Jak intubować jajeczka crystalki

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Jak intubować jajeczka crystalki

Postprzez king_2 » Pt 24 lut, 2012 21:49

Jak w temacie jak ma wyglądać intubacja jejeczek które mają się wylęgnąć za góra 1 dzień, dzis zobaczyłem pierwszą małą krewetkę ale po znalezieniu matki okazało sie że matka nie żyje a ma jeszcze dużo jajek
king_2
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): So 21 sty, 2012 15:36
Lokalizacja: Łużna

Postprzez gosieks83 » Pt 24 lut, 2012 21:54

Jajeczka trzeba KONIECZNIE wyjąć z wylinki, bo jak zostaną w niej to sie zepsują. Najprościej np na talerzyk nalać trochę wody, lewą ręką zaopatrzoną w igłę/wykałaczkę przyszpilić pancerzyk a prawą wyjąć jajka. Ja inkubowałam w bardzo gęstej siatce położonej na górze kaskady, ale możesz np w pojemniczku poza akwarium je przetrzymać do wylęgu, ale albo ciągłe podmiany wody na natlenioną albo mech + napowietrzacz będą niezbędne. Jak nie będzie wystarczająco dużo tlenu to jajka zrobią się mętne i po nich.

Powodzenia!
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez king_2 » Pt 24 lut, 2012 22:19

Wielkie dzięki zrobione, ale aż wstyd się przyznać jak się to stało na 100% jestem pewny że zgon krewetki spowodowałem ja, ponieważ jakieś 15 min wcześniej przełożyłem korzeń w inne miejsce, krewetka pewnie się wtedy ukrywała pod nim przed porodem i nie uciekła jak go kładłem . Później zauważyłem jednego malucha wiec postanowiłem jej poszukać, szukałem ale nigdzie jej nie widziałem, wiec zajrzałem pod ten nieszczęsny korzeń okazało sie leżała pod nim ze zgniecionym pancerzem w okolicy głowy :-( Co mnie pokusiło żeby to przekładać to ja nie wiem :-x
Ostatnio edytowano Pt 24 lut, 2012 22:35 przez king_2, łącznie edytowano 1 raz
king_2
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): So 21 sty, 2012 15:36
Lokalizacja: Łużna

Postprzez ron » So 25 lut, 2012 17:36

Kurde mam podobny problem właśnie znalazłem martwą samicę z jajeczkami a jeszcze rano żyła normalnie chodziła po korzonkach tylko 2-3 jajeczka jakoś dziwnie odstawały no ale one ciągle nimi wachlują więc uznałem to za normalne. Rano podałem 5kropel easycarbo no ale na 28l to raczej nic się nie powinno stać. Walczę też ze ślimakami i rano jak wyszedłem spod prysznica to zacząłem pęsetą rozkruszać ślimaki. W pewnym momencie uzmysłowiłem sobie że brałem kąpiel i może być szampon na dłoniach. Zanurzyłem dłoń tak tylko do końca palców bo nie wystarczało mi pęsety. Z drugiej strony normalnie się spłukałem i wytarłem więc raczej nie powinno być nic na dłoniach.
Jajeczka wyjąłem z martwej krewetki i umieściłem w osobnym pojemniku.
Parametry wody
ph tak po miedzy 6,5-7
gh 8
kh 4
no3 0-5
po4 0

W akwarium mam jeszcze dwie ciężarne krewetki. Podmiana była robiona w niedzielę.

Link do mojego akwarium
http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=3511
ron
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 15 sty, 2012 22:57

Postprzez laskamen » So 25 lut, 2012 18:07

Ja nieraz robiłem tak, że po wyjęciu jajek z wylinki lub padniętej krewetki wrzucałem je w gęsty mech lub mini pelię będących w zbiorniku z którego wyjąłem jejka i pozostawiałem je w akwarium i po kilku dniach widziałem jak po meszku już latają małe krewetki

Któregoś razu też zrobiłem eksperyment tzn: świeżo po złożeniu jajeczek orange sakura padła gdy wyjąłem z niej jajeczka wrzuciłem je na podłoże drobny żwir przy samej szybie by je dobrze obserwować nie byłem przekonany że jakieś jajeczka przeżyją ale po ok 30 dniach z tych jajek wykluły się małe krewetki może przeżyły dlatego że w zbiorniku było mało krewetek inkubacja się udała ale do końca przeżyło ok 50% jajek :)
laskamen
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 58
Dołączył(a): N 08 sty, 2012 14:38
Lokalizacja: Łuków

Postprzez gosieks83 » Pt 16 mar, 2012 15:05

Niestety dziś, po 24 dniach noszenia, po 2 dniach chwiania się na własnych nogach.. padła mi samica z jajkami.

Obrazek

Co prawda w jajkach dopiero kształtują się oczka, ale jest wg mnie szansa, no to walczę. Miałam przygotowane akwarium do przeniesienia crystali, więc wyjęłam wszystkie ślimaki (potencjalnie zjadające ikrę) i zrobiłam w 25l inkubator.

Z samicy, za pomocą wykałaczki wyjęłam 45!! jajek i umieściłam je w strumieniu bąbelków, żeby miały odpowiednią ilość tlenu i ruchu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dnie trochę shrimp sanda i skałka mineralna.
Obrazek

A całość wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że coś przetrwa.
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez LordPaKO » Pt 16 mar, 2012 19:01

Ja zawsze tak robie, jak padła mi samiczka blue pearl z jajcami, a nosiła je od 3 do 4 tyg. i padła tuż przed porodem to "wydrapałem" patyczkiem od szaszyłków jajca do głównego akwarium tak gdzie żyją blue pearl, ale nie widzę młodych.
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez fisz » Pt 16 mar, 2012 19:19

Bo pewnie schrupały :P
fisz
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pn 23 maja, 2011 20:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez LordPaKO » Pt 16 mar, 2012 20:39

Ale jak?! Krewety zjedzą jajeczka?
Avatar użytkownika
LordPaKO
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 27 gru, 2011 22:52

Postprzez gosieks83 » Wt 20 mar, 2012 14:03

Krewety bardzo chętnie zjedzą jajeczka :)

A w kotniku obecnie 37 jaj (kilka spleśniało - zakładam,z ę uszkodziłam wyjmując), już w połowie przeźroczystych, tylko czekać na zalążki oczek dziś - jutro :-)
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości