Restart

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Restart

Postprzez kaboom » Pn 04 maja, 2015 11:48

Co do podłoża z Wodnej Krainy, poproście o ten słynny atest PZH :-) Bo to chwyt marketingowy jak dla mnie, jedyne podłoże sztuczne które nie traci koloru i jest 100% pewne to Dennerle, cała reszta to zwykła chemia budowlana.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Restart

Postprzez Dakota » Pn 04 maja, 2015 12:24

Atest mają piaski i kruszywa dekoracyjne (kwarcowe barwione) typu Kwarcsystem/Sandeco, z których robi się np. elementy wykończenia wnętrz czy elewacji zewnętrznych. I podejrzewam, że właśnie to mamy w akwariach, choć pewności oczywiście nie mam ;-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Restart

Postprzez kaboom » Pn 04 maja, 2015 13:57

Dakota napisał(a):Atest mają piaski i kruszywa dekoracyjne (kwarcowe barwione) typu Kwarcsystem/Sandeco, z których robi się np. elementy wykończenia wnętrz czy elewacji zewnętrznych. I podejrzewam, że właśnie to mamy w akwariach, choć pewności oczywiście nie mam ;-)

Dokładnie to masz w akwarium :-) Jedynie ten atest trochę myli sprawę ale raczej nikt go na oczy nie widział :-D
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Restart

Postprzez Dakota » Pn 04 maja, 2015 14:22

Myślę, że to wszystko i tak jeden kit - ani Dennerle, ani to, nie jest naturalnie czarny/ciemny kamień, więc... ;-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Restart

Postprzez tomhur » Pn 04 maja, 2015 19:39

Patrzyłem dzisiaj po pracy za tym preparatem, ale że późno było, (po 19ej) i mało czasu miałem, odwiedziłem tylko kakadu i anakondę. Tego preparatu nie posiadają.
Był za to microbe-lift artemiss. Używał ktoś może? Poleca ktoś?
Bo jego opis też mi ppdpasował, a używałbym we wszystkich baniakach, bo u caridin też od czasu do czasu niewyjaśnione zgony mi się zdarzają, szczególnie po wylince...
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Restart

Postprzez Dakota » Pn 04 maja, 2015 19:48

Kordon Ich Attack do kupienia chyba tylko w necie :(
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Restart

Postprzez aquahobby1 » Pn 04 maja, 2015 20:17

Podłoże Denerle miałem pierwsze, jeszcze Wodna kraina nim nie handlowała, i je najpierw krewety obżarły z farby. Potem jak kupiłem je w Wodnej krainie, byłem w szoku, takie samo, a o ile tańsze. Na szczęście te podłoża nie są trujące. I krewetki oraz mszaki super na nim wygldają .
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Restart

Postprzez tomhur » Pn 04 maja, 2015 20:19

Kurde, trochę nie rozumiem opisu tego preparatu kordon...
W opisie jest:
Środek hamuje rozwój zewnętrznych oraz zakaźnych chorób pasożytniczych, przez co zapobiega powstawaniu różnego rodzaju infekcji wtórnych.

Organiczny preparat ziołowy Kordon Ich-Attack jest niezwykle skuteczny w leczeniu infekcji wywołanych przez pierwotniaki, grzyby i bruzdnice. Preparat Ich-Attack nie tyle eliminuje, co hamuje rozwój zaraźliwych wirusów, bakterii i organizmów wielokomórkowych.

A w przeciwwskazaniach:
Preparat Kordon Ich-Attack nie jest zalecany w leczeniu infekcji wirusowych, bakteryjnych oraz wywołanych przez organizmy wielokomórkowe takie jak motylice (przywry monogeniczne), robaki czy wszy. Do ich zwalczania można wykorzystać inne specjalne środki chemiczne.

Czy mam rozumieć, że on hamuje rozwój szkodliwych bakterii, ale ich po prostu nie leczy? Jak już się przyczepią do ciała nosiciela, to już kordon nie pomoże?
Czyli według mnie to nie jest lekarstwo, lecz środek zapobiegawczy...

Dodatkowo przekonują mnie do tego stwierdzenia takie opisy jak:
Należy jednak pamiętać, że sukces każdego leczenia zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko zauważymy niepokojące objawy i uprzedzimy rozwój choroby - w konsekwencji czego, jak wcześnie rozpoczniemy kurację.
i
...ewentualne straty ryb powstałe w trakcie procesu leczenia, nie mogą być w żaden sposób powiązane z używaniem preparatu Ich-Attack. Powodem ewentualnych strat mogą być choroby, których metoda leczenia wybiega daleko ponad spektrum działania preparatu lub inne czynniki zewnętrzne nie związane z użyciem środka Ich-Attack.


Chyba jednak wolałbym zainwestować w microbe-lift - tam jeśli nie da efektu preparat, to chociaż opis mają lepiej skonstruowany ;)

Szczerze mówiąc, chyba będę musiał wybrać się kiedyś do weterynarza i w końcu wydębić jakiś antybiotyk dla zwierzaków... :)
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Restart

Postprzez kaboom » Wt 05 maja, 2015 10:34

aquahobby1 napisał(a):Podłoże Denerle miałem pierwsze, jeszcze Wodna kraina nim nie handlowała, i je najpierw krewety obżarły z farby. Potem jak kupiłem je w Wodnej krainie, byłem w szoku, takie samo, a o ile tańsze. Na szczęście te podłoża nie są trujące. I krewetki oraz mszaki super na nim wygldają .

U mnie są różnokolorowe w kilkunastu baniakach i pływają ryby, krewetki i raczki, nic się z nim nie dzieje a już napewno nie traci koloru. Co do chemi budowlanej sprzedawanej jako podłoże w necie to uwierzę jak zobaczę atest PZH, jak go nie pokażą to dla mnie to wałek i tyle. Takie dokumenty nie są tajemnicą, jak ktoś nie chce ich udostępnić to po prostu ich nie posiada.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Restart

Postprzez Dakota » Wt 05 maja, 2015 10:38

Napisz do nich i zapytaj, na starej stronie Kwarcsystemu były, jeśli mnie pamięć nie myli. Teraz mnie odsyła pod inny adres.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Restart

Postprzez tomhur » Wt 05 maja, 2015 21:35

Podłoże wymienione. Ale w każdym baniaku mam teraz około 22-24 litrów wody (bańki 30litrowe).
Jutro lub pojutrze odleję z każdej około 3-5 litrów, a wleję 8-9 kranówy z czystą RO (bez salty), tak żeby przewodność była około 500uS (w tej chwili woda ma około 570-590uS).
W czwartek również wystartuję z kuracją antybakteryjną (nadal nic nie zakupiłem...). Na razie tylko świeży liść keta i po 3 krople azoo triple-black water.
Zobaczymy czy obejdzie się bez strat.
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Restart

Postprzez tomhur » Śr 06 maja, 2015 17:59

Nie wiem gdzie popełniłem błąd...
Niecała doba po zmianie podłoża - a koszt już wysoki:
Obrazek
- 11 yellow z pasem z 28 sztuk
- 1 green jade z 9 sztuk
- czerwone neo jakoś bez strat - możliwe że dlatego że zrobiłem im aklimatyzację, bo trafiały do wody z pustego baniaka...
I żeby nie było że wśród czerwonych w ogóle - wine redka, jedna z 10...
Obrazek

Taki suprise po powrocie z pracy... :(
Czasami aż mnie nachodzi ochota zrezygnowania z baniaczków...
Zaraz robię testy na PH,GH,KH,NO2,NO3,NH4... Może dostanę jakąś odpowiedź dlaczego i czy robić tą podmiankę z dolewką...
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Restart

Postprzez jasiud31 » Śr 06 maja, 2015 18:11

Kurczę :-/ Jaka szkoda... :-( Oby te co żyją dały radę... Nie poddawaj się.
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Restart

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 06 maja, 2015 18:36

jesli to odosobniony przypadek byłbym ostrozny z wszelkimi ruchami w parametrach ....a jaka temperatura?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Restart

Postprzez tomhur » Śr 06 maja, 2015 18:41

Temperatura około 23 stopni w wodzie.
Pod opieką: TiBee, TaiTiBee, Blue Bolt, Panda, King Kong, Wine Red, Green Jade, Yellow z pasem, Sakura Red
Avatar użytkownika
tomhur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 349
Dołączył(a): N 01 gru, 2013 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości