Krewetki RC padają

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Cz 22 wrz, 2016 06:13

@Elomakins tyle że sam pisałeś że w 60 nie robisz podmian. Wystarczy że parametry wody w kranie poszybowały i jest lipa w akwarium. Na forum Malawi opracowali fajny system do podmian.
Zamiast słuchawki prysznica podłącza się korpus filtra RO, w środku masz węgiel aktywny. Tam jeszcze stosują purigen jeśli ktoś ma NO3 powyżej 10 w kranie, z tym że w Malawi nic tego nie konsumuje prócz filtra.
Nie dość że mogą lać od razu ciepłą wodę, to jeszcze bez uzdatniaczy.
Jeśli masz problem z kranówką, pomyśl o czymś takim co dodatkowo zbiło by Tobie twardość wody.
Ewentualnie zawsze możesz kupić pełny filtr RO i mineralizować wodę albo mieszać z kranówką.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Cz 22 wrz, 2016 18:13

Dobra wszystkie krewetki red cherry lądują w 60l nie będe ich używał jako ,,Testów wody,, akwarium zostawię jeszcze na miesiąc w spokoju niech se zarośnie, dojrzeje zrobię parametry pod te krewetki i dopiero spróbuje je tam wpuścić a jak nie wyjdzie to będzie to akwarium holenderskie z Razborami Galaxy :) A na razie zaczynam myśleć o CR ? Ale to zostawię na kolejny temat ;) Na razie dziękuję za wszelaką pomoc. A jeszcze jedno właśnie gdzie udzielacie pomocy przy zakładaniu zbiorników dla CR ? W jakim dziale ? A co myślicie o wodzie z dzbanka dafi ? Do krewetek RC ? Woda wychodzi z parametrami PH 6,5-6,8 GH 10 KH 8 ?
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Cz 22 wrz, 2016 22:52

Ehh kolego, nie dasz rady ogarnąć prostych krewetek, a za cardiny chcesz się brać...

Parametry z dzbanka są ok. Puscisz napowietrzanie to PH pewnie skoczy.

Dojdz pierw do ładu z tym co masz tersz, naucz się sterować parametrami. Do cardin wodę wyjaławiasz jak tylko się da, potem sole, kontrola parametrów, dbanie o podłoże itd itd.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 23 wrz, 2016 04:48

woda z "dzbanka" nie nadaje sie dla krewetek bo moze zawierać( i zazwyczaj zawiera)jony srebra
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Pt 23 wrz, 2016 05:55

Jeszcze tak do tego dzbanka. Dobry dzbanek kosztuje kilkadziesiąt zł, filtr też kilka pln. To nie lepiej kupić najprostszy filtr RO i np mieszać pół na pół z kranówką?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Pt 23 wrz, 2016 15:04

Mam !!! Czy to możliwe że krewetki padały przez gnijącego małego Heńka i Monte Carlo !? Dziś robiłem małą przycinkę i przez przypadek wyrwałem jego kawałek wszytko co było pod ziemią jego korzenie liście itp. było doszczętnie zgnite ! Na górze wyglądał ładnie więc nie domyślałem się co jest pod żwirkiem. Proszę szybką o odpowiedzi z tyłu akwarium był posadzony Heniek i Monte carlo ! Wszystko wywaliłem i zrobiłem małą podmiankę ponieważ jak to poruszyłem całe akwarium było zasyfione tym dziadostwem ;./ Od niego zaczynały też już gnić rośliny wokół niego.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Pt 23 wrz, 2016 20:44

Raczej wątpię, gnijące szczątki roślin jak już to podbiją NO3. Zresztą wszystko co gnije to podbije NO3, a nawet NO2. Chyba że amoniak się wytrącił w co jednak wątpię.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » So 24 wrz, 2016 20:14

Właśnie a jedynym testem jakiego nie robiłem było NO3 i NO2 :./ Więc podejrzewam że krewetki były podtrute i dlatego padały, zakupione mam testy NO3 i wszystko mam nadzieję się wyjaśni gdy wszystko będzie dobrze to krewetki wrócą do zbiornika :) Właśnie się przygotowuje do zakupu filtra RO. W jakim przedziale cenowym szukać i do wody coś KH i GH + ?
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez psyho39 » Cz 29 wrz, 2016 14:12

Nie rozumiem twojego ostatniego pytania?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
psyho39
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 27 maja, 2015 17:11

Re: Krewetki RC padają

Postprzez =Fresz= » Cz 29 wrz, 2016 14:15

Pyta w jakim przedziale cenowym kupić filtr Ro i jakie minerały :-P

To

http://allegro.pl/filtr-ro3-osmoza-akwa ... 82861.html

plus to

http://allegro.pl/salty-shrimp-mineral- ... 25974.html
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Cz 29 wrz, 2016 19:42

Dzięki :) Dziś zrobiłem restart tej kostki bo jak się okazało już wszystkie rośliny zaczęły gnić więc poszedłem do pobliskiego sklepu botaniczno-akwarystycznego i z tego co mi pani wytłumaczyła że spowodowane jest to brakiem substratu.A że w 30 jest drobny żwirek to może i rośliny były zielone na górze bo w słupie wody może i coś miały ale w podłożu nie miały żadnych substancji odżywczych ... dlatego gniły. Zakupiłem więc JBL Mando który mi poleciła pani ze sklepu która też hoduje krewety w akwarium roślinnym z tym podłożem. Nasypałem na dno więc ok. 3cm tego substratu na to minimum 3cm żwirku i tak posadziłem rośliny. Tak za około 1,5 do 2 miesięcy wpuszczę tam krewety jak będą stabilne parametry bo na początku podłoże lekko zawyża PH i GH. Dobra jak wszystko się uda będę informował :)
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 29 wrz, 2016 19:45

żal mi cie chłopie sprzedawcy ci wcisną wszystko nie mniej powodzenia
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Cz 29 wrz, 2016 21:06

Wiem, ale myślałem o ziemi ogrodowej ale wiele opinii mówi że ziemia i krewetki = ... . Pani mnie na podłoże namówiła ponieważ widziałem jej krewetki ładne Redki ,a ja chciałbym jakieś ładne akwarium roślinne z krewetkami :D Jak narazie to miałem zakład pogrzebowy ... . A jak wyciągałem rośliny z akwa to ładne bąble z podłoża leciały :./ Podejrzewam że to rzeczywiście roślinki powodowały te zgony. A raczej związki które się wytwarzały podczas procesów gnilnych, gdybym tylko wcześniej wpadł na pomysł że to może być spowodowane roślinami.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Pt 30 wrz, 2016 14:29

Ja się zastanawiam jak w latach 80-90 chodowali rośliny w akwariach... Każdy miał tylko to co jest pod ręką, żadnych substratów itd. Fakt rośliny były mniej wymagające ale jednak...

Żadne moje akwarium nie posiada substratu i nie mam problemu z gnijacymi roślinami.
Jak powiem że pod żwirkiem mam płaskownik z żelaza położony aby podnieść żelazo w wodzie też uwierzysz?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Pt 30 wrz, 2016 19:14

Ale to akwarium ma dość wymagające rośliny jak na podłoże neutralne ponad 14 gatunków :./ Tj. większość roślin powoli rosły, a te co już rosły to jak głupie. Więc nie wiem w czym leżał problem z roślinami wolałem zaciągnąć porady kogoś kto ma z tym styczność na codzień niż samemu kombinować. A za podłoże nie zapłaciłem za dużo bo 10 zł za 2 1kg worki JBL Mando. A za dawnych czasów :) To akwaria zazwyczaj były przerybione i podłoże samo nabierało wartości odżywczych dla roślin. A w żelazo bym nie uwierzył. Ale w sumie ... HEHEHehe :D A według mnie to albo gniły od braku substancji odżywczych w podłożu, albo może jakieś strefy beztlenowe ? Spowodowane drobnym piaskiem kwarcowym ?
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości