Wylinka krewetek młodych i starych

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Postprzez rybolak » Wt 08 gru, 2009 22:37

dobre wieści mam ^^

po przełozeniu do 2 akwarium (z ta samą wodą co jest w "rodzimym") krewetka zachowywała sie normalnie.Następnego dnia patrze rano,zrzuciła pancerzyk i wesoła pływała sobie tam i spowrotem ,jajeczka ma i nawet kolorek sie jej poprawił:))


wiec chyba zostawie ja w nim az je zrzuci i zobaczymy co dalej :D
rybolak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 28 lis, 2009 13:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zapalka » Śr 09 gru, 2009 10:25

hmm zrzuciła pancerzyk i ma jajeczka.... spryciula- :mrgreen: musiała sobie je gdzieś na chwilkę odłożyć i znów wyzbierać:-) musi koniecznie nauczyć takiej sztuczki moje baby:P A tak na serio- przy wylince na pewno straciła by jajeczka....Przyjrzyj jej się dokładnie...
Avatar użytkownika
zapalka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 06 lip, 2009 08:38

Postprzez rybolak » Śr 09 gru, 2009 21:59

no na 100 % ma o.0
takie zielone :D
co prawda jakaś taka siedzi przymulona no ale ...

moze jest mutantem :mrgreen: ??


nie no nie wiem -_-

wogóle to chyba nie jet mozliwe ze przeszła wylinke i ma jajka przeciez ;/
rybolak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 28 lis, 2009 13:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ślimaczkowa » Śr 09 gru, 2009 22:22

Pewnie na razie nie przeszła wylinki.U mnie do tej pory pęknięcie na pancarzyku zawsze kończyło się wylinką,ale może masz więcej szczęścia ;-)
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zapalka » Cz 10 gru, 2009 08:46

Zrób fotke swojej mutantce i pokaż nam. Na zdjęciu powinno być widać co sprawia że jest z nią tyle kłopotu.
Avatar użytkownika
zapalka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn 06 lip, 2009 08:38

Postprzez rybolak » Pt 18 gru, 2009 11:50

postaram sie je dzś dodac :))
rybolak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): So 28 lis, 2009 13:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ziulko » Śr 09 lis, 2011 14:59

Witam trochę odświeżę ten temat otóż dziś zauważyłem martwą krewetkę crystal red w moim akwarium. Podczas wyjmowania jej ze zbiornika zauważyłem tak jakby przyklejony do niej kawałek pancerzyka z wylinki więc podejrzewam że nie dała rady przejść wylinki. Co zrobić żeby wspomóc przechodzenie wylinki przez krewetki?? Moje parametry w akwarium to ph 6 kh 0 gh 6. Kiedyś używałem JBL Nano Crusta do każdej podmiany i zawsze na 2 dzień znajdowałem kilka pancerzyków i nie było zgonów. Czy są jeszcze jakieś preparaty wspomagające prawidłową wylinkę u krewetek??
Avatar użytkownika
ziulko
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010 10:41
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Smithi » Śr 09 lis, 2011 18:43

ziulko napisał(a): ph 6 kh 0 gh 6


Po podmianie tez masz takie parametry? Jesli tak to podnos po kazdej podmianie kh do 2-4 poprostu wode RO podmieszaj z kranowka , jesli masz podloze aktywne to i tak pozniej zbije parametry, noi lepsze natlenienie wody.Co do preparatow to ja osobiscie nie uzywam,ale gdziesz czytalem ze cos takowego jest ale niestety nie przytocze ci nazwy.
Ostatnio edytowano Śr 09 lis, 2011 18:45 przez Smithi, łącznie edytowano 1 raz
Smithi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 23:34
Lokalizacja: Tczew

Postprzez SirLacky » Cz 10 lis, 2011 21:53

To ja trochę namieszam :)

U mnie KH i GH: ~1 krewetki nigdy nie miały problemu z wylinką. Kiedyś przeprowadziłem eksperyment i stadko 20 krewetek podzieliłem na 2 grupki po 10 sztuk. Dość młode to były krewetki ale w pełni wybarwione. Obie grupki pływały w zbiornikach ~10 litrów. Do jednego zbiornika wlałem rozpuszczoną połówkę tabletki musującej z wapniem (czystym wapniem bez dodatków np. smakowych). Woda pochodziła ze zbiornika żeby nie było skoku temperatury. Po około 12h (następnego dnia) zauważyłem że w akwarium pływało 8 wylinek! W zbiorniku do którego nie dodawałem wapnia nie było ani jednej. Myślę że przy jakiś ekstremalnych sytuacjach można by się ratować taką suplementacją. Ale:
1. Robimy to na własną odpowiedzialność
2. Używać tylko czystego wapnia "musującego" - ważne żeby nie było dodatków innych minerałów czyt. miedzi, czy innych smakowych!
3. Co prawda mleczan wapnia jest buforem stabilizującym pH, ale uwodniony może powodować skoki pH w granicach 6-8
4. Eksperyment był przeprowadzany na krewetkach red cherry!
5. Nadmierna stymulacja do wylinki może skończyć się niedorozwojem naszych podopiecznych (kilkukrotna stymulacja bez przerw na wzrost).
6. Nic na siłę!
8-)
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości