zatrucie chemią?

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

zatrucie chemią?

Postprzez olss » So 30 cze, 2012 21:44

Witam, od 2 miesięcy mam akwarium 30 litrów, a od miesiąca krewetki Black Tiger 0 z Orange Eye. Niestety, nie mając doświadczenia z akwarystyką za sprawą innych ludzi, który mi "doradzali" wlewałam preparaty anty glonowe "Algen Stopp! General" oraz "Algen Stoop! Spezial" oraz preparat pH MINUS firmy Tropical. Myślę, że to sprawiło iż z 12 krewetek zostało mi jedynie 4. Od wtorku wieczorem do dziś akwarium było przykryte kocem. Podmieniam wodę po 2 litry dziennie, warszawską kranówką po odstaniu 24h. Pokarm który stosuję to "Mosura Excel" , parametry wody w akwarium obecnie:
pH 7,4
kH 5-6
temperatura ok. 26'C
Co mogę zrobić by wyleczyć i ocalić podtrute krewetki? Czy jest na to jakaś szansa, czy to tylko kwestia czasu kiedy padną?
olss
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 26 cze, 2012 20:17

Postprzez michal.l » N 01 lip, 2012 08:23

Podmiany wody jedynie to cię ratuje i chemia na bok..
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez strong50 » N 01 lip, 2012 15:30

Podmień około 50% wody. Może się uda je uratować. Powodzenia!!!
strong50
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pt 13 kwi, 2012 21:36

Postprzez Drusia » Pt 06 lip, 2012 11:34

Jeden ze sprzedawców gdzie często zaopatruje się w rzeczy powiedział mi kiedyś -
trzeba byc cierpliwym i mieć upór i w miarę możliwości walczyć z przyczyna glonów a nie ze skutkami, czyli ZERO chemii antyglonowej. Dodał również informację, iż większość preparatów antyglonowych posiada w sobie związki chyba miedzi i czegoś tam jeszcze co jest zabójcze dla skorupiaków w tym i krewetek.
Proponuje zatem odstawienie tej chemii na glony, regularna podmiana wody, może mniej światła.
Ja też ostatnio walczę z glonami u krewetek.
Czytałam na stronie firmowej AZOO o takim wkładzie do filtrów, który pomaga w stabilizacji parametrów, ale na razie tego nie używałam. Narazie ograniczyłam światło, nie leje nawozu do mchów, tylko troszkę Carbo i zmniejszyłam mocno czas oświetlenia oraz walczę z obniżeniem Ph poprzez inne proporcje wody RO. Chyba wogóle przejdę na samo RO, przy małym akwarium nie jest to problemem.
http://www.azoo.pl/pl,9,3,20,produkty-akwarystyka-slodkowodna-akcesoria-ph68-algae-away-filter.html
Drusia
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:33
Lokalizacja: Piaseczno


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości