Dziwne lub nie, sam nie wiem

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez firstmate » Śr 13 lut, 2013 22:19

MarSz napisał(a):
firstmate napisał(a):Pomijajac temat watku, zauwazylem ze krewetki leca. Padly kolejne szt. Zauwazyłem ze podczas wylinki, tzn zle ja przechodza i nie maja "siły" zeby zrzucic i padaja. Parametry jak wyzej



Wcale nie pomijasz tematu wątku - wręcz trafiłeś w sedno.

Przeczytaj co napisałem parę postów wyżej, przeczytaj co sam napisałeś (co zacytowałem), połącz jedno z drugim dodając informację na temat tego co jest potrzebne krewetkom do wylinki i już masz jedną z najbardziej prawdopodobnych odpowiedzi dlaczego dorosłe padają podczas wylinki.
Jeśli jeszcze weźmiesz pod uwagę ile wylinek przechodzą młode w pierwszych dniach życia i jakie mają wtedy potrzeby do prawidłowego przejścia wylinki to masz odpowiedź na kolejne pytanie czyli brak młodych mimo jajek u samic.
To pewnie jeden z czynników i może są i inne poboczne ale zacząłbym właśnie od twardości i wpływu podłoża.



Podłoza raczej nie zmienie, szrimp mineral troche leje. Jakies sugestie ?
firstmate
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 01 lut, 2011 22:27

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez MarSz » Śr 13 lut, 2013 23:38

firstmate napisał(a):Woda RO 50/50 z kranowka odstana
Parametry;
PH - 6,5
GH - 5
KH - 2



Podłoże to raczej jest przeznaczone dla krewetek wymagających miękkiej wody o niskim pH.
Taką też masz (nie wiadomo do końca czy to zasługa podłoża czy mieszania kranówki z RO bo nie wiem jaką masz kranówkę).

I jak pisałem wcześniej -
RC mogą wymagać nieco twardszej wody (choć i znane są przypadki skutecznego ich hodowania w takich warunkach bo są dosyć tolerancyjne więc nie upieram się przy tej przyczynie ale podaję ją jako jedną z potencjalnych).

Teraz druga jaka mi się nasuwa to Twoja kranówka - nie wiadomo co w niej masz.
Jak masz RO i mineralizator to stosowanie kranówki jest dziwnym rozwiązaniem (wg mnie oczywiście).
Nie wiesz co dodają w wodociągach (czasem robią chemiczne odkażanie, które człowiekowi nie zaszkodzi a na krewetkach się może odbić negatywnie), może masz miedziane rurki, a jeśli masz wodę ze studni i mieszkasz na wsi to może sąsiad coś "spuścił" niedaleko na łąkę lub do rowu.

Poza tymi wymienionymi może być jeszcze mnóstwo innych powodów ale mi akurat te w pierwszej kolejności przychodzą do głowy.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez Tasior » Cz 14 lut, 2013 06:49

Ja obstawiam za miękką wodę dla RC.
Fakt, że w miękkiej też mogą się dobrze mnożyć, ale to też zależy od kogo kupujemy i na jakich parametrach je trzymał.
To, że RC nie może przejść wylinki i pada to ewidentnie za miękka woda.
Podnieś Gh do 10 i kh do 4-5 a problem ustanie. Tylko przy tym podłożu może nie być tak łatwo.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez =Fresz= » Cz 14 lut, 2013 08:47

To jest właśnie na chama uszczęśliwianie redek. Kiedyś ktoś władował je na podłoże aktywne z zupełnie innymi parametrami i teraz każdy to powtarza. Zrozumcie że redki nie lubią wody takiej jak crystale i tu mamy świetny przykład.

Postaw kolejny baniak na podłożu NEUTRALNYM (nie zmieniającym parametrów wody) i z wodą kranową (jeżeli masz w miarę dobrą) i zapewniam że będą się mnożyć jak KRÓLIKI.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez firstmate » Cz 14 lut, 2013 14:45

Tasior napisał(a):Ja obstawiam za miękką wodę dla RC.

Jak widać za mało jeszcze przeczytanych tematów.

Tasior napisał(a):Podnieś Gh do 10 i kh do 4-5 a problem ustanie. Tylko przy tym podłożu może nie być tak łatwo.


Czy Crystale nie beda mialy problemow z taka znowu woda ? Bo nie wiem czy robic drugie aqwa czy tylko podniesc.....?
firstmate
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 01 lut, 2011 22:27

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez firstmate » Cz 14 lut, 2013 14:51

=Fresz= napisał(a):To jest właśnie na chama uszczęśliwianie redek. Kiedyś ktoś władował je na podłoże aktywne z zupełnie innymi parametrami i teraz każdy to powtarza. Zrozumcie że redki nie lubią wody takiej jak crystale i tu mamy świetny przykład.


Jak wyżej.......z tym ze na chama akurat tutaj nic nie chciałem robic, choc wyszlo jak widac
=Fresz= napisał(a):Postaw kolejny baniak na podłożu NEUTRALNYM (nie zmieniającym parametrów wody) i z wodą kranową (jeżeli masz w miarę dobrą) i zapewniam że będą się mnożyć jak KRÓLIKI.

Postaram się chyba ze ktos mi odpowie na pytanie czy jesli podniose GH to czy Crystale moga spac spokojnie?.
Na temat parametrow wody co do CR poczytalem i w zasadzie kazdy ma inne i zyja, wiec czy jes sens stawiac nowy baniak ? Jesli jest to bede szukal miejsca..
Dziekuje za pomocne podpowiedzi
Pozdrawiam
firstmate
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 01 lut, 2011 22:27

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez =Fresz= » Cz 14 lut, 2013 15:09

Proponuję poczytać choćby w dziale GALERIA posty ludzi którzy mają dobre wyniki w hodowli różnych gatunków krewetek.

Jak zrobisz wodę pod redki to wtedy z crystalami będą problemy i będziesz zadawać pytania też odnośnie problemów z wylinką , z tym że samiczki gubią jajka i że maluchy padają w pierwszych dniach ich życia.

WSZYSTKO BYŁO JUŻ WAŁKOWANE ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez firstmate » Cz 14 lut, 2013 15:16

No coz szukam miejsca na nowy baniak.
Temat uwazam do zamkniecia.
firstmate
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 01 lut, 2011 22:27

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez Tasior » Pt 15 lut, 2013 07:57

Szukaj szukaj.
Crystale w wodzie pod Red Cherry żyć przeżyją, ale przeżywalność młodych będziesz miał niską...
Są to dwa różne gatunki które lubią zupełnie inna wodę. Także proponuję drugi baniak postawić :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Dziwne lub nie, sam nie wiem

Postprzez aquahobby1 » Pt 15 lut, 2013 23:39

przemo123, istnieje duże prawdopodobieństwo, że krewetki padają od nowowprowadzonych roślin.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości