Padające krewetki

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Padające krewetki

Postprzez nager10 » So 07 mar, 2009 09:27

Witam. Chciałbym zapytać dlaczego mi krewetki padły. Mam 60l akwarium i duuzo krewetek red cherry, 4 amano, 2 orange (wszystko w czasie przeszłym) krewetkarium mam juz od pół roku i wszystkie krewetki się dobrze czuły dopóki wczoraj nie mogłem uwierzyć własnym oczon. Wszystkie krewetki mi oblazły filtr. Pare było w innym miejscu a cała plaga na filtrze. Postanowiłem na noc wyłączyć filtr i oświetlenie. Jak rano się obudziłem to większość z tych krewetek mi leżała na dnie porozrzucane. A stało mi się to zaraz po dokupieniu roślinek. Prosiłbym o odpowiedź.
nager10
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 07 mar, 2009 09:21

Postprzez =Fresz= » So 07 mar, 2009 09:46

Nigdy na noc nie wyłączaj filtru bo "odcinasz" dopływ tlenu :-> Oświetleni to normalne że się na noc wyłącza bo proces przykładowo u mnie wygląda tak start 9 rano a meta o 15, wieczorem sobie tylko wlączam ręcznie światło gdy wracam z uczelni żeby zobaczyć co tam u moich pupilów heh teraz jeżeli chodzi o rośliny to one akurat w nocy pobierają tlen z wody i jeżeli miałeś ich więcej bo napisałeś że dokupiłeś to tlen został szybciej "wyczerpany". Innym powodem mógł być nawóz na roślinach które kupiłeś bo często są aż "nasycone" nimi. Ja zawsze wyciągam z koszyków i najpierw płuczę w misce z wodą odstaną a później do akwarium. Tak więc pamiętaj głównej zasady NIE WYLACZAMY FILTRA NA NOC!
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez nager10 » So 07 mar, 2009 09:55

Tylko że zaraz jak kupiłem rośliny przemyłem wodą bo często jest tak że są na nich ślimaki. Nie wiem dlaczego mi się te krewetki zebrały na filtrze i czemu zaraz na drugi dzień popadały. Jeszcze chciałbym dodać że na głowach krewetek były pomarańczowe plamki.
Ostatnio edytowano So 07 mar, 2009 10:02 przez nager10, łącznie edytowano 1 raz
nager10
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 07 mar, 2009 09:21

Postprzez Bard » So 07 mar, 2009 11:09

powiem to samo co freszu, po tym jak wylączyłes filtr na noc moge jedynie powiedziec ze była to...hmm co najmniej głupota i raczej tu jest powód zejścia Twoich krewetek
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez andrzej » So 07 mar, 2009 11:34

a te pomarańczowe plamki na głowach? Moze przyniosłeś jakieś choróbsko na nowych roslinach? Dodać do tego brak tlenu w nocy i tak się skończyło.
andrzej
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): So 31 sty, 2009 19:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » So 07 mar, 2009 13:00

Problem w tym że rośliny pewnie posadziłeś ruszając podłoże,skoczyły parametry,które i tak pewnie były na granicy bo wyłączasz filtr(nie rób tego bo zabijesz wszystko) .Co do żółtych plam krewetki często tak reagują ,że drastyczny szok powoduje u nich żółknięcie głowy w środku,kiedyś już to zaobserwowałam,a rośliny dodatkowo trzeba było zostawić w misce na jakiś czas żeby puściły wszystkie resztki chemii i tego czym je pędzili.Następnym razem nie wyłączaj filtra,a jak się zbiorą na filtrze to natychmiast podmiana.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nazgrell » So 07 mar, 2009 15:39

Moim zdaniem to wzrost parametrów (syf z podłoża) no i brak cyrkulacji w filtrze=brak bezcennych bakterii ;)
Avatar użytkownika
Nazgrell
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt 28 gru, 2007 21:24


Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości