Krewetki RC padają

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » So 17 wrz, 2016 16:27

Nie wiem może rzeczywiście z głodu padają ale na razie trafią do 60l tam będą miały dobrze. Gdyby nie to że chciałbym sobie jakieś młode uchować to bym je w 60-tce trzymał ale że tam Rybki i na razie nie ma za dużo roślin to nic się nie uchowa, a 30l Zbadamy testami w poniedziałek.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » So 17 wrz, 2016 16:44

Z ciekawości zbadaj wodę w dwóch zbiornikach.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » So 17 wrz, 2016 16:52

Ok PH w obydwu zbiornikach 7.6 tylko w 60 temperatura o 2 stopnie jest wyższa bo 28 reszte zbadam w poniedziałek w obu zbiornikach
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » So 17 wrz, 2016 18:33

28°C przy krewetkach? Zupę gotujesz?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » N 18 wrz, 2016 07:18

No takie uroki akwarium z przykrywą ale jak widać żadnej rybce ani krewetce to nie przeszkadza więc po co zmieniać temperature. 30l mam bez pokrywy i 24-26 stopnia cały czas się utrzymuje.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Inc0gnit0 » N 18 wrz, 2016 09:07

Przy załozeniu że tlenu nie brakuje temperatura nawet 30Cdla neocaridin nie jest straszna ty masz 24-26C i około 28C nie tu tkwi problemproblemem jest woda a raczej to co wniej "siedzi" albo "nie siedzi" obstawiam albo nie zamkniety cykl azotowy ( NO2 ) albo zanieczyszczona woda w kranie ( zgaduje miedz z instalacji wodnej lub inne szkodliwe dla krewetek substancje) padanie z głodu tez wykluczyłbym akwarium moze i wyglada na sterylne ale nigdy takie nie bedzie zwłaszcza gdy juz kilka dni działa : zawsze jakies bakterie glony sie znajda a sam twierdzisz że co jakiś czas cos im dorzucasz do jedzenia . Trzeba zadbac o odpowiednie życie w akwarium a nic w tym nie pomaga tak skutecznie jak liscie wiec wrzuć suchych lisci katepangu, debu, buka ,grabu, szyszki olchy ofc w granicach rozsądku ( sumarycznie nie wiecej niż 10szt na start a potem co tydzień dokładaj po 1-2 szt
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » N 18 wrz, 2016 13:04

Instalacja jest cała w plastikach więc to nie miedź może jakieś inne świństwo. A liści ani szyszek od samego początku nie wrzucałem żadnych, gdyż takowych pewnych nie posiadałem. A czy cykl azotowy jest zamknięty dowiemy się w poniedziałek bo zakupie cały zestaw testów kropelkowych.
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Inc0gnit0 » N 18 wrz, 2016 16:33

o tej porze roku ww liscie pewne to tylko z alledrogo albo nadwyzki od kolegów z forum sezon na ich pozyskanie to zima a szyszki olchy mozna juz pozyskac wystarczy wyjechać za miasto pod las na podmokłe tereny i zerwać te suche i czarne/ciemno brazowe ( nigdy zielone ) prosto z drzewa
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Wt 20 wrz, 2016 15:46

Dziś zakupiłem testy GH i KH, no3 oraz no2 nie mieli ... te ,,zologiczne,, nie mają nic co potrzebujemy ale wcisną nam wszystko czego nie potrzebujemy.
Testy zoolek kropelkowe zrobiłem tak jak tam pisze wodą z akwarium przepłukać 3 razy próbówkę jak i strzykawkę potem wlać 5ml wody z akwarium lać tyle kropli aż przejdzie przez całe pasmo kolorów jedna kropla to jeden stopień wiec myślę że wyniki są prawdziwe KH było 14 kropli a GH 23 krople.
KH 14
GH 23

W zbiorniku 60l parametry to KH 10 i GH 20
W wodzie z kranu KH 11 i GH 21

Wodę z kranu też zbadam tylko czekam na temperaturę pokojową jutro albo pojutrze będę miał testy No3 oraz No2 chyba że te kh i gh coś pomogą ?
Oraz zdjęcie krewetki którą dzisiaj złapałem w 30l krewetka widać że nie może zrzucić wylinki widać od rana pancerzyk od niej odchodzi ale nie może go zrzucić cały czas pomaga sobie swoimi nóżkami ? Czy to może być z zwiozane z resztą krewetek która padła ?
https://zapodaj.net/1f20746bdd45d.jpg.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
https://zapodaj.net/5b4cd3d3984ae.jpg.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Deletor » Wt 20 wrz, 2016 21:12

Optymalne parametry to KH 5 GH 12 Ty masz przekroczone i to zdrowo.
Myślę że podmianka z wody destylowanej by pomogły na obniżenie parametrów. Celował bym również w testy JBL.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53

Re: Krewetki RC padają

Postprzez matu » Śr 21 wrz, 2016 12:21

Ja proponuję podmianę z RO i mineralizatorem. Brakuje coś z minerałów.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Śr 21 wrz, 2016 19:04

Wodę dziś podmieniłem 50/50 Woda demineralizowana o parametrach 6.5 PH 5 GH 4 KH + odstana 7 dni woda kranowa zobaczymy co się będzie dalej działo krewetki dziś po podmianie wyszły z ukrycia zaczęły łazić po całym zbiorniku i skubać glony tj. punktowe zielenice na ściankach akwarium :) W akwarium zauważyłem jeszcze z 4-5 sztuk póki co ich nie przekładam do 60 zobaczymy co będzie dalej a co do zdjęć czy ktoś z nich coś wywnioskował ? Krewetkę znalazłem na drugi dzień martwą obok zrzuconego pancerzyka wnioskuje że po męczarniach i nieudanych próbach zrzucenia pancerzyka krewetka padła z wycieńczenia krewetka przez prawie dwa dni próbowała zrzucić pancerzyk ! Widać było że od niej odstawał. W akwarium będę co jakiś czas robił podmianę w celu zbicia tych parametrów. Ale do jasnej ***** w drugim akwarium krewetki żyją zrzucają wylinki i przy dość wysokim stężeniu NO3 ponieważ jest tam dość dużo rybek akwarium nie moje więc nie przetłumaczę właścicielowi i przy PH i GH oraz KH takim samym jak w 30 żyją i rosną. Czy ktoś to może wytłumaczyć ?
Ostatnio edytowano Śr 21 wrz, 2016 19:10 przez Elomakins, łącznie edytowano 1 raz
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 21 wrz, 2016 19:09

Elomakins napisał(a):Wodę dziś podmieniłem 50/50 Woda demineralizowana o parametrach 6.5 PH 5 GH 4 KH + odstana 7 dni woda kranowa zobaczymy co się będzie dalej działo
musisz sie zdecydować które krewetki chcesz mieć czy CR czy RC i pod te wybrane przygotować porządnie akwarium a puki co to tylko mieszasz parametrami wiec krewetki beda zdychać.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Elomakins » Śr 21 wrz, 2016 19:15

Ale krewetki które przerzuciłem do 60 l akwarium bez aklimatyzacji są tam zdrowe, aktywne i dość szybko rosną ,a tam parametry takie same jak w 30l ;./ Jedyne czym się różni to podłożem bo tam jest ziemia ogrodowa i żwirek 2-3mm. A krewetki chciałbym mieć Red cherry :) A hodowca mieszkający 2 bloki obok mnie hoduje Redki na wodzie z kranu nie leje nic do wody żadnej chemii ma takie samo podłoże jak ja ma ,tylko trochę mchu oraz jakiś chiński filtr kaskadowy. Podmiany 2 razy w miesiącu po 50% używa wody odstanej co najmniej 5 dni rzuca co jakiś czas tylko liście do wody i tylko tyle dokarmia je jak mu się przypomni :) I ma prawie stu procentową przeżywalność ;./
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Krewetki RC padają

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 21 wrz, 2016 20:51

ty jesteś na miejscu masz wszystkie informacje i wglad w akwarium na bierzaco wiec pewnie wiesz lepiej ...tylko czemu krewetki zdychaja jak zdychały?
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości