Sakury nadal padają

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Sakury nadal padają

Postprzez KarolKrec » Śr 08 maja, 2013 21:49

Witam,
Dzięki waszej pomocy udało mi się zapanować na warunkami w moim akwa.
Przypomnę że jeszcze miesiąc temu moje krewetki borykały się z problem wylinki nie mogąc wydostać się z resztek swojego pancerza który zwisał na nich i w konsekwencji doprowadzał do śnięcia.
Od dwóch tygodni około 100 najładniejszych sakur zamieszkuje nowy zbiornik:
-128 litrów
-podłoże to czarny żwirek kwarcowy
-filtr wewnętrzny z wielką gąbką oraz wkładem AZOO 4 in 1
- na łupinach orzecha kokosowego rosną mchy
- filtr dobrze natlenia wodę
-podmiana 20% wody raz w tygodniu
- woda z filtra RO uzdatniona minerałem pomarańczowym V2 o parametrach:
PH 7,2
GH 8
KH 4
NO2 0
NO3 0
Krewetki dostają zróżnicowany pokarm :
spirulina, suszony cyklop, artemia, szhrimp stics, pokrzywa, szpinak,
Widać że przechodzą prawidłowo wylinkę gdyż leży jej pełno po całym akwarium.
Jednak nadal około 2-3 krewetek pada w tygodniu. Czy to normalne przy założeniu że krewetki są już dojrzałe i mają kilka miesięcy?
Wśród padniętych krewetek nie zauważyłem żadnych zmian zewnętrznych prócz tego iż niektóre mają wąskie białe pęknięcie na grzbiecie zaraz za "głową" Jak myślicie w czym może tkwić problem? A może to normalna śmiertelność krewetek przy tak licznej obsadzie?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Sakury nadal padają

Postprzez Haze » Śr 08 maja, 2013 22:02

KarolKrec napisał(a):Czy to normalne przy założeniu że krewetki są już dojrzałe i mają kilka miesięcy?
Wśród padniętych krewetek nie zauważyłem żadnych zmian zewnętrznych prócz tego iż niektóre mają wąskie białe pęknięcie na grzbiecie zaraz za "głową" Jak myślicie w czym może tkwić problem? A może to normalna śmiertelność krewetek przy tak licznej obsadzie?


To pęknięcie to może być próba wylinki. Daj zdjęcie najlepiej. Jak na sakury to GH i KH trochę za niskie. Do obsady to nic nie ma, bo NO2 i NO3 zerowe.
Jakieś nawozy/chemia?
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sakury nadal padają

Postprzez aquahobby1 » Śr 08 maja, 2013 22:06

Chyba lepiej będzie zwiększyć częstotliwość podmian wody, armagedon powinien ustąpić.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sakury nadal padają

Postprzez KarolKrec » Śr 08 maja, 2013 22:17

Chemii żadnej nie używam. Woda z RO tak jak wspomniałem uzdatniana jest minerałem pomarańczowym V2 który stabilizuje parametry na poziomie PH 6,5 GH 8 KH 4. Mimo to PH mam na poziomie 7,2 w sumie nie wiem dlaczego skoro nie mam niczego w akwarium co by podnosiło PH.
Powracając do pęknięcia na grzbiecie niektórych padniętych krewetek to zastanawia mnie fakt że jeśli jest to próba nie udanej wylinki to dlaczego tyle wylinek jednak leży w akwarium co świadczy o tym iż znakomita większość obsady przechodzi ją bez problemu.
Pęknięcie na grzbiecie może oznaczać że woda jest zbyt miękka?
Minerałami mogę podnieść jeszcze twardość Gh np do 12 pozostawiając KH 4.
Mogę też spróbować dodać jakieś minerały ( witaminy) ale jednak mam wrażenie że dieta jaką im stosuje dostarcza wszystkich niezbędnych składników.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Sakury nadal padają

Postprzez KarolKrec » Śr 08 maja, 2013 22:19

aquahobby1 napisał(a):Chyba lepiej będzie zwiększyć częstotliwość podmian wody, armagedon powinien ustąpić.


Zwiększenie częstotliwości podmian wody przy zerowym NO2 oraz No3 jaki może przynieść skutek?
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Sakury nadal padają

Postprzez Tasior » Cz 09 maja, 2013 06:17

Ten objaw to ewidentnie jest nieudana próba przejścia wylinki.
Według mnie masz za miękką wodę jeszcze dla Sakur. Podnieś Gh jeszcze tak do 10 stopni.
A masz możliwość zmierzenia przewodności?
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Sakury nadal padają

Postprzez SUHY » Cz 09 maja, 2013 06:55

Tasior napisał(a):Według mnie masz za miękką wodę jeszcze dla Sakur. Podnieś Gh jeszcze tak do 10 stopni.

Nie przesadzaj , przy GH 5 KH 0 Ph 6 rosną , rozmnażają sie lepiej niż w wyższych wartościach .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Sakury nadal padają

Postprzez =Fresz= » Cz 09 maja, 2013 07:37

SUHY napisał(a):
Tasior napisał(a):Według mnie masz za miękką wodę jeszcze dla Sakur. Podnieś Gh jeszcze tak do 10 stopni.

Nie przesadzaj , przy GH 5 KH 0 Ph 6 rosną , rozmnażają sie lepiej niż w wyższych wartościach .


To już chyba któryś kolejny z miotów się tak przystosował. Osoba która ma problem najwidoczniej ma jeszcze sakury które żyły na NORMALNYCH parametrach w których żyć powinny tylko że schodząc do niższego gh ma teraz problem... Już po raz enty powtarzam nie róbmy krewetkom na chama "przyjemności".
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Sakury nadal padają

Postprzez SUHY » Cz 09 maja, 2013 13:59

nie wiem czemu uparcie wciskacie heteropodom to przystosowanie do twardości wody . mam je w kranie, mam je z tajwanami i cr/cb . segregując przekładam miedzy zbiornikami i nawet jajek nie gubią . i nie ważne czy od urodzenia były w gh 5 po wrzuceniu do gh12 dalej żyją i sie rozmnażają .
często ktoś wybiera sobie sztuki i wychodzi że połowa z gh12 połowa z gh5 a wpuszcza do wody z studni gh 18 i cieszy się pięknymi młodymi bez żadnych problemów .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Sakury nadal padają

Postprzez KarolKrec » Cz 09 maja, 2013 16:33

Coż widzę iż zdania na temat twardości wody dla heteropod są podzielone.
Spróbuję podwyższyć twardość GH do 10 stopni pozostawiajać KH 4 może to coś pomoże.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Sakury nadal padają

Postprzez SUHY » Cz 09 maja, 2013 21:42

Pomijając ze dobrze by było przeczytać cokolwiek o krewetkach hodując w/w, choćby dla zaspokojenia wiedzy , nawet na tym forum w starych postach jest tłustym drukiem ,na budowę pancerza nie ma wpływu woda tylko pokarm i to przy drastycznych braku związków potrzebnych do jego budowy mogą wystąpić problemy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Sakury nadal padają

Postprzez KarolKrec » Cz 09 maja, 2013 22:02

Nawet po przeczytaniu tego forum od deski do deski nie potrafię zanieść odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Skoro krewetki dostają bardzo dobry pokarm a warunki wodne są prawie idealne to zrozumiałą rzeczą jest iż szukam odpowiedzi wśród bardziej doświadczonych forumowiczów.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Sakury nadal padają

Postprzez aquahobby1 » Cz 09 maja, 2013 22:33

Widocznie jednak czegoś w tej spreparowanej przez Ciebie wodzie brakuje. Ja do wszystkich Heteropod daje wodę bezpośrednio z kranu, i nie kombinuję z RO
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sakury nadal padają

Postprzez KarolKrec » Cz 09 maja, 2013 22:50

Ok. Też dawałem wodę z kranu do momentu kiedy zaczęły padać jak muchy a każda z nich miała widoczny problem z wylinką, która zwisała im na odnóżach itp. doprowadzając ostatecznie do zgonu. Moja kranówa ma parametry 18 GH i 14 KG więc muszę kombinować z RO. Dzięki RO wiem też że do wody nie dostają się inne szkodliwe związki np miedź.
Pozostaje mi zatem preparowanie RO.
KarolKrec
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 54
Dołączył(a): Śr 27 mar, 2013 20:37

Re: Sakury nadal padają

Postprzez SUHY » Cz 09 maja, 2013 22:56

Problem z pomocą jest prozaiczny , nikt nie miał takiej sytuacji ,albo miał i samo minęło .
Teraz to zgadywanka i błądzenie po omacku , pierwsze redki w życiu wsadziłem do 5L słoika postawiłem na parapecie - zajajczyły i miałem młode .bez filtra grzałki i na pokarmie od rybek . druga odsłona to 10L i redek tyle sie namnożyło ze pokryły podłoże .
a długo po tym w jednym zbiorniku miałem podobnie jak opisałeś . minęło samo po dwóch tygodniach ,nie mam pojęcia co to było , łaziły w sukienkach z pancerza, może wyschła nam głębinowa i dolali wody z rzeki sypiąc chloraminę .....
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość