Red Cherry

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Red Cherry

Postprzez Bard » Pn 06 paź, 2008 19:13

Redki padają mi w akwa jedna po drugiej, inne krewetki NIC, tylko redki, i najwięcej samców :( nie wiem dlaczego, cała reszta kreweci jest w najlepszym zdrowiu i mnozą się na potęge :(
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez =Fresz= » Pn 06 paź, 2008 19:20

U mnie jest to samo ale z samiczkami:/ najdziwniejsze jest to ze jak nie grzebalem, w akwarium i nie podmienilem wody to bylo ok a teraz jak podmienilem wode to czesc przechodzi wilinke a czesc pada :-/
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez KuMaK » Pn 06 paź, 2008 20:30

dokladnie dlatego ja nie trzymam sie zasady 20 % i czasem tylko dolewam jak woda wyparuje :D
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez =Fresz= » Pn 06 paź, 2008 20:48

Ciul wie bo kiedyś było u mnie tak że jak podmienialem wlasnie czesto wode to bylo dobrze heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Bard » Pn 06 paź, 2008 22:18

no własnie po podmianiach! jak nie podmieniam mech zaczyna słabo rosnąć i w ogóle sie syf robi, a jak podmieniam to mi redki padają :/ coś wymyśle, lepsza filtracja biologiczna czy cuś
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez maniekkm » Śr 15 paź, 2008 19:16

moje redy mają juz drugi raz młode ale co chwile mi starsze padają srednio raz na dwa tygodnie. Dodatkowo też padają ryby. z otosków został tylko jeden teraz widze ramirezy ledwo przędą. całe robią się czarne i przestają jeść. jedna myslę w nocy padnie bo nawet nie ma sily się trzymac prosto lezy na dnie. jedyne co to neony i platki sie trzymają. juz nie wiem co to może być
maniekkm
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 03 sie, 2008 20:29
Lokalizacja: filipowice/kraków

Postprzez Bard » Śr 15 paź, 2008 19:58

mi tylko redki nadal padają, widze ostatnią samiczke, i 2 samczyki....boże jak mi padną nie mam zamiaru znowu kurde szukać na moim zapupiu redek....wtedy olewam je bo nie mam skąd wziąść no chyba że ktoś mi dowiezie...
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez gosieks83 » Wt 13 lip, 2010 10:00

Witam

Miałam problem z RC, padały podczas podmianek - przy linieniu. Po dodaniu nowej wody w ciągu 2 dni albo przechodziły wylinkę, albo próbowały z marnym skutkiem :/ Z racji, że nikt nie podaje w sieci sprawdzonej metody, postanowiłam zaryzykować - wiem, ze mogłam je potruć zupełnie, ale nie mam ich dużo, więc jeszcze 2 podmianki przy utrzymującej się liczbie zgonów i by było po krewetkach.

Parametry były takie: pH: 7 GH: 14 KH: 8 czyli nie ma się do czego przyczepić. Filtr biologiczny działa rewelacyjnie, poziom no2 i no3 niewykrywalny. Teoretycznie powinno być wszystko ok, ale nie było.

Mój ryzykowny eksperyment polegał na dodaniu do wody Calcium. Pogrzebałam w apteczce i znalazłam kapsułki z proszkiem, czyste Ca. Dodałam do filtra żeby się powoli rozpuszczało w wodzie.

Wnioski:
KH skoczyło do 12 (czyli zdecydowanie więcej niż zalecane, może trochę przesadziłam :P), RC mają się świetnie, linieją bez problemu i zaczęły nosić jajeczka :) Przedtem padały przy masowych wylinkach a na razie (odpukać) od 2 tygodni nie zaobserwowałam zgonów.

Pozdrawiam - Gocha :)
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk

Postprzez wielebny » Cz 15 lip, 2010 18:42

jakie masz ph wody?
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez gosieks83 » Cz 15 lip, 2010 22:47

równe 7 było i jest
"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem." :-P


Obrazek
Avatar użytkownika
gosieks83
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 09 lip, 2010 09:53
Lokalizacja: śląsk


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości