Wypławki a wpuszczenie krewetek

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Wypławki a wpuszczenie krewetek

Postprzez tomhur » Pt 04 kwi, 2014 21:52

Witam ponownie :)
We wtorek powinny dotrzeć do mnie krewetki, które mają trafić do mojego akwarium nr.2.
Z tym że dojrzałem w nim prawdopodobnie wypławki... Na początku myślałem że to skiśnięte odchody ślimaków leżą na podłożu (za dużo ślimorów trafiło na start zbiornika - zafajdały mi podłoże)... Ale dzisiaj dojrzałem że te "odchody" ruszają się, a jeden wyraźnie pływał sobie...
I tutaj pytanie - czy zakupić no-planarię jutro/poniedziałek i wpuszczać we wtorek tigerki? Czy rozegrać to jakoś inaczej?
Przy okazji, może ktoś z Wrocławia ma otwartą no-planarię lub benibachi planaria zero i chciałby odsprzedać jakąś część?
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypławki a wpuszczenie krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » So 05 kwi, 2014 06:57

Ślimaki usuń możliwe wszystkie bo padna i jak gdzies trupek bedzie sobie gnic moze byc nieciekawie lepiej było by zaoszczedzic krewetkom niepotrzebnego stresu ja bym wpuszczał od razu no planaria nie szkodzi krewetkom. btw przetestowałem wszystkie mi znane metody zwalczania wypławków i jedno wiem na pewno nie wszystkie działaja na kazdy gatunek wypławka a w Polsce podobno zyje ponad 200 gatunków:P stosowałem,noplanarie,flubenol,capisol,gazowanie co2 ..zawsze wracały pomimo stosowania 2-3 wiekszych dawek od zalecanych.Obecnie wyoplawki mam w dalszym ciagu ale ich populacja jest niemal niewidoczna i rególowana przez mikrorazbory galaksy na marginesie małzoraczki tez trzymaja w ryzach.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron