Problem z ciężarną WP

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Problem z ciężarną WP

Postprzez fail » Pt 11 maja, 2012 18:28

Moja krewetka White Pearl pierwszy raz została zapłodniona, ale przy przenoszeniu jajeczek z siodełka pod brzuch musiało coś być nie tak, ponieważ kilka jajeczek (5-6) zostało w siodełku. Od trzech dni trwa taki stan, krewetka jest osowiała i lekko kołysze się na boki. Dziś zobaczyłam że jajeczka pozostałe w siodełku i kanalik zaróżowiły się. Można jakoś jej pomóc? Czy ona zdechnie?
Wiem, że to tylko WP, ale ta krewetka jest dla mnie ważna, dostała się do mnie wraz z mchem, przeżyła 2 miesiące w zbiorniku z amano i gupikami aż kupiłam jej własne akwarium i towarzyszy.
fail
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 03 sty, 2012 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gosieks83 » So 12 maja, 2012 18:44

Jeśli się zaróżowiło to może jakieś zakażenie bakteryjne się wdało. Nie wróżę jej długiego i wspaniałego życia niestety :-(
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez fail » N 13 maja, 2012 08:53

Tak, to było prawdopodobnie zakażenie bakteryjne, odłowiłam ją od reszty i kilka godzin później padła. :cry: Oby reszcie nic się nie stało.

Druga WP zaczęła nosić jajka, ale znowu kilka zostało w siodełku. Czy to jest normalne, u was też tak się dzieje?
Ostatnio edytowano N 13 maja, 2012 10:21 przez fail, łącznie edytowano 1 raz
fail
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt 03 sty, 2012 11:26
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości