padające blue tiger

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

padające blue tiger

Postprzez sarin3 » Pt 06 lip, 2012 12:26

Witam. Od tygodnia powoli padają mi pojedyńcze sztuki bt. Przed zejściem robią się mętne. Jedzą normalnie. zmętnienie pojawia się na całej powierzchni ciała jednocześnie. Parametry wody po4 0,5 no3 5 kh/gh 7/4. Podmiany wody raz na tydzień z 15 litrów. Akwarium jest 50 litrowe. To na pewno nie jest pleśń. Ostatnio nie były wprowadzanie żadne zmiany a akwarium. Miesiąc podałem mikro w którym dopiero później doczytałem że jest miedź i po tym też pare zeszło od tego czasu w ogóle nie jest podawane. W celu podniesienia po4 i no3 były podawane sole aby z no3 dojść do 5 a z po4 do1 ponieważ w moim akwarium wszystko na 0 było.
sarin3
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 10 lut, 2012 12:22

Postprzez nieogarniam » Pt 06 lip, 2012 12:38

odezwij sie na gg
Avatar użytkownika
nieogarniam
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): Śr 09 maja, 2012 21:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez barus9 » Pt 06 lip, 2012 13:52

Nie dodawaj do wody żadnych nawozów.
Wybierając krewetki z górnej półki musisz odpuścić sobie roślinki.
Wrzuć fotkę chorych krewetek

Miałem ten sam problem z mętnymi Blue Tigerami padały co kilka dni sztuka lub 2. Problem pojawił się po zimie. Najpierw padały samiczki z jajkami, straciłem 90% krewetek.
U mnie powodem była wew choroba bakteryjna + wypławki. (to jest nauczka przed wkładaniem kupionych roślinek bez kwarantanny)
Odłowiłem do innego baniaka najładniejsze i najżywsze. Reszta padła z biegiem czasu akwarium zrestartowałem.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości