Padające Red Cherry...

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Postprzez asz32 » Wt 08 maja, 2012 13:14

a ja bym doradzała jeśli można bakterie Nutrafin Cycle, moim zdaniem nie ma lepszych, (pięciokrotnie wyższa masa biologiczna wywołuje szybką reakcję i lepszą nitryfikację)
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez SUHY » Wt 08 maja, 2012 21:06

zaraz zaraz a to nie na tym forum czasem było ze te wszystkie specyfiki typu bakterie w płynach czy proszkach to o kant D potłuc .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez gosieks83 » Śr 09 maja, 2012 07:30

SUHY napisał(a):zaraz zaraz a to nie na tym forum czasem było ze te wszystkie specyfiki typu bakterie w płynach czy proszkach to o kant D potłuc .


to się akurat ludziom zmienia jak w kalejdoskopie :lol: ale masz rację, było ;-)
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez gifter » Śr 22 sie, 2012 08:47

czytam komentarze i zastanawiam się jak to sie dzieje że u mnie jest w 60l wyłożony aqua substrat II, woda ma idealne parametry a ja tylko od czasu do czasu wrzucam liścia migdałecznika + do wymienianej wody dodaje biotopol i nic nie zdycha :)

Mam Red Cherry, Yellow i Blue Pearl :)
gifter
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 22 sie, 2012 08:41
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez spining133 » Śr 22 sie, 2012 10:15

Cieszyć się .
spining133
 

Postprzez gifter » Śr 22 sie, 2012 15:14

ciesze się tylko ostatnio czytałem gdzieś komentarze że aqua substrat II nie można stosować w akwarium z krewetkami, ja mam akwa po rybkach, zadomowiłem w nim krewetki i wszystko żyje. Parametry idealnie w normie.

Druga sprawa że ludzie nie wiedzą jak karmić krewetki, np dają żarcia tyle że może wodę zakwasić...albo kawałek banana chlup do wody i chu.. niech jedzą a później help bo woda dziwna i krewetki padają.

Co do wody z kranu, może być ale najlepiej wlewać ją z uzdatniaczem np Biotopolem JBL-a wtedy mamy pewność że jest lepsza niż kranówka. Oczywiście nic nie przebije RO no ale to już większe koszta
gifter
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 22 sie, 2012 08:41
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mateusz.A » Śr 22 sie, 2012 19:05

gifter napisał(a):albo kawałek banana chlup do wody i chu.. niech jedzą a później help bo woda dziwna i krewetki padają.

Akurat można krewetom dać banana, tylko resztki trzeba pozbierać ;-)

Co do kranówy to strasznie to uprościłeś. Jeśli woda w kranie jest czysta, to bez żadnych uzdatniaczy i niesamowitych środków czy podłoża da się rozmnożyć heteropody. Jak się bardzo postarasz to też caridinki. Wybór do Ciebie jak bardzo chcesz mieć naturalny zbiornik ;-)
Pozdrawiam
Mateusz Antoniuk
Avatar użytkownika
Mateusz.A
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 440
Dołączył(a): N 07 lis, 2010 17:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gifter » Śr 22 sie, 2012 20:10

heh no właśnie a co ja napisałem? wrzucają i zapominają, a banana trzeba zabrać po niedługim czasie, najlepiej dawać go na żyłce wędkarskiej a potem hop ze zbiornika.

Co do kranówy :) wiem że uprościłem hehe no ale znalazł się ktoś mądrzejszy ode mnie do dokładniejszego wyjaśnienia jak to się ma z tą kranówką ;)
gifter
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 22 sie, 2012 08:41
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości