Krewetki RC padają

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Pt 30 wrz, 2016 19:20

To jak chcesz zasięgnąć rady od kogoś kto ma z tym kontakt na codzień to forum od tego służy.
W sklepie powie co kolwiek byle tylko sprzedać. Kumpel tak poszedł powiedział że się nie zna i aby mu doradzili. (Pojechał po kilka rybek). Wrócił z chemią za ponad 250zl i żadnej ryby. Akwarium 25l.
Dla mnie próbował wcisnąć brzęczyk z kamieniem napowietrzajacych, ew drugi filtr wewnętrzny bo bez bombelków ryby mi się udusza.
Wierz mi sklep zoologiczny taki z prawdziwego zdarzenia to z świecą szukać.

Sam odpalam teraz hodowlę ryb plus zoologiczny (tak wiem ciężki temat słyszę to milion razy Dziennie) i zastanawiam się jak to pogodzić. Sprzedawać ale nie wciskać ciemnoty ludziom. Będąc fair zanim wypracuje markę czasu minie, a wciskając kit może szybciej zarobię ale to nie mój styl.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » So 01 paź, 2016 19:51

Wiem że 98% sklepów chce zarobić na niewiedzy klienta, dlatego trzeba się przygotować lepiej od sprzedawcy do zakupów, co jest smutną rzeczywistością. Ale z tą panią mam udany handel i wymianę roślinek z czego jestem zadowolony. :) Co się rzadko zdarza. Bo większość chciałaby roślinki i rybki za darmo a najlepiej dopłacić :./ Ponieważ mam udaną hodowlę Kryptokoryn Karbowanych 10letnie podłoże na gupikach robi swoje :D
Mały Update :
Krewetki w 60l krainie ziemi, wody kranowej, 14W światła i Gąszczu roślin biegają z jajami przynajmniej widzę 2 (I nie mam na myśli samców :D ) Kostka 30l stoi już miesiąc na JBL jeszcze dam mu miesiąc bo dalej skaczą lekko parametry, a nowa lampka pomogła mi się Okrzemków pozbyć obumarły 2 dni po jej założeniu przypadek ? Lampka się świetnie sprawuje, mam zamiar podpiąć do tej kostki małą bimbrownie bo na razie pływa tam kilka małych gupików więc Co2 za dużo nie ma. A rośliny mają wszystkie związki im potrzebne prócz odpowiedniej ilości Co2. Rosną lepiej niż wcześniej, ale to wciąż nie jest to o co mi chodzi :./ Czyli bujny busz, za miesiąc zdam kolejną relację.
Update:
W 60l doczekałem się młodych na razie ich nie widać ale mam nadzieję że trochę przetrwa. Samica miała koło 20 jajeczek.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Poprzednia strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron