Shrimproom by cthulhu

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Agnieszk » Cz 29 mar, 2018 10:43

Witajcie, a ja mam takie pytanko gdzieś w poprzednich postach przeczytałam o liściach lipy i chciała bym się coś więcej o nich dowiedzieć jako pokarm dla krewetek jakoś swoim nigdy nie dawałam. Jak miałam patyczaka w domu to pięknie jadł listki lipy a jak Córeczka dała mu liścia sałaty to na drugi dzień był sztywny. I jak to jest z tymi liśćmi lipy czy tylko świeże czy suszone też mogą być, no i której lipy bo blisko mnie rosną dwie różne i patyczak lubił liście tylko jednej.
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 29 mar, 2018 13:06

@Raffy, krewki też z zacnego źródła ale od Damiana. Jakbyś miał breviaty albo inne dzikusy to dawaj cynka ;-)
Tak na marginesie. Młode BT5 już są widoczne. Umiejętnie się zlewają z podłożem, ale jak się przyjrzeć uważniej to tyle ich jest, że dno się rusza. ;-)

@Agnieszka jak używam suszonych liści lipy z Inspiracji Smaków. Wiem, można zapytać po co kupować, ale teraz ich nie zerwę ;-) . Na jesień planuje się wybrać do lasu/na wieś i zaopatrzyć się na sezon. Jeśli nie mieszkasz w mieście to ja bym rwał to co pod ręką. ;-) Czym się różni ta jedna lipa od drugiej, o których piszesz ?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Agnieszk » Cz 29 mar, 2018 14:52

Troszkę kształtem liści i najprawdopodobniej chyba składem nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale już wiosna za oknem i jak liście się pokażą to porównam je dokładnie pod lupką i zdam relację. Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 12 kwi, 2018 19:14

Caridina Trifasciata – 12.04.2018

Ponieważ od przeszło dwóch tygodni w moich zbiornikach goszczą nowe krewetki, więc pora nadrobić zaległości wpisowe.

Obrazek

Caridina Trifasciata (bo o nich mowa) to jeden z 16 gatunków krewetek należących do grupy Caridina Serrata. W swoim naturalnym środowisku, krewetki te endemicznie występują w nielicznych strumieniach na Hong Kongu, a opisane i sklasyfikowane zostały w roku 2003 roku. Z powodu nieodpowiedniej działalności człowieka na tych obszarach jak i w skutek tymczasowych wysychań strumieni, gatunek ten został wpisany przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) do Czerwonej księgi gatunków zagrożonych z kategorią VU – zwierząt narażonych na wyginięcie. Na szczęście moje nowe nabytki trafiły do mnie z akwarium naszego rodzimego hodowcy (to tak na marginesie by rozwiać obawy, czy się czasem sam nie przyczyniam do depopulacji tych robali ;) ).

Obrazek

Jak widać na powyższym zdjęciu Caridine Trifasciata charakteryzują trzy czarne pasy. Pozostałe części ciała są przeważnie przeźroczyste. Gdzieniegdzie widać plamki białego pigmentu, a na karapaksie połyskuje złocisty odcień. W naturalnym środowisku są również spotykane osobniki o ciemnym ubarwieniu całego ciała, jednak te moje są standardowe z trzema pasami. Zasiedliły one u mnie osobny baniaczek dokładnie dnia 27.03.2018, który był zalewany dwa miesiące wcześniej. Krewetki były młode, chociaż już dojrzałe o czym przekonałem się dosyć szybko w postaci zajajczonej samicy. Na razie czekam na dalszy rozwój sytuacji związany z przyrostem stada oraz jego ubarwienia. Z czasem część z nich trafi do wspólnego baniaka z Bee lub Tigerami. Podobno z racji różnic w układzie płciowym, krewetki te w środowisku naturalnym nie krzyżują się gatunkiem cf. Cantonensis. Z drugiej strony odradza się ich trzymanie wspólnie z Bee lub z Tigerami właśnie po to by uniknąć krzyżówek, więc może jakaś mutacja jest możliwa.

Obrazek

Na koniec standardowo krótkie info o zbiorniku.

Zbiornik: Shrimp Set 30L. Podłoże: Ada Amazonia, Filtracja: Ujet z głowicą Pat Mini, Parametry: 300us, GH6, KH0, PH ok.6, Flora: pistia, mikrozorium, rogatek, Cameroon Moss, Subwassertang, Fissidensy – Thailand, Miroshaki różne Bucephalandry, Bolbitis Baby

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Raffy » Pt 13 kwi, 2018 21:45

Mega lubię czytać Twoje posty :-D
Trifasciata to piękna krewetka, moje też tak wyglądały - im starsze, tym bardziej zmienne są... trafiają się i całe niebieskie!
To bardzo prosta w hodowli caridina, i bardzo płodna :shock:

Dobrze wiedzieć o ich naturalnym środowisku, niestety los spotka pewnie wiele krewetek. Podobno Super Tigera już nie ma w naturze, warto trzymać czysto gatunkowe :)

Zastanawia mnie Caridina breviata, czyli popularny kiedyś hummel - nigdzie go nie ma, ani w ofertach z importu...
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Wt 15 maja, 2018 19:22

[Trifasciata] Mistrzyni kamuflażu – 15.05.2018

Dzisiejszy wpis tak jak miesiąc temu będzie dotyczył również krewetek Caridina trifasciata. Pisałem wtedy, że poza standardowym wzorem trzech pasów, w naturalnym środowisku występują również krewetki o pełnym ciemnym ubarwieniu. Mile zaskoczył mnie widok pierwszej noszącej samicy, która niespodziewanie zmieniła swe barwy na niebieski kolor. Bardzo jestem ciekawy czy zmiana barwy jest tylko tymczasowa – spowodowana chęcią zlania się z tłem i nierzucania w oczy, czy może trwała. Na razie za tym, że zmiana koloru jest tymczasowa również utwierdza mnie to, że druga niedawno zajajczona samica również zaczęła przybierać ciemne barwy, skrywając się gdzieś w zakamarkach. Jeśli jednak zmiana koloru okażę się trwała to warto będzie pomyśleć o osobnej selekcji tych osobników. Poniżej kilka fotek pani niebieskiej i na końcu fotka jakie było jej pierwotne ubarwienie (tak jak i pozostałych wszystkich osobników).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 31 maja, 2018 22:02

[BT5] Co było w jajkach niespodziankach? – 31.05.2018

Upłynęły prawie trzy miesiące od wyklucia pierwszego miotu dzikich Tigerów. Zastanawiałem się wtedy co drzemie w ich genach. Teraz wiem, że dużo ciekawego :).

Część krewetek już od przecinków była czerwona. Początkowo myślałem, że to przez pomarańczową kutykule, jednak im krewetki były większe tym czerwone paski stawały się widoczniejsze. Procentowo w miocie czerwonych krewetek jest ok. 30-40%. Pozostałe są czarne jak rodzice. Poniżej kilka fotek, niektórych osobników.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastanawia mnie mocno, czy z dzikich Tigerów podobnie jak u Crystali są czarne i czerwone osobniki, jeśli linia nie jest wyczyszczona. Co ciekawe te czerwone Tigery nie wyglądają jak pospolite Red Tigery. Wyglądają jak ich czarni bracia BT 5…tyle, że czerwone. A może to jakieś hybrydy ? Nie wiem. W każdym razie czerwone krewetki trafią do osobnego zbiornika po dawnych OEBT już niedługo, bo obecni dwaj poniżsi lokatorzy na dniach będą wysyłani do nowego właściciela.

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Pt 29 cze, 2018 05:31

Tigery szybko rosną. Im większe tym się wybarwiają. W sumie są już sztuki zasługujące na miano BT4. Za niedługo będę oddzielał czarne od czerwonych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Raffy » Pt 29 cze, 2018 21:46

Fajoskie są :) Te czerwone będę śledził :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Pt 29 cze, 2018 22:31

Podłoże się już robi :) Za 5 tygodni odlawianie czerwonych. Obecnie te Tigery to moje ulubione robale dostarczające wielu emocji zwiazanych z oczekiwaniem co będzie dalej :p
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez pawprz » So 30 cze, 2018 11:49

Na aktywnym podłożu będą. Jaka będzie przewodnosc
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » So 30 cze, 2018 13:34

Obecnie są na aktywnym Envi 350-400 us. Czerwone będą na Helpie. Przewodnosc ta sama.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » So 30 cze, 2018 14:00

Co do Tigerów, takie BTOE i Camouflage pociągną na 300 us, 6-7 GH, KH 1-2 i PH 6.5 ??
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » So 30 cze, 2018 16:34

Camouflage nigdy nie miałem. Natomiast OEBT u mnie najlepiej na 550-600 us się hodowały. pH 6,5-6,8 kh 1-2. Przerzucilem z czasem je na 300 us. ph ok 6 kh0. ...niepotrzebnie. Najważniejsze by mieć takie same parametry w jakich żyły wcześniej i stabilne.
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Mr.Kreweta » So 30 cze, 2018 18:06

Dziękówa, czyli parametry w miarę, z tydzień temu wpuściłem po kilka sztuk gorszego sortu na testy, myślałem że popadały, ale dziś przy przycince doliczyłem się większości, wylinki są, nowe lśnią, oby przeżyły... niby mam Tangeriny, ale czytałem że to inna bajka trochu, i faktycznie są jak Red Cherry...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości