Red cherry się nie rozmnażają?

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Red cherry się nie rozmnażają?

Postprzez Rynn » Cz 21 sty, 2016 23:58

Mam taki oto problem. Jest sobie akwa, jakieś 100l. W środku ryb niewiele - 2x zbrojnik (jeden dorosły, jeden podrostek), i niedobitki z kilku lat (kupiłam kiedyś chorujące promieniczki i jakieś choróbsko wybiło mi większość) - jedna promieniczka, jedna razbora hengela i jeden gupik samiec. (Na dniach planuję kupić stadko hengeli, obecnie siedzą na kwarantannie. Dla promieniczki szukam dobrego domu, ale ciężko znaleźć kogoś, kto hoduje te ryby, tym bardziej ciężko oddać komuś jedną ;) to tak słowem wyjaśnienia.)

Ślimaki świderki i 1x neritinka.

Akwa stoi już od lat. W środku rośliny, korzeń, filtr gąbkowy. Niestety nie mam jak zmierzyć parametrów, za co od razu przepraszam.

Krewety hodowane od lat na kranówce, podmiana wody z 1x na tydzień, kilka litrów.

No i nie chcą się rozmnażać. Te, które mam od dawna, są wielkie, czerwone pięknie (mam też trochę dzikich babaultich, też rosną i dobrze się mają), jedzą z apetytem (tabletki różne,marchewka, szpinak, brokuły, ogórek, dynia, staram się je rozpieszczać).

Noszą jajeczka, ale później nigdzie nie widzę maluchów. I populacja się nie zwiększa w żaden sposób. Jak na prawie puste akwarium, masę roślin i zróżnicowany pokarm, to smutno mi, bo w akwa ich prawie nie widać. Od święta zobaczę jakiegoś malucha, ale bardzo, bardzo rzadko. Myślałam, że geny się przetrzebiły, więc dokupiłam z różnych źródeł ok. 15 czy 20 sztuk, ale nic to nie dało.


Ktoś ma jakiś pomysł? :(
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Re: Red cherry się nie rozmnażają?

Postprzez krakers » Pt 22 sty, 2016 07:47

tak masz w akwarium super świeży pokarm dla rybek :-D

a poważnie to młode są zjadane przez rybki część może przeżywa ale ich ilość jest regulowana przez rybki. może masz za mało kryjówek

temat nie raz wałkowany albo rybki albo krewetki
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Red cherry się nie rozmnażają?

Postprzez Rynn » Pt 22 sty, 2016 10:52

Tak jak napisałam, ryb są trzy sztuki. Wcześniej było stadko razbor hengela i stadko promieniczek, a krewetki się rozmnażały i nie było z tym problemu. Jest dużo kryjówek, kokos, b. duży korzeń, dużo roślin, w które ryby w ogóle nie wpływają.
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Re: Red cherry się nie rozmnażają?

Postprzez Rynn » Śr 03 lut, 2016 18:10

Update - pozbyłam się zaplątanego gupika. Poprawy w rozmnażaniu oczywiście jeszcze nie widać, ale na razie krewetki są śmielsze. Więc wygląda na to, że mógł je terroryzować.
Rynn
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 11 lis, 2009 18:55

Re: Red cherry się nie rozmnażają?

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 03 lut, 2016 19:03

fota baniaka i dokładny opis co i jak w nim siedzi i sie dzieje inaczej to nabijanie postów
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron