Red sakura padają - dziwna wylinka

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez KarolKrec » So 06 kwi, 2013 12:05

spining133 napisał(a):Daj sobie spokój bo przekombinujesz . Jeżeli już musisz to 1/3 dawki .


Chyba jednak zbyt szybko ucieszyłem się z sukcesu w wale z problemem wylinkowym. Mieszając wodę RO z kranówką w proporcji 75 RO do 25 KRANOWIT udało mi się zbić wodę do następujących parametrów:
PH 7,5
GH 11
KH 9
NO2 0,05
NO3 25 mg/l
Urozmaiciłem też dietę : shrimps sticks, spirutabin forte, tropical wafers, drobna suszona pokrzywa, groszek zielony, szpinak mrożony,
Zabieg taki stosuję od tygodnia a jednak codziennie widzę przeważnie młodego osobnika, który ma problem ze zrzuceniem przedniej części wylinki i pada.
Co o tym sądzicie ? Za krótki czas by stwierdzić że to jednak inna przyczyna. ? Może czas na kupno minerałów lub witamin?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez pierre » So 06 kwi, 2013 20:24

Tylko spokój może nas uratować. Po troszeńku, po maleńku. Parametrów nie zmieniaj tak skokami też, bo robale tego nie lubią. Mogę podzielić się bakteriami azoo bio pro, zaszkodzić nie zaszkodzą raczej a może coś zmienią. Jak wymieniasz te wszystkie pokarmy, to mam wrażenie, żę wrzucasz wszystko na raz a później łopatą wszystko wygarniasz :)
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez spining133 » So 06 kwi, 2013 20:35

Bakterie na pewno nie zaszkodzą bo no2 powinno być zerowe i dziwne jest no3 to zn wysokie jak na takie mieszanie ro z kranem . Wodę masz wodociągową czy ze studni ? Za szybko chcesz zbić parametry .
spining133
 

Re: Odp: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez =Fresz= » N 07 kwi, 2013 06:52

Widzę że dalej zupę chcesz robić w akwarium. Odstaw teraz groszki szpinaki i pomyśl o całkowicie innej diecie. NO3 przez to też spadnie.




Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez KarolKrec » N 07 kwi, 2013 17:49

pierre napisał(a):Tylko spokój może nas uratować. Po troszeńku, po maleńku. Parametrów nie zmieniaj tak skokami też, bo robale tego nie lubią. Mogę podzielić się bakteriami azoo bio pro, zaszkodzić nie zaszkodzą raczej a może coś zmienią. Jak wymieniasz te wszystkie pokarmy, to mam wrażenie, żę wrzucasz wszystko na raz a później łopatą wszystko wygarniasz :)


Podmiany robię oczywiście stopniowo. Tak więc bardzo dużych skoków parametrów nie ma. Twardość GH przed zbijaniem, które zaczęło się 10 dni temu wynosiła 16 a węglanowa 13. PH praktycznie się nie zmieniło,. Stoi w miejscu 7,5. No2 nieznacznie urosło i NO3 ale myślę że opanuję sytuację bo przełożyłem filtr z dojrzałego akwa co powinno załatwić sprawę NO2. Żeby zbić No3 włożę do zbiornika trochę mchu. Bo obecnie nie mam w nim żadnej roślinności.
Nie przekarmiam krewetek. Groszek i szpinak od tygodnia nie podawałem. Tylko shripms stick, wafers, spirutabin b oraz drobną suszoną pokrzywę. Te pierwsze pokarmy znikają szybko Pokrzywa dopiero po około 24h ale myślę że w tym czasie nie zdąży zanieczyścić zbiornika.

Spróbuję rozebrać na czynniki pierwsze to co mam w akwarium co widać także na niżej załączonych zdjęciach.
Jak widać niżej na załączonych zdjęciach w akwarium znajduje się :
- filtr gąbkowy, wkład zeolitowy z innnego bardzo dojrzałego zbiornika w którym trzymam jakieś 1000 red cherry a NO2 wynosi 0.
- filtr jednocześnie pełni role napowietrzania.
- podłoże to cienka warstwa dobrze płukanego żwirku ze żwirowni, który stosuje już od 8 miesięcy we wszystkich akwariach.
- na dnie zalegają szyszki olchy, które wrzuciłem jakieś 3 tygodnie temu.
- widać również liście dębu, które leżą sobie już na dnie jakieś dwa tygodnie ( może tutaj istniej problem???)
-widać również 3 kamienie polne, które przełożyłem z innego dojrzałego akwarium

Akwarium to ma 128 litrów i nie jest jeszcze super dojrzałe z czego zdaję sobie sprawę lecz gdy w innym bardzo dojrzałym akwa zaczął się problem z wylinką postanowiłem przerzucić wszystkie "zdrowe" osobniki do tego akwarium aby sprawdzić czy to samo będzie się działo w świeżym kilkutygodniowym zbiorniku.
Niestety sytuacja nadal niepokojąco się rozwija.
Nie jest to masówka ale codziennie jakaś nie może zrzucić pancerza z przedniej części. Na odwłoku nie ma nigdy problemu.

Jeśli to co wymieniłem i pokazałem na zdjęciach nie wskazuje na przyczynę tego stanu rzeczy to już nie wiem co dalej mam robić.
Krewetek w zbiorniku jest około 150.

Moje kolejne pomysły to zamówić minerały AZOO MINERAL PLUS + AZOO VITA PLUS i podac im zalecana dawkę tego mixu.
Jednocześnie skłaniam się ku temu by zupełnie wyeliminować wodę kranową i stosować tylko RO uzdatnione minerałem V2 z akwanawozy (turkusowy), który gwarantuje PH 6,5 Gh 8 i KH 3-4, no i będę dzięki temu pewien że w wodzie nie ma nic co może powodować zatrucie.

Obrazek
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez spining133 » N 07 kwi, 2013 18:07

Kolego ty nie masz wcale filtracji , ja większe filtry w 30 l stosuje do tego brak bakterii z podłoża i problem gotowy . Natychmiast bakterie ( polecam mikrobe lift ) I dołóż filtra .
spining133
 

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez KarolKrec » N 07 kwi, 2013 18:11

spining133 napisał(a):Kolego ty nie masz wcale filtracji , ja większe filtry w 30 l stosuje do tego brak bakterii z podłoża i problem gotowy . Natychmiast bakterie ( polecam mikrobe lift ) I dołóż filtra .


Ale filtr który posiadam mieli 650 l/h i przeznaczony jest do zbiorników między 120 - 250 litrów.
Na zdjęciu wygląda miniaturowo ale zapewniam ze ma moc.
Czy mimo to uważasz że jest za słaby jak na zbiornik 128 litrów?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez spining133 » N 07 kwi, 2013 18:36

W trzydziestkach mam t-hed 750 , ma regałach hamburgi z gąbką jak stodoła , a taką 112 uzbrajam w kubeł plus t-head 750 lub unifilter 750 , a pod koniec żywota potrafię dołożyć jeszcze jednego t-heada , aby już gąbek nie ruszać . Piszesz o 1000 krewetkach na zbiornik , ja staram sie na 100 l nie przekroczyć ilości 400 szt . a jak coś sknocę to pojedyncze zgony się zdarzają , może rc można mieć więcej ale wtedy filtracja musi być sprawna bo takie stado generuje niezłą kupę .


Wstałem z tyłkiem i masz tu zdjęcie akwa wolno stojącego gdzie jest podłoże aktywne ponad rok i musi czekać na reaktywację , nie wiem czy widać ale po lewej masz mini kani , a po prawej dwa filtry 750
Obrazek
Ostatnio edytowano N 07 kwi, 2013 18:51 przez spining133, łącznie edytowano 1 raz
spining133
 

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez pierre » N 07 kwi, 2013 18:49

Nie chodzi o filtr tylko o gąbkę. Przejdź się do sklepu i kup taką wielgachną gąbkę. Z zeolitem daj spokój. Dopiero teraz widzę, że w drugim temacie piszesz, że co trzeci dzień pchasz ręce do akwarium w celu jej płukania! Bakteri potrzebujesz. a raczej krewetki ich potrzebują.
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez jabluszko520 » N 07 kwi, 2013 18:52

Ja przy ok. 60L mam ze dwa razy większą gąbkę. A czyszczę ją tylko jak już filtr nie daje rady powietrza pompować i to w wodzie z mojego akwa.
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez spining133 » N 07 kwi, 2013 19:00

Stabilne warunki , warunkiem powodzenia :-D
spining133
 

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez KarolKrec » N 07 kwi, 2013 20:02

W każdym aspekcie macie rację i w pełni się z Wami zgadzam.
Przyznaje też że przeczytanie jednej książki o hodowli krewetek to zbyt mało by się za to zabrać i teraz płacę za to niepotrzebnym stresem.
Problem tylko polega na tym że problem z wylinką zaczął się w zbiorniku, który był bardzo ustabilizowany:
- dobra filtracja, mchy, glony, i wszytko było dobrze przez wiele miesięcy aż do momentu problemu z wylinką.
Dlatego przełożyłem większość osobników do innego zbiornika kierując się tym iż może to załatwi sprawę.

Mogę zupełnie od podstaw zrestartować inny zbiornik:
z czarnym kwarcowym piaskiem, woda tylko z filtra RO wzbogaconą akwanawozy V2 turkusowy + bakterie minerały, mchy itp ale dojrzewanie tego zbiornika możne potrwać kilak tygodni a w tym czasie padnie mi cała obsada którą che ratować. Nie wiem już co robić każdy ma swoje zdanie na ten temat. A to parametry wody, a to minerały a to bakterie itp. No cóż nie pozostaje nic innego jak założyć zbiorniki od nowa.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez Haze » N 07 kwi, 2013 20:08

Może ktoś Ci przechowa krewetki przez te 4tyg?
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez pierre » N 07 kwi, 2013 21:24

kup większą gąbkę, dużo większą. Akwarium masz duże, to fajnie, pompę też wporządku. Nie rób rewolucji. Ja mogę podzielić się bakteriami. Witaminy będziesz miał w dobrym pokarmie. Te kamulce bym tylko wywalił, chyba że znasz ich skład?
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Red sakura padają - dziwna wylinka

Postprzez KarolKrec » N 07 kwi, 2013 21:29

pierre napisał(a):kup większą gąbkę, dużo większą. Akwarium masz duże, to fajnie, pompę też wporządku. Nie rób rewolucji. Ja mogę podzielić się bakteriami. Witaminy będziesz miał w dobrym pokarmie. Te kamulce bym tylko wywalił, chyba że znasz ich skład?


Kamulce już wyleciały. Jeśli możesz poratować bakteriami to daj znać co i jak na priv. Będę wdzięczny.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość