to teraz ja - miedziano - jasno brązowe różnosci tylko na WP

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

to teraz ja - miedziano - jasno brązowe różnosci tylko na WP

Postprzez KuMaK » N 30 lis, 2008 16:30

Dowiedziałem się od Piotra Krasuckiego ktory je obserowawal ze to niby naturalne... ze powracaja do stanu dzikiego czy jakos tak......
Teraz gdy widze na pancerzach ze to schodzi pisze z tym tutaj.

Nie mam aparatu postaram sie opisac.

Opis:

widze to doslownie wszedzie czasem u krewetki to tylko kropeczka, czasem pasek, ale najczesciej jak u hinomaru plamka na grzbiecie, widzialem to tez przy glowie, na odnozach.
jesli to jest infekcja zewnetrzna czy porzyczylby mi ktos jakies leki ?? obojetnie jakie na zewnetrzne. Dzis w nocy padly 2 sztuki.... rano nic. teraz poszedlem ogladac film... padly 3 sztuki przez niecala godzine.... .

Calosc zaczelo sie gdy umylem filtr. Pewnie nie ma juz bakterii. Dzis wyjalem gabke z innego akwarium i scisnalem, a caly syf jest teraz w wodzie z WP. Probowalem juz leku na ospe rybia z miedzia. Wlalem 10 kropel na 25l - nic sie nie stalo.

Uwazam ze krewetki padaja bo zaczesto zrzucaja pancerz. Codziennie wywalam ok 20 pancerzy na troche mniej 200 krewetek - czyli troche przy duzo.

Ostatnio sprzedalem 150 krewetek z tego zbiornika i zaraz po tym zaczelo sie to wsyzstko.
Calosc trwa 5 dni.
{p zrzuceniu pancerza to znika, niewiem czy sie pojawia z powrotem. Mam za duzo krewetek by nad tym zapanowac....
Pomoze mi ktos ? wiesz co to za choroba ?
Ostatnio edytowano N 30 lis, 2008 16:31 przez KuMaK, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez KuMaK » N 30 lis, 2008 16:36

pytalem wszystkich ktorym sprzedalem krewetki.. nikt nie zauwazyl u siebie czegos takiego.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Xiao Lohan » N 30 lis, 2008 19:40

może jakieś pasożyty?? zrzucają pancerze bo chcą się ich pozbyć?? tak mi się nasuwa na myśl...
[30] babaulti, RC
[15] CR A
[30] WP, brigitki
[30] CR, CB A/AA
[160] BW
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez batman-ka » N 30 lis, 2008 19:54

Ja bym postawiła nowy zbiornik dla krewetek a ten na kwarantanne,jeżeli krewetki ,które zmieniają właściciela potem juz nie chorują to znaczy że to coś kumuluje się u Ciebie w akwarium,nie wiem jaki to duży zbiornik,ale jak masz sporo krewet to może jest ich za dużo,poza tym trudno coś powiedzieć na odległość bez fotek,ja dostałam jedną yellow z pleśnią na głowie ale w czystym zbiorniku zaraz wyzdrowiała.Takie choroby jak zmętnienie też jest wyleczalne,gdy krewetkę damy do czystego zbiornika,ale na pasożyty nie wiem :-/
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości