brazowe wijace sie w wodzie malenkie robaki pomocy :(

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

brazowe wijace sie w wodzie malenkie robaki pomocy :(

Postprzez qualcuno » Wt 27 mar, 2012 18:56

Na samym poczatku chcialem Wszystkich powitac jako nowy forumowicz :)

baniaczek zalozony 17.02.2012 do tej pory dojrzewa na samym poczatku podaje wszystkie parametry baniaczka

komponenty:
akwarium optiwhite 35x35x35
korzeń aqua art red moor wood
skały samurai rock
podłoże ebi gold shrimp soil czarne 5l

oświetlenie wszystkie 4 świetlówki t5 8w z odbłyśnikami łączna moc oświetlenia 32w światło 12h na dobę:
2 x sylvania grolux
2 x hagen sun-glo

zestaw co2 z elektrozaworem 10h na dobę
filtr zewnętrzny tetra ex 400

rośliny i mchy:
- alternantera reinecki
- flame moss
- staurogyne repens
- eleocharis parvula
- peacock moss
- phoenix moss

parametry wody:
KH (twardość węglanowa) 5
pH (odczyn) 6,5
GH (twardość całkowita) 13
NO2 (azotyny) 0,1
NO3 (azotany) 10
PO4 (fosforany) 0
Fe (żelazo) 0,05

a tu opis mojego problemu:
od okolo tygodnia zauwazylem male brazowe robaczki wijace sie w toni wody nie chodza po szybach tylko wija sie jak waz w wodzie (bardzo energicznie) jak mowilem nie mam jeszcze krewetek wiec tez nie karmie. robaczki maja ok 4mm dlugosci i cieniutenkie w podlozu widac jakby korytarzyki z ktorych wychodza do wody jak wnioskuje chociaz nie widzialem niestety zdjecia robaczka nie jestem w stanie zrobic :( rozkladajace robaki pokrywaja liscie kamienie korzen :(

czy ktos wie co to jest?

w tym linku zalaczylem zdjecia rozkladajacych sie robakow i korytarzy w podlozu: http://redbee.pl/viewtopic.php?p=27078#27078
qualcuno
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 mar, 2012 18:52

Postprzez batman-ka » Wt 27 mar, 2012 21:58

Witamy na forum :-)
w podłożu robaki wyglądają jak czekoladowe nicienie :-D ale tak poważnie zazwyczaj robaki wijące się w toni wodnej są białe i są to nicienie ale nie widziałam masowych zgonów na kamieniach ani wersji brązowej
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MarSz » Wt 27 mar, 2012 22:00

Rureczniki zwykle trzymają się podłoża ale jak jakiś wypłynie to może wyglądać tak jak opisujesz, tylko, że są dłuższe, chyba, że młode.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez batman-ka » Wt 27 mar, 2012 22:05

MarSz napisał(a):Rureczniki zwykle trzymają się podłoża ale jak jakiś wypłynie to może wyglądać tak jak opisujesz, tylko, że są dłuższe, chyba, że młode.


też pomyślałam o żywej karmie ale jest napisane ,że baniak dojrzewa i nikogo nie karmi więc skąd ? :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » Wt 27 mar, 2012 22:14

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ochotkowate To są larwy ochotkowatych, jest ich tyle gatunków, że nie określę nazwy. To co widać na kamieniu, to są ich domki zbudowane z nici wytwarzanych przez ślinianki (tak jak gąsienice) i zawiesiny bentosowej, która się do niej przykleja. W tych "pończochach" siedzą te larwy. Są nie groźne dla krewetek, a dla rybek bardzo dobrym pokarmem.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez MarSz » Wt 27 mar, 2012 22:53

batman-ka napisał(a):jest napisane ,że baniak dojrzewa i nikogo nie karmi więc skąd ?


mógł przynieść z korzeniami, kamieniami, w roślinach itp.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez aquahobby1 » Wt 27 mar, 2012 23:03

To są małe owady, fruwają wszędzie, i składają jaja do akwarium, i zaczyna się cykl rozwojowy.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez qualcuno » Śr 28 mar, 2012 06:06

aquahobby1 napisał(a):To są małe owady, fruwają wszędzie, i składają jaja do akwarium, i zaczyna się cykl rozwojowy.


i tu moze byc rozwiazanie problemu jakis czas temu zuwazylem na powierzchni wody male zielone muszki wiec to moze one zlozyly jaja do wody ale dlaczego widac tunele w podlozu?
qualcuno
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 mar, 2012 18:52

Postprzez aquahobby1 » Śr 28 mar, 2012 21:27

To są właśnie domki tych larw. Budują je i w podłożu, i na wierzchu.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez qualcuno » Cz 29 mar, 2012 11:25

ale to wyglada jakby z ziemi wychodzily a muszki sa na powierzchni wodu i to nie zawsze wczoraj jak sie przygladalem tym robakom to wyglada jakby mialy na jednym koncu ciala nozki ktorymi chwytaja sie glonow na szybie ich cialo nie ma glowy bynajmniej nie widze czy to napewno larwy od jakis owadow a nie np nicienie?
qualcuno
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 mar, 2012 18:52

Postprzez qualcuno » Cz 29 mar, 2012 11:26

aquahobby1 napisał(a):To są małe owady, fruwają wszędzie, i składają jaja do akwarium, i zaczyna się cykl rozwojowy.

a jak to u kolegi wygladalo? czy tez pisze kolega nie majac czegos takiego u siebie tylko np. ze slyszenia?
qualcuno
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 mar, 2012 18:52

Postprzez aquahobby1 » Cz 29 mar, 2012 21:09

Mają głowę, i 6 nóżek, tak jak gąsienice motyli. Nie wiem, czy karmiłeś rybki żywą ochotką, są takie same, tylko mniejsze. U mnie w akwariach, gdzie nie ma ryb, które je zjadają, jest ich pełno, tak jak u Ciebie.
Ostatnio edytowano Cz 29 mar, 2012 21:10 przez aquahobby1, łącznie edytowano 1 raz
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez qualcuno » Wt 03 kwi, 2012 05:49

aquahobby1 napisał(a):Mają głowę, i 6 nóżek, tak jak gąsienice motyli. Nie wiem, czy karmiłeś rybki żywą ochotką, są takie same, tylko mniejsze. U mnie w akwariach, gdzie nie ma ryb, które je zjadają, jest ich pełno, tak jak u Ciebie.

no u mnie niestety tak nie jest moje nie maja nozek na calej dlugosci ciala tak jak to jest u gasienicy jakie sie widzi np. na lisciach drzew moje robaczki maja male nozki tylko na jednym koncu ciala
qualcuno
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 mar, 2012 18:52


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości