Poprzeczne paski u RC

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Poprzeczne paski u RC

Postprzez taptek » Cz 10 paź, 2013 18:13

Witam,

dzisiaj zauważyłem u jednej z moich Red Cherry dwa poprzeczne - białe/przezroczyste paski. Zjawisko to widoczne jest tylko u jednej samiczki, która wczoraj wydała na świat nowe pokolenie. W dodatku samiczka ma na tylnej części grzbietu dziwne zgarbienie, które widać na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Jak sądzę krewetka może po prostu szykować się do wylinki i nie chciałbym panikować, jednak wychodzę z założenia, że zawsze warto poradzić się doświadczonych kreweciarzy i wykluczyć choroby.
Avatar użytkownika
taptek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 10 paź, 2013 17:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Odp: Poprzeczne paski u RC

Postprzez =Fresz= » Cz 10 paź, 2013 18:26

Nie zapeszam ale jak na moje oko krewetka ma problem z wylinką.



Naskrobane na SGS4 przy pomocy tapatalka ☆
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Poprzeczne paski u RC

Postprzez michal.l » Cz 10 paź, 2013 19:13

te redki trzymasz w chówie wsobnym ?
michal.l
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 622
Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:45
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Poprzeczne paski u RC

Postprzez =Fresz= » Cz 10 paź, 2013 19:18

Że w czym? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Poprzeczne paski u RC

Postprzez taptek » Pt 11 paź, 2013 20:30

Hej,

ciężko mi stwierdzić w jaki sposób rozmnażane były krewetki. 2 miesiące temu kupiłem 6 sztuk RC i starałem się zapewnić im jak najlepsze środowisko. Niestety kupiłem je w sklepie zoologicznymi i nie wiem czy chowane były w sposób wsobny czy mieszano krew. W każdym razie w ocenie kompletnego amatora ich kolor był całkiem przyzwoity.

Co do krewetki z poprzecznymi pasami. =Fresz= - dzięki za pomoc - niestety miałeś rację. Dziś po powrocie z pracy znalazłem krewetkę martwą. Pocieszeniem jest jednak fakt, że zdążyła wydać kolejne pokolenie (dwie krewetki pozbyły się jajek). Mam nadzieję, że był to "wypadek przy pracy", a nie wynik kiepskich warunków w akwarium i problem ten się nie powtórzy, tym bardziej, że kilkakrotnie widziałem już puste pancerzyki.
Avatar użytkownika
taptek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz 10 paź, 2013 17:29
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości