Taiwany i hybrydy

Jak dbać o zdrowie naszych podopiecznych

Moderator: =Fresz=

Taiwany i hybrydy

Postprzez D.K. » Cz 17 lis, 2016 15:29

Witam wszystkich. Od 3 dni zaczęły mi regularnie padać krewety po 1/2 dziennie. W tamtym tygodniu zastosowałem no planaria na nicienie i ślimaki które już mi trochę przeszkadzały. W sobotę lub niedzielę podmieniłem 5l wody. W tym tygodniu, od pierwszych 2 zgonów praktycznie codziennie podmieniam po 5 litrów. Część krewetek była "ospała", chowały się przed światłem ale po podaniu pokarmu normalnie reagowały rzucając się na niego. Oczywiście to nie wszystko. Skończyła mi się membrana w RO, wypluła z siebie wodę 27μS i właśnie taką robiłem podmiany. Dodatkowo zrobiłem trochę pokarmu który powiedział bym że nie zdążył do końca wyschnąć i przez to na koniec przypiekłem go trochę w piekarniku. Krewetką nad wyraz za to smakuje. :D Na padniętych osobnikach nie ma widocznych śladów choroby. Ostatnio podsypałem też do akwa odrobinę Mosura Rich Water i BEE Maxa. No i teraz nie wiem co było przyczyną.

Akwarium 45l
PH ~ 6,2
GH ~ 7
kh ~ 0/1
NO2 ~ 0,3 mg/l
przewodność ~ 300μS

Dziś zamówiłem nową membranę a was proszę o wskazówki co może być i nie tak i w jakie testy ewentualnie zainwestować aby nie kupować wszystkiego. ;)
W razie czego wieczorem dodam jakieś zdjęcie ale akwa dość mocno zarośnięte ;)
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez SUHY » Cz 17 lis, 2016 16:03

Fotka przydatna , natleniasz jakoś zbiornik ? Deszczownia czy coś .. Jeśli nie to dobrze by było bo może być problem z rozkładającymi się wypławkami i brak tlenu z tegoż powodu .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez D.K. » Cz 17 lis, 2016 17:10

Od tamtego wtorku puszczam powietrze przez głowicę (Hamburg).
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez D.K. » Cz 17 lis, 2016 20:44

Na szybko:
Obrazek
Obrazek
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez Zola67 » So 19 lis, 2016 10:01

To skała czy liść z lewej?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Zola67
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): N 21 lut, 2016 21:48

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez D.K. » So 19 lis, 2016 20:28

Liść a dokładnie Ketapang.
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez SUHY » So 19 lis, 2016 20:55

Ile ma akwarium , czy nie podgniwają mchy os spodu ?
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez D.K. » N 20 lis, 2016 01:40

Akwarium zalane w marcu na Benibachi (nie pamiętam czy fulvic). Na początku wszystko było super, krewety mnożyły się jak szalone. W lipcu zacząłem podawać młodym biozyme i po paru dniach wyjechałem na wakacje. Po powrocie okazało się ze coś zdziesiątkowało krewetki, byłem przekonany że przedobrzyłem z biozyme ale teraz wychodzi na to że chyba coś złego od tamtej pory się dzieje. Jednego mchu już się pozbyłem jutro wylatuje 2, sprawdzałem też kokosy na których są mchy ale nie gniją. Zamówiłem AZOO Bio Pro i szyszki olchy bo jakoś do tej pory się nie zaopatrzyłem w nie.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co to może być? Czy możliwe żeby podłoże dawało coś do wody bez podnoszenia przewodności?!
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez matu » N 20 lis, 2016 09:00

Daj Tropical CMF profilaktycznie na patogeny, bakterie i grzyby.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez cthulhu » N 20 lis, 2016 09:16

SUHY napisał(a):Ile ma akwarium , czy nie podgniwają mchy os spodu ?


SUHY po czym poznać, że kokosy mogą gnić od spodu? Widać to od razu? U mnie same kokosy i póki co nic nie zauważam, ale niedawno preparowałem kokosy do nowego baniaka i trochę zaniepokoiło mnie to, że kokosy pleśnią pachniały chociaż sama skorupa normalnie wyglądała.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez Inc0gnit0 » N 20 lis, 2016 10:10

Miałem jakiś rok temu serie zgonów jak ty 1 -2 szt co 1-2 dni przyczyna okazał sie rpzrosniety do wielkości grejpfruta podgniwający od spodu krzak subwassertangu ...... po czym poznać ..śmierdzi :P usuniecie gnijacego od spodu krzaka załatwiło problem wkrótce ustały zgony a raczej wróciły na naturalny poziom
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez cthulhu » N 20 lis, 2016 10:49

Inc0gnit0 napisał(a):Miałem jakiś rok temu serie zgonów jak ty 1 -2 szt co 1-2 dni przyczyna okazał sie rpzrosniety do wielkości grejpfruta podgniwający od spodu krzak subwassertangu ...... po czym poznać ..śmierdzi :P usuniecie gnijacego od spodu krzaka załatwiło problem wkrótce ustały zgony a raczej wróciły na naturalny poziom


Ale to woda czy krzaczor śmierdział ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez Inc0gnit0 » N 20 lis, 2016 10:52

krzaczor a raczej jego szczątki mocno śmierdziały woda tez miała dziwny zapach i to mnie skłoniło do poszukiwania przyczyny w roslinach gdy poruszyłem subwassertanga rozpadł sie na kawałki i wiedziałem że to jego sprawka
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez D.K. » N 20 lis, 2016 12:00

Zobaczymy.... Byłem właśnie po CMF i kupiłem dodatkowo Healthosan, oczywiście nie będę stosował obu na raz. ;) Pytanie do matu dać zalecaną dawkę czy mniejszą/większą? za chwilę 2 mech wylatuje i zostaną tylko małe porcję więc nie powinno od nich się nic dziać....
D.K.
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 19:50

Re: Taiwany i hybrydy

Postprzez =Fresz= » N 20 lis, 2016 12:08

A na cholerę ta chemia? Chcesz pogorszyć sytuację? Usuń przyczynę i zrób większą podmianę.

SUHY dobrze zauważył że rozkładające się robaki mogły zaszkodzić do tego gruba warstwa podłoża zarosnięte kompletnie mchem. Zero obiegu.

No i nie zaszkodzi uderzeniowa dawka bakterii np biodigest.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do SZPITAL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości