Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez Dakota » Cz 21 maja, 2015 11:52

U mnie też się pojawiły takie objawy po przeniesieniu krewetek od innego hodowcy, ale niedługo później miałam problemy z parametrami i nie jestem w stanie powiedzieć, co jest 100% przyczyną. Nie znalazłam sposobu na uratowanie moich krewetek - jak pisałam próbowałam z zieloną herbatą, wywarem z ketapangu, czosnkiem, preparatem ziołowo-leczniczym Ich Attack Kordon, walczyłam też podmianami (stabilizując jednocześnie parametry). Też myślałam nad nadmanganianem potasu, ale wydaje mi się, że rozłoży całą biologię lub w małych stężeniach po prostu nie zadziała. Niektórzy stosują leki dla ludzi, ja nie używałam. Są na rynku preparaty lecznice dla krewetek, ale są trudno dostępne i dość drogie, nie wiem jak ze skutecznością. Jedyną rzecz, którą mogę polecić i która spowalnia cały proces (może uda się go u Ciebie całkiem zatrzymać?) jest sumienne usuwanie podejrzanych osobników.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez totome » Cz 21 maja, 2015 12:47

Mam sześć baniaków na beni , w czterech przez pierwsze pół roku miałem podobne problemy , w jednych mniejsze w innych większe . Pomogły restarty z zastosowaniem tego samego podłoża . Robiłem je w ten sposób że podłoże płukałem w wodzie spuszczonej z baniaka . Wiele osób twierdzi że beni tym lepsze im starsze ;-)
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez x_ray » Cz 21 maja, 2015 13:11

Miałem podobny problem z DBT. Nie pomogło NIC. Wywary, napary. Potem poszedłem w chemię. Sera bactopur, omniforte, metronidazol. Co jakiś czas padały piękne wielkie wypasione sztuki często z jajami. Kilka szt które przeżyło przeniosłem na neutrala i obecnie po roku mam odbudowane stado. Krewety identycznie bledły, były apatyczne, nie żerowały.

Dlatego też jestem ciekaw tego nadmanganianu potasu. Wiem że często używało się go dla leczenia ryb.
x_ray
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 08 kwi, 2015 08:46

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez totome » Cz 21 maja, 2015 20:50

Napisałeś na sąsiednim forum , że po przeniesieniu krewetki do innego baniaka odżyła , nie dziwi Cię to ? . Może to jednak złe parametry w akwa przestały na nią działać , gdyby to była infekcja bakteryjna po prostu by zdechła . Gdyby to był konflikt bakteryjny nie wybierałaby krewetek , stare , nowe . Masz problem w baniaku , ja stawiam na podłoże , nowe krewetki maja się lepiej , bo są krócej trute .
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez QHU » Pt 22 maja, 2015 07:15

Drogi kolego totome, dziękuję Ci bardzo za chęc pomocy, ale napiszę to samo co napiasałem na tamtym forum: nigdzie nie napisałem, że przenisłem krewetki do innego baniaka. Krewetki zostały umieszczone w pływającej izolatce (kotniku) w tym samym akwarium. Nie chcę być złośliwy, na tamtym form użyłeś niby mojego cytatu, że niby przenisłem krewetki do innego baniaka a tak naprawdę sam go wymyślłeś bo nic takiego nie napisałem, zastanawiam się po co siejesz taki zamęt? Nieważne, zostawmy to, jednocześnie zachęcam do dalszej dyskusji.
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez x_ray » Pt 22 maja, 2015 08:50

Ja coraz bardziej przekonuję się, że czas się przesiadać na podłoża neutralne ... Coraz więcej problemów z aktywnymi. A to wadliwe partie, a to konieczność płukania nowych po 3 miesiącach. CUDA. Płacisz 100 zł za 5 litrów i masz problemy. Nie jestem sprzedawcą neutralnych i nie mam 50 groszy za to że kogoś przekonam. Takie jest moje prywatne zdanie poparte kilku latami zabawy z krewetkami i kilkunastoma posiadanymi zbiornikami.
x_ray
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 08 kwi, 2015 08:46

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez pr3cik » Pt 22 maja, 2015 11:21

x_ray a tak zapytam z ciekawości jak to u ciebie w baniaku wygląda. Szukam ostatni czasy różnych alternatyw w krewetkariach począwszy od filtracji kończąc na podłożach. Ciekawie mnie jak to w baniaku wygląda w praktyce. Jak mozsz daj jakieś fotki z baniakow a może nie tylko mnie temat takowy zainteresuje. Pozdro

Klepniete moim badziewnym htc
Avatar użytkownika
pr3cik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 01 cze, 2014 20:36
Lokalizacja: Brzeg

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez totome » Pt 22 maja, 2015 15:18

QHU , wybacz rzeczywiście napisałeś że przeniosłeś do kotnika , sam nie wiem dlaczego źle odczytałem Twoje słowa . Nie sieje zamętu tylko próbuję pomóc , oczywiście co zrobisz Twoja sprawa i Twoje robaki .

x_ray problemem przy podłożach neutralnych jest brak bufora i trudność w utrzymaniu stabilnych parametrów .
totome
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 151
Dołączył(a): Śr 11 wrz, 2013 20:32
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez cinek1916 » Pt 22 maja, 2015 16:34

Ja swoje CR przeniosłem z baniaka z podłożem neutralnym do baniaka ma Amazonii New. W tym samice z jajkami. Dorosłe dalej padają a młode w obu baniakach mają się dobrze...
Postaram się wrzucić wieczorem fotki jeszcze żywej sztuki.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez x_ray » Pt 22 maja, 2015 19:39

pr3cik napisał(a):x_ray a tak zapytam z ciekawości jak to u ciebie w baniaku wygląda. Szukam ostatni czasy różnych alternatyw w krewetkariach począwszy od filtracji kończąc na podłożach. Ciekawie mnie jak to w baniaku wygląda w praktyce. Jak mozsz daj jakieś fotki z baniakow a może nie tylko mnie temat takowy zainteresuje. Pozdro

Klepniete moim badziewnym htc



Nie wiem co do tematu wniosła by fotka 30l z piaskiem na dnie ? Zwykłym ciemnym piaskiem. Filtracja na ujetach kilka liści 2-3 szyszki i tak razy 12 baniek już przeniesionych na neutrala.
x_ray
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 08 kwi, 2015 08:46

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez cinek1916 » Pt 22 maja, 2015 21:26

Zdjęcia chorej, dogorywającej sztuki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie są idealne ale zawsze coś...

Na żywo w wodzie wyglądała normalnie.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez jaro222 » N 21 lut, 2016 15:37

Sorki za odkopywanie tematu ale czy autorowi udało się w końcu znaleźć przyczynę i ją wyeliminować u mnie dzieje się to samo z ok 50szt taiwanów zostało mi ok 7szt.
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez cinek1916 » Pn 22 lut, 2016 05:55

Może pytanie nie do mnie ale moje pi roku dalej padają... Mnożą się o.zdychają. Postanowiłem czekać aż samo się wyjaśni.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez jaro222 » Pn 22 lut, 2016 09:06

Stosujesz jakieś leki ?
jaro222
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 84
Dołączył(a): So 31 sty, 2015 21:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Infekcja czy konflikt bakteryjny?

Postprzez cinek1916 » Pn 22 lut, 2016 13:20

Nic nie stosowałem. Stwierdziłem, że zostawię to naturze. Co ciekawe w pozostałych akwariach nic złego się nie dzieje.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron