padające krewetki

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

padające krewetki

Postprzez gonzomaster » Śr 21 maja, 2014 16:35

Witam jest to mój pierwszy post i niestety akurat w tym dziale, wiem że tematów takich było multum czytałem ale nie wiem co zrobić. Mam krewetkarium 25 litrów od początku grudnia i małe stadko RC. Wszystko było dobrze, rozwijały się, rozmnażały, przechodziły wylinki, nie było żadnych problemów. Niestety ze dwa tygodnie temu coś się stało i zaczęły zdychać jedna za drugą, małe duże średnie po 2-3 dziennie. W zbiorniku nic nie robiłem, nie zmieniałem po za podmianami wody oczywiście. Zdechłe krewetki albo robią się pomarańczowe albo takie jak by nie przeszły wylinki choć puste wylinki tez są. Co mam robić bo zostało ich już nie wiele a stadko było juz dość liczne :-/
Obrazek
gonzomaster
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 15 maja, 2014 16:43

Re: padające krewetki

Postprzez =Fresz= » Śr 21 maja, 2014 17:03

Niestabilne akwarium za słaba filtracja, za małe podmiany i pewnie za dużo karmisz.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: padające krewetki

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 21 maja, 2014 20:26

Przyczyna "pogromów krewetek"( które jakos ostatnio wysypały jak grzyby po deszczu czyzby zbieg okoliczności z akurat pierwszym w tym roku powazniejszym wzrostem temperatury powyzej 25C?? ) w okresie gdy temperatura otoczenia idzie w góre po dłuzszym okresie wzglednie niższych temperatur może byc przyczyna wiekszej aktywności drobnoustrojów atakujacych krewetki przy jednoczesnym osłabieniu krewetek długotrwałymi nie najlepszymi warunkami w akwarium które tez mogły sie dodatkowo pogorszyc wraz z wzrostem temperatury. To tyle teorii jesli nie da sie tego zrozumiec to wina heinekenów ..;)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości