[30l] Drzewo - pierwsze akwarium

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

[30l] Drzewo - pierwsze akwarium

Postprzez acc4spamonly » Pt 13 lip, 2018 21:20

Obrazek

Litraż: 29cm x 29cm x 35cm Aquael Shrimpset Smart II
Oświetlenie: LEDDY SMART PLANT II 6W
Filtracja: Pat Mini (z założoną pończochą) + Deszczownia
Nawożenie: węgiel w płynie
Parametry: kiedyś sprawdzałem, były w normie
Podłoże: żwirek rzeczny
Dekoracja: Korzeń + skałki + bambus + hiding cave z aliexpress
Grzałka: 75W ustawiona na 25 stopni
Temperatura: aktualnie latem ok 27 stopni
Fauna: chyba Crystal Red + 2x Ampularia + Zatoczki przywleczone z jakąś rośliną
Flora: 2x Gałęzatka Kulista + mech (chyba Jawajski) + Nurzaniec + Cabomba Caroliniana + coś, czego nazwy nie znam
Pokarm dla maluchów: BWS Bebi + Spirulina + Pyłek pszczeli + Benibachi Komb (podawane zamiennie 2x dziennie strzykawką do akwarium po zmieszaniu z wodą z akwarium)
Pokarm dla większych: Papryka, Morwa, Glas Garten Mix, Pokrzywa, Echinacea, Liść orzecha, Papaya (wszystko w pałeczkach), BWS Red Ruby, Qualdrop BREED, Genchem Biomax (podawane co 2 dzień)

Obrazek

Obrazek

Przygodę z akwarystyką zacząłem od zakupu bojownika w kuli dla dziecka, po 2 dniach bojek wylądował w akwa 10 litrowym, następnie kupiłem kostkę z myślą o krewetkach, ale one wylądowały w 10, do kostki poszedł bojownik z neonkami innesa. Takie błędy niedoświadczonego akwarysty.

Akwarium w obecnym formacie z krewetkami powstało w sobotę wielkanocną 2018. W tej chwili mam około 40 krewetek średnich i mniejszych (te duże, które były kotne ostatnio pochowały się chyba gdzieś) plus maluszki urodzone niecały miesiąc temu.

Przy okazji proszę o pomoc w zidentyfikowaniu mojej małej populacji, czy to faktycznie Crystal Red, czy coś innego. Te na zdjęciach są czerwone, zdarzają się też szare w paski, które nie trzymają się z reguły z czerwonymi ;-) Kupiłem je przez OLX od miejscowego hodowcy amatora, które ma duże akwarium 120 z krewetkami i mu się rozmnożyły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji proszę o podpowiedzi co do hodowli i obsługi akwarium:

Odmulanie. Póki mam małe przecinki, to nie odmulam dna dobry miesiąc (bo zaciągam przy okazji pełno maluszków, których nie jestem w stanie później odłowić) i widać to w żwirku, który jest brzydki przy szkle. Czy dobrze robię?

Podmiana wody co tydzień ok 3-5 litrów (netto mam jakieś 20 litrów wody w zbiorniku) odstaną kranówką przez tydzień (w zamkniętym baniaku po wodzie).

Ilość roślin. Z tego co widzę po galeriach to krewetki mają podłoże plus mech albo ze 2 roślinki. U mnie jest tego sporo i wydaje mi się, że moje krewetki są szczęśliwsze, bo mają po czym chodzić i szukać jedzonka :-)

Karmienie. Czy mam zmienić pokarm, lub częstotliwość podawania.

Dziękuję za rady i opinie :roll:
Ostatnio edytowano Pt 13 lip, 2018 22:23 przez acc4spamonly, łącznie edytowano 2 razy
acc4spamonly
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 26 mar, 2018 21:10

Re: [30l] Drzewo - pierwsze akwarium

Postprzez eXrat » Pt 13 lip, 2018 21:49

Te robaczki to raczej Neocaridina Davidi, Red Cherry.
Temperatura za wysoka.
Kup jakiś uzdatniacz do kranówki np. Safe Water
bo trzymana w zamkniętym baniaku przez tydzień przy wyższych temperaturach może podkisnąć.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: [30l] Drzewo - pierwsze akwarium

Postprzez acc4spamonly » Pt 13 lip, 2018 22:14

Jakiś pomysł na zbicie temperatury? :-(

Kiedy nie miałem deszczowni, a Pat Mini był na minimum to grzałka się załączała (obieg wody większy niż teraz) i widocznie temperatura była niższa. Z deszczownią krewetki pływają częściej, ale obieg wody mniejszy i teraz grzałka w ogóle nie odpala się.

Może to kwestia oświetlenia? włączam rano ok 8, wyłączam wieczorem ok 21. Chociaż z rana i tak temp jest ok 26 stopni. Boję się, że jeśli grzałkę skręcę do 24 to i tak jak jest ciepło to w ciągu dnia będzie podbijać do 27 i wahania temperatury będą znaczne :-/

Z wody nie czuć kiśnięcia, mam Aqua Safe. Dolewać do wody przed podmianą?
acc4spamonly
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 26 mar, 2018 21:10

Re: [30l] Drzewo - pierwsze akwarium

Postprzez Pawel M » Pt 13 lip, 2018 22:35

ja tam myślę że problem temperatury jest inny - LATO :mrgreen:
u mnie w słoneczne dni temperatura w zbiornikach potrafi i pod 30 dojść a 28 to standard

możesz to schładzać za pomocą wiatraczków jakiś podłączonych pod termostat ale krewetki neo wytrzymują wyższe temperatury
sam mam Yeloowki, Sakurki i zwykłe red chery i nie zauważyłem zgonów nawet przy 30 stopniach

co innego caridiny - tam temperaturę mam zbijaną i staram się by nie wzrosła ponda te 25 stopnie
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola


Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron