Restar baniaka - woda mleko

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Śr 01 sie, 2018 15:21

Witam, tydzien temu w czwartek postanowiłem zrobic restart zupełny (zbiornik 45 litrow, oswietlenie 2 x 6w ledy) bo zaczalem obserwowac stagnacje w rozmnazaniu i coraz wiecej trupow... Podloze platinum soil, na dno bee3, old sea i jeszcze jakies inne bakterie ktore mialem, zalane woda gh 6, 140 ppm, mchy, kawalek korzenia z poprzedniego baniaka, ketapng, 3 szyszki olchy, nowy filtr u jet 3... do sedna, woda na drugi i trzeci dzien byla w miare ok, jak to po zalaniu zbiornika, ale pozniej to juz kosmos, jakbym wlał tam mleko, zdjecie do konca nie oddaje tego mlecznego dziadostwa... wczoraj zrobilem podmiane 5 litrow, dalem jeszcze odrobine bakterii ale poki co bez zmian, dolozylem tez kaskade z wata ale zero efektu od wczoraj... cos radzicie z tym zrobic czy poprostu czekac ? :-o

Obrazek
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez popek2002 » Śr 01 sie, 2018 15:35

Czekać i obserwować
Powinno samo przejść ;-)
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez zuczek222 » Śr 01 sie, 2018 16:42

A platinium wypłukane? To podłoże oddaje sporo do wody przez kilka tygodni, jak nie moczone to wybijesz większość obsady.
zuczek222
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 116
Dołączył(a): N 06 paź, 2013 10:56
Lokalizacja: N.D.M.

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Śr 01 sie, 2018 17:34

Płukane? Hmm, w sumie to pierwsze słyszę o plukaniu aktywnego podłoża...
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Śr 01 sie, 2018 17:40

A tu cytat z instrukcji platinum soil:

"Nie płukać podłoża przed użyciem."
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez popek2002 » Śr 01 sie, 2018 19:41

Ja sądzę, że to pierwotniaki i jak biologia w zbiorniku zaskoczy to wszystko się unormije
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez raiders » Śr 01 sie, 2018 20:05

kotletbam napisał(a):A tu cytat z instrukcji platinum soil:

"Nie płukać podłoża przed użyciem."
Tylko ze Platinum soil jest podłożem pod rośliny a nie pod krewetki tak jak benibachi czy environment.
Dla tego należy Platinum wypłukać, a najlepiej namoczyć na kilka dni ro i zmieniać wodę co 2-3 dni aby wypłukać nawozy a głównie potas to podłoże zawiera go sporo.
Na stronie Qualdrop jest instrukcja jak przygotować to podłoże pod krewetki caridina.

Co do metnej wody to daj maxymalne Napowietrzanie jakie tylko możesz i po 24h woda powinna być kryształ.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Śr 01 sie, 2018 21:24

heh... szkoda ze dopiero teraz sie o tym dowiedzialem... no trudno, bede robil podmiany i zobaczymy co z tego wyjdzie...
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Pt 03 sie, 2018 11:02

Podaję bakterie, ale może nie takie jak powinienem bo dzisiaj to jest zupełny kosmos, biała woda.. Jak pod światło spojrzę to jakby gesta mgła... Może są jakieś konkretne bakterie które na pewno na to pomogą?
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez Pawel M » Pt 03 sie, 2018 11:48

to pierwotniak - zwykły zakwit
działaj z podmiankami i samo przejdzie po kilku - kilkunastu dniach

podmiankami wypłukasz przy okazji podłoże - ja mam zbiorniki na ada amazonia, też zalecane jest troszkę wyjałowić to podłoże przed wpuszczeniem krewet
po zalaniu co drugi, trzeci dzień (na ile czas pozwala) podmieniam z dyszkę wody (baniaki 50 l). Tak traktuję zbiornik dwa do trzech tygodni i wpuszczam robale.

Zrób podobnie - pierwotniak (ta Twoja mgła) przejdzie jak tylko akwarium choć częściowo zaskoczy. Podmieniaj, dodawaj troszkę bakterii i czekaj.
Jak chcesz to możesz tam jakiegoś ślimora wpuścić - to też przyśpieszy proces.

Jest gorąco i nie masz biologi w zbiorniku - to idealne warunki do wykwitu wody. ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Śr 08 sie, 2018 15:43

Niestety poprawy nie widać... Widoczność w akwa jest na 3-4 cm, ogólnie nie widać nic... Jak wciagam wodę wezykiem to widać jak wciąga taki gesty dym... Już nawet 2 dodatkowe filtry zamontowane z wata do akwa, a na jeden założyłem końcówkę mini uv a aquael - nic... Pomyślałem że zrobię poprostu duża podmiany wody, jakieś 90 procent i dodam microbe special Blend, ale nie wiem czy to dobry pomysł... Jestem trochę załamany bo takiego cyrku to ja nie miałem nigdy... :-(:-(:-( co doradzicie?
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 08 sie, 2018 18:22

Rekordziści nie tak dawno temu pisali że i ponad miesiąc tak mieli, coś z podłożami było") Ale przeszło w końcu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez Raffy » Śr 08 sie, 2018 19:27

Zgaś światło na parę dni i obniż poziom wody żeby kaskada rozbijała się o taflę wody (napowietrzenie na max)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez kotletbam » Śr 08 sie, 2018 20:08

zeby nie byc goloslownym, tak to wyglada... zrobie tak jak radzicie, nie bede jeszcze robil restartu restaru... :shock: jutro zaczne podawac te bakterie o ktorych wspominalem i zobacze co dalej...

Obrazek
kotletbam
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 09 wrz, 2014 17:19

Re: Restar baniaka - woda mleko

Postprzez Raffy » Śr 08 sie, 2018 20:21

No...milk :-/
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości