Krewetki padają po wylince

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez jar35 » N 23 lis, 2014 19:20

W moim przypadku to nie było benibachi normal z promocji
kupiłem go miesiąc przed promocją
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez kaboom » N 23 lis, 2014 21:18

matu napisał(a):W połowie roku cena za worek to 65zł, teraz wróciła do ~89, czyli do takiej jak sprzed roku.
Nie śledziłem tego dokładnie ale jakoś tak to było. Zmiany ceny podobno oznaczały zmiany w produkcie. Ja mam worek po tej niższej cenie...

Nie szukajmy tu spisku, po prostu dystrybutor Benibachi na dzien dobry zrobił bardzo dobrą akcję z niską ceną podłoża, wiadomo że jeśli się przekonasz do danej marki to będziesz ją kupował a soil od Beni to tylko ułamek ich portfolio. Weszli na rynek gdzie królowała Mosura, Shirakura i w szybkim tempie osiągneli znaczący udział tak naprawdę tylko za sprawą podłoża. Teraz jak ktoś zaczyna przygodę z robalami to jest to jedna z najchętniej kupowanych marek. Cena pewnie wynikała z bardzo dużego zamówienia ilościowego jakie dystrybutor złożył w Japoni jak i z tego że poświęcił swoją marżę na czas promocji.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez keyrs1200 » Śr 03 gru, 2014 00:38

Zbiorniki CB/CR/Taiwan od roku zalewam tylko beni normal najstarszy w tej chwili ma 11 miesięcy i dalej rozmnażam w nim taiwany i hybrydy bez większych strat młodych, rich water,bt-9, bws vigor dodaje tylko przy starcie, do podmian czyste RO i SALTY SHRIMP MINERAL GH+ ustawiam na ok 250us do środka BWS mineral rock oczywiście szyszki olchy, liście ketapangu, dębu, orzecha i kora cynamonu parametry we wszystkich zbiornikach prawie identyczne ph-5.5-5.8 kh 0-1 NO2-0 NO3 0-1 EC 250-300 zarówno z filtrem pod żwirowym jak i hamburgami czy kanistrami nie zauważyłem różnicy w parametrach i od pół roku nie padła żadna sztuka a przynajmniej żadnej nie zauważyłem wg mnie to nie podłoże było przyczyną zgonów po tym jak przez głupotę pozbyłem się 3 stad moich najlepszych krewetek bo wąż z pompą który zakupiłem w sklepie budowlanym a nie w akwarystycznym zostawiłem w pojemniku z wodą RO i wydzielił jakiś syf, doszedłem do wniosku że są setki takich rzeczy które mogą do prowadzić do zagłady, jedyne co każdy ruch trzeba przemyśleć wiele razy.
keyrs1200
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 02 gru, 2014 20:22

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez jar35 » So 06 gru, 2014 12:50

Po wymianie podłoża wszystko wróciło do normy :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez mirkocis » N 07 gru, 2014 23:20

Powiem tak, mój ostani restart sprzed trzech tygodni wyglądał tak że podmieniłem podłoże z aquaartowego na beni normal fulvic i wszystkie Crystale (także takie powyżej roku), które tam żyły, zaledwie po 6 godzinach wróciły do akwarium. Tak hardkorowego tempa nigdy im nie serwowałem ale w tym akwarium miałem tylko ok 20 sztuk, więc postanowiłem sobie poeksperymentować. Wszystko żyje, ma się dobrze, a wczoraj wreszcie zaczął się "szał pał" ;)
Także w podłożu problemów bym się nie doszukiwał :)
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez jar35 » Wt 16 gru, 2014 19:06

mirkocis to wytłumacz mi to dziwne zjawisko
bo do baniaków wróciło wszystko co było oprócz podłoża
krewetki były dane do niedojrzałych zbiorników i żyją
i mają się super .
Młodych przybywa i też mają się super
Obrazek
jar35
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 140
Dołączył(a): Pn 09 wrz, 2013 17:44
Lokalizacja: Strumień

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez mirkocis » N 21 gru, 2014 16:49

jar35 napisał(a):mirkocis to wytłumacz mi to dziwne zjawisko
bo do baniaków wróciło wszystko co było oprócz podłoża
krewetki były dane do niedojrzałych zbiorników i żyją
i mają się super .
Młodych przybywa i też mają się super


No niestety tego kolego Ci nie wytlumaczę ;)
Każdy miewa inne doświadczenia i różnymi drogami dochodzi do celu ale pewnie też istnieją zmienne, których nikt tutaj, łącznie ze mną jeszcze nie odkrył.
P.s. W baniaku o którym wspominałem dalej wszystko gra, pierwsze samice biegają osiodełkowane.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Krewetki padają po wylince

Postprzez kaboom » N 21 gru, 2014 19:07

jar35 nie wszystko się da wytłumaczyć, poza zmianą podłoża napewno zmieniły się parametry wody i to już wystarczyło aby krewetki inaczej się zachowywały. Sam byłem świadkiem jak u kolegi który ma hodowlę po przesunięciu zbiornika o pół metra yellowki które przez pół roku wogóle nie były zainteresowane prokreacją w ciągu dosłownie trzech dni zajajczyło kilka samic, gdybym sam nie przesuwał tego baniaka to pewnie bym nie uwierzył, nic więcej się tam nie zmieniło, nawet podmiany nie było.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości