Problem Prośba o pomoc i diagnozę.

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Problem Prośba o pomoc i diagnozę.

Postprzez saxon4 » Cz 29 mar, 2012 22:17

Witam mam otóż taki problem przewertowalem forum temat po temacie szukajac co to może byc za choroba byc moze cos przeoczylem, ale opisze swój prolem ...
Mam baniak 54 litry postawiony na aquasubstracie II, wszystkei parametry w normie, dodam iz obsada to krewetki red cherry, kiryski habrossusy oraz rasbory birigitae...
Problem polega na tym ze krewetki krewetki się nie mnoza, pod pancerzykiem widac jest u samic jajeczka, natomiast zadna samiczka nie nosi ich pod odwłokiem , ale mniejsza o to bo to co zaobserwowałem mnei zdziwiło:
w mniejwiecej 70% populacji krewetk ok 30-40szt w miejscu gdzie u kreetek jestrostrum oraz antenule , miedzy nimi ejst jakby białawe zabarwienie - bardzo mała ilosć białawego meszku, tak przynajmniej sie wydaje to na meszekk,
dodam iz wiekszosc "skazonych" krewetek to samice, od czasu do czasu znajduje padniete nadjedzone krewetki ale nigdy nie znalazlem padnietej nienaruszonej ktorej moglbym sie dostatecznie dobrze przyjrzec...
Nie wiem co to moze byc a juz rece mi opadaja odnosnie Red chheryy i tego baniaka, metr dalej stoi baniak 45litrów z WP i krewety mnoza sie na potege wiec nie wiem o co chodzi...

PROSZE O POMOC..
-
Avatar użytkownika
saxon4
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pt 08 maja, 2009 11:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez drink20 » Pn 02 kwi, 2012 09:13

saxon4, temat taki był, ale niestety tez nie umiem go znaleźć, miałem taki sam problem na głowie redek były jakieś przywry, tez mi padały. Wyglądały jak małe białe stułbie, po kilku próbach przyszedł lukas z no-planarią i o dziwo na drugi, trzeci dzień nie było już śladu tego dziadostwa :-) Sprawdź czy jak dotkniesz to się kurczą :-)
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Postprzez pellepil » Pn 02 kwi, 2012 19:44

też to miałem, ale zgonów nie było. takie małe białe glizdki między oczami krewetek. No Planaria jak kolega napisał i powinno być ok
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości