm, zawartość jakiegoś kawałku metalu w wodzie, mieszkańcy akwarium (rybki) :-?
Ostatnio edytowano Cz 03 kwi, 2008 16:09 przez =Fresz=, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez batman-ka » Cz 03 kwi, 2008 17:10

A nie donosiła jajeczek i po ich wypuszczeniu nie zdechła,ostatnio tak 2 stare wiekiem redki tak zrobiły,zauważyłam że wiekowe eksponaty dają potomstwo i potem odchodzą,może jednak pozostawiła coś po sobie? Druga możliwa przyczyna- coś ją pogoniło i zeszła przedtem wyrzucając jajeczka,u mnie samce goniły samice z jajkami
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ghanima » Cz 03 kwi, 2008 18:17

batman-ka, rzeczywiście mogło tak być jak piszesz bo ją też strasznie samce ganiały i ciągle przez to siedziała schowana pod korzeniem. Nie wiem czy donosiła bo nigdzie nie widzę ani jajek ani potomstwa ale dokładnie obejrzałam zwłoki i przy nich ich nie było więc jest nadzieja.

Parametry wody raczej wporządku, podmiany co trzy dni, dodatkowo dolewam bakterie nitryfikacyjne, jedynymi sąsiadami są yellow-ki, pokarm: shrimp sticks i spirulina, CO też nie dodaję bo mam same mchy.

Dzięki za szybką odpowiedź.
Ghanima
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » Cz 03 kwi, 2008 19:59

Jeżeli samce ją ganiały to jedyne co możesz zrobić to usunąć nadmiar samców z akwarium,wiem,że nic innego nie pomoże bo sama to przeszłam,to nie warunki w akwarium a stres samicy,ja na 30 samic mam 3-4 samce inaczej jak jest ich więcej niż samic to jest sajgon a samice wyrzucają jajka uciekając po kątach,jest tak też gdy ilość krewetek przekracza możliwości zbiornika,po prostu zaczynają się zjadać.Może brzmi to głupio ale nie jestem pierwsza,która to zauważyła,po prostu eliminują słabszych -czyli ciężarne samice ,wtedy zostaw same samice i kilka samców a resztę oddaj albo sprzedaj,samice będą ładniejsze i zdrowsze nie stresując się
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Viola » Śr 28 maja, 2008 22:45

Gdzies kiedys szperajac po necie natknęłam sie juz na ten problem. Z dyskusji wynikło w końcu to, że krewecie z jajkami sa duzo delikatniejsze niż bez. Poradzono wiec: czestrze podmianki wody, spokoj dla krewetek w ciazy a przede wszystkim bardziej urozmaicona dieta, gdyz krewecie te podobno padały, bo nie mogły przejsc wylinki. Zapewne duza czesc odpowiednich witamin "pobierana zostaje " na ciaze ( jak w zyciu u kobiet) - stad problem z wylinka i smierc.

Nawiasem mowiac - dobrze, ze my takiej wylinki nie przechodzimy :mrgreen:
Pozdrawiam
Viola
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 15 lis, 2007 19:45


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron