Jak leczyć?

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Jak leczyć?

Postprzez HELIX » Śr 30 mar, 2016 23:02

Kupiłem stadko neo. Przyleciały. Jeden trup. Potem kolejny... Nastepne. Dziś przy obserwacji robaczków w porze karmienia - szok. W szypułce, czy rostrum(?) krewetki wije się biały robal. Wiele nie znalazłem na forum:

Leczenie

Pasożyty przyczepione do zewnętrznej powierzchni pancerza można usunąć przy pomocy Flubenolu lub Gyrodactolu firmy JBL. Bardziej problematyczne są pasożyty wewnętrzne, które są najwyraźniej w dużej mierze bezpieczne przed działaniem preparatów. Dla nich dawka leków powinna być stosunkowo silniejsza, a okres leczenia wydłużony. Wielokrotnym nawrotom choroby można przeciwdziałać kilkoma seriami leczenia.

Flubenol: 200mg na 100 litrów wody akwariowej
Gyrodactol: 1 tabletka na 20 litrów wody akwariowej

Po 5 dniach dokonać podmiany wody i powtórzyć procedurę. W czasie leczenia zaleca się obfite natlenianie i unikanie stosowania wkładów węglowych.


Niestety preparatów na allegro nie widzę. :( Nie mam pomysłów jak leczyć. Zaatakowaną krewetkę odseparowałem, bo wyglądało to na poszukiwanie żywiciela do przesiadki. Chora krewetka normalnie żerowała.

No-planaria czy mija się z celem? :-/ Jak tak, to jakie dawki?

Pod linkiem kiepska fotorelacja - ale coś widać...

http://tufotki.pl/2PoZk
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: Jak leczyć?

Postprzez sQun49 » Cz 31 mar, 2016 05:50

Helix z tego co widzę to kreweta ma przywrę - do izolatki, najlepiej mały baniak z samym filtrem i woda z dojrzałego akwarium i kuracja no planarią. Jeśli zrzuci pancerz to go od razu usuń z baniaka bo na nim będzie przywra.
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Jak leczyć?

Postprzez =Fresz= » Cz 31 mar, 2016 06:57

Dokładnie no planaria pomoże.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak leczyć?

Postprzez kaboom » Cz 31 mar, 2016 11:03

Możesz zastosować Wormer plus, to lek dla paletek na bazie flubendazolu, krewetkom w normalnej dawce nie szkodzi, sprawdzałem na wszystkim :-)
Ktoś robił kąpiele w solance ale nie pamiętam jakie dawki soli.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość