Neocaridina - choroba

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Neocaridina - choroba

Postprzez HELIX » Śr 24 lut, 2016 10:51

Ze stada liczącego ponad 60 osobników neocaridin zostało mi może z 6 sztuk...

KH 0, GH 12, uS 680, pH ?
podłoże Benibachi Powder Fulvic
ozdoby - wypreparowany red moor wood obadzony mchami Christmas, Fissidens, Fox
temp 24 st C

Na pancerzu, choć wygląda, że pod nim - jasne plamy.

W akwarium jest zdziesiątkowana garstka Caridin (hybrydy) - po odłowieniu ślimaków zaczęły żerować.
Wylinki są, było rozmnażanie. Akwarium z uwagi na marną objętość idzie do kasacji - ale pytam bo nie chcę powtórzyć błędów.

Pokarmy: Gravidas, Gold, szpinak, pokrzywa, SN czerwony, rzadzko sparzona wrzątkiem mrożona artemia.

Zapraszam do galerii (telefonem): http://tufotki.pl/kCQHu" target="_blank

Co to jest?
Czym leczyć?
Jak uniknąć powrotu?
Ostatnio edytowano Śr 24 lut, 2016 12:28 przez HELIX, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez =Fresz= » Śr 24 lut, 2016 11:04

Ale masz tam "jubelnik". Podłoże zbełtane z błotem jak ostatnio były prezydent. Ogólnie to o czym dzisiaj w innym poście pisałem. Podłoże aktywne a krewetki, które powinny być na neutralnym :mrgreen: stąd te problemy...

Wzór dla potomnych jak nie robić :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez HELIX » Śr 24 lut, 2016 12:27

Wiem. Nic nie mów o syfie - pytałem jak odmulać. ;) Robię od nowa, żeby nic teraz nie spierdzielić.

Powiedz lepiej czy to u krewetek to choroba, czy kryzys wynikający z zastosowanego podłoża...
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez =Fresz= » Śr 24 lut, 2016 12:42

Tam jest cała kumulacja przyczyn:P podłoże nie to i do tego zamulone, ostro wyeksploatowane (dziwne parametry), filtracja do bani bo ta gąbka to się nadaje tylko jako prefiltr do zewnętrznego. Krewetki w takim niestabilnym zbiorniku jedno że dostaną infekcję bakteryjną a dwa że będą miały problem z wylinkami.

Przyznaj się :-P czytałeś coś forum?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez HELIX » Śr 24 lut, 2016 15:02

Pewnie, że czytałem... Żeby tylko raz.

Nie pisałem więc nie czytałeś o przygodach jakie miałem, nie było czym się chwalić, ale próby ratowania (bezskutecznie) podjąłem kilkakrotnie. Chcę kolejnych błędów uniknąć w przyszłości, dlatego teraz pytam co to jest, dlatego poprosiłem Szopena o dokładniejsze gramatury u niego w wątku, itp. Dlaczego do tej sytuacji doszło - wiem.

Głowice Aquael Circulator 500 będą złe do HMF?
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 24 lut, 2016 19:16

HELIX napisał(a):Pewnie, że czytałem... Żeby tylko raz.

sorry ale nie wytrzymam :evil: .... chyba czytałes tylko czata i popraw sobie humor :P bo konfiguracja baniaka nie zdradza żebys przeczytał cos innego ;) ale ok zrozumiem alergia na czytanie wiec moze obejrzysz filmiki Szopena jak przygotowuje zbiornik dla neocardin ale uwaznie i ze zrozumieniem i postaw banke jak bozia przykazała tak zeby Freszu był dumny z ciebie :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez HELIX » Cz 25 lut, 2016 00:07

Super jest się pośmiać, poironizować, zarzucić brak czytania czy oglądania ze zrozumieniem?

Czytać bez zrozumienia można i nie wiedząc nic i wiedząc PRAWIE wszystko, tak na marginesie... ;)

Pozwolę sobie powtórzyć najistotniejsze dla mnie pytanie (nowicjusza), które zrozumienia w uszach (eksperta) nie znalazło:

Co to jest?
(chodzi o stan krewetki - zatrucie czy infekcja, bo że syf i moje błędy raczej się domyśliłem i się tego nie wstydzę, dlatego pytam Ludzi, którzy wiedzą ode mnie więcej i liczę na coś więcej niż tylko drwinę...)
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 25 lut, 2016 06:06

Przede wszystkim to jet efekt Twoich błedów i zaniedbań jesli to jest zatrucie to raczej azotem zaleznie od steżenia i formy w jakiej wystepuje czas i zachowanie krewetek moze sie róznić ofc nie mam doswiadczenia w tej kwesti bo nie podtrułem swoich krewet azotem przeczytałem kilka for od deski do deski zanim z pierwszym krewetkarium wystartowałem , infekcja- możliwe wykluczyć niczego nie mozna mogła sie rozwinac u osłabionych przez np podtrucie odpadami przemiany materii ( które tu skrótowo nazywam azotem) lub ciagłymi wahaniami parametrów w akwarium ( które najczesciej wywołuje poczatkujacy kreweciarz panicznymi "ruchami" gdy znajdzie trupka) ale najblizej prawdy jest teoria Fresza zapewne jest to kumulacja wielu czynników .
Widziałeś "lekarza krewetek" który na podstwie selfie kiepskiej jakości jest wstanie postawic pewna diagnoze? bo ja nie widze tu jakoś tłumów! foty telefonem zwłaszcza takiej jakosci nadaja sie na nude selfie na fejsa ;P bo szczegółów "problemu" praktycznie nie widać i zostaje sporo dla wyobrazni ;). musisz sie wysilic sam i poszperac w sieci lub skołowac foty szczegółowe dobrej jakości. Powtórze sie jeszcze raz: postaw zbiornik zgodnie z prawidłami sztuki i opiekuj sie nim właściwie to nie bedzie przyczyn dla problemów a napewno bedzie ich znacznie mniej .
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez HELIX » Cz 25 lut, 2016 17:12

Inc0gnit0 napisał(a):Przede wszystkim to jet efekt Twoich błedów i zaniedbań jesli to jest zatrucie to raczej azotem zaleznie od steżenia i formy w jakiej wystepuje czas i zachowanie krewetek moze sie róznić ofc nie mam doswiadczenia w tej kwesti bo nie podtrułem swoich krewet azotem przeczytałem kilka for od deski do deski zanim z pierwszym krewetkarium wystartowałem , infekcja- możliwe wykluczyć niczego nie mozna mogła sie rozwinac u osłabionych przez np podtrucie odpadami przemiany materii ( które tu skrótowo nazywam azotem) lub ciagłymi wahaniami parametrów w akwarium ( które najczesciej wywołuje poczatkujacy kreweciarz panicznymi "ruchami" gdy znajdzie trupka) ale najblizej prawdy jest teoria Fresza zapewne jest to kumulacja wielu czynników .

Dziękuję.
Widziałeś "lekarza krewetek" który na podstwie selfie kiepskiej jakości jest wstanie postawic pewna diagnoze? bo ja nie widze tu jakoś tłumów! foty telefonem zwłaszcza takiej jakosci nadaja sie na nude selfie na fejsa ;P bo szczegółów "problemu" praktycznie nie widać i zostaje sporo dla wyobrazni ;).

...lub drwin, ale zapominam.
musisz sie wysilic sam i poszperac w sieci lub skołowac foty szczegółowe dobrej jakości.

Krewetki ze zdjęć w nocy padły.
Powtórze sie jeszcze raz: postaw zbiornik zgodnie z prawidłami sztuki i opiekuj sie nim właściwie to nie bedzie przyczyn dla problemów a napewno bedzie ich znacznie mniej .

Już postawiony. Krewetki wpuszczę najwcześniej jutro, bo są w tej starej syfnej wodzie.

Ost. pytanie: jak najszybciej sprawdzić czy aktywne podłoże jest nadal aktywne?
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Neocaridina - choroba

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 25 lut, 2016 17:43

trzyma nisko ph
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron