O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Vimes27 » Pn 10 wrz, 2018 18:06

Witajcie. Mam na imię Darek. Akwarystą jestem prawie od zawsze czyli jakoś od 6-7 roku życia, a że było to bardzo dawno pamiętam jeszcze czasy akwariów ramowych, kiedy 50 litrów to był duży zbiornik a kilkanaście trawek kępka mchu było zarośniętym zbiornikiem, pamiętam też brzęczyki i pompy samoróbki. W akwarystycznej drodze przeszedłem prawie wszystkie jej odmiany od gupików i innych żyworodek, przez labiryntowe, kąsaczowate i pielęgnice od zebr przez amerykańskie do Malawi i Tanganiki. Miewałem zbiorniki roślinne, czarne wody high-techy i low-techy na ziemi ogrodowej. Jakieś półtora roku temu zainteresowałem się poważniej krewetkami (nie licząc jakiś sakur w akwariach z neonkami w międzyczasie). W tym czasie przeżyłem większość chorób dzieciństwa krewetko-maniaka - zbytnie przywiązanie do przewodności, grube warstwy podłoża, nadmierne grzebanie w szkiełkach i kilka innych. Obecnie choruję na chorobę krewetkowego nastolatka czyli fascynację miksami. Moja krewetkowa mania (tak określa to żona) obecnie jest w średnim stadium (moim zdaniem - nie żony) - mam 11 zbiorników (od 20 do 100 litrów) w większości zasiedlonych tangtaiami, taitibbe - ale też trzymam czyste wine redy i od jakichś dwóch miesięcy blue tigery.
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez jacek_lu » Wt 11 wrz, 2018 10:33

witam :)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Wt 11 wrz, 2018 11:13

Siemka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Mutalix » Pt 14 wrz, 2018 19:42

Cześć,
Jako Nowy użytkownik melduję swoją obecność, na imię mam Krzysiek - akwarystyką zajmuję się od kilku lat - jednak bez większych wyzwań (głównie żyworódki). Od niedawna udaje mi się utrzymać porządek w baniaczku ok 60l gdzie ładnie rozrasta się anubias nana ( tym mogę się pochwalić).
Właśnie przymierzam się do zakupu kosteczki 20l OptiWhite i z chęcią wysłucham każdej porady :)
Na początek Neocardina prawdopodobnie yellow lub najbardziej znany Red :)

W przyszłości może kolejne kosteczki jeżeli się wkręcę i odnosił będę małe sukcesy.
Mutalix
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 14 wrz, 2018 19:36

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez jacek_lu » So 15 wrz, 2018 07:19

witamy :)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez barto125 » Wt 02 paź, 2018 13:18

Cześć, jestem Bartek, akwa prowadzę od niedawna, jakieś pół roku, ogólne takie rybki + krewetki
barto125
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 02 paź, 2018 13:09

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Mutalix » Wt 02 paź, 2018 21:37

barto125 napisał(a):Cześć, jestem Bartek, akwa prowadzę od niedawna, jakieś pół roku, ogólne takie rybki + krewetki

Powiedz cos wiecej o baniaczku ;)
No i oczywiscie witam.
Mutalix
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 14 wrz, 2018 19:36

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez pixie » So 06 paź, 2018 10:09

Witam szanownych forumowiczów, tu Kasia z Wrocławia. "Pixie" ponieważ lubię fantasy, i oczywiście mam magiczną moc ;) Akwarium w domu było zawsze, ok. 200 l, pasja mamy i siostry, głównie gurami i mniejsze ryby: bocje, bystrzyki, sumiki, były też nie bardzo udane próby ze skalarami. Mnie interesowały mniej oklepane gatunki, w pierwszym akwarium (120 l) miałam zamiast żwiru piasek, zamiast roślin - mchy, a obsadę stanowił długonos ciernisty i krewetka ghost. To był rok 2000, boom w sklepach akwa dopiero się zaczynał, szłam pod prąd. Potem długo nic - teraz zatęskniłam za akwarium, chcę też zaszczepić tę pasję moim dzieciom. Bardzo wiele się w tym czasie zmieniło w świecie akwa - wiem, że nic nie wiem - dlatego przychodzę tu po pomoc!
Akwarium: 20 l Opti-White
Podłoże: BeniBachi Black Soil
Filtr: Aquael Versamax FZN mini
Oświetlenie: Aqual Leddy 6W Plant
Rośliny: Limnophila sessiliflora, Staurogyne repens, Eleocharis parvula, China Moss
Korzeń Red Wood
Krewetek jeszcze nie ma, akwarium zalane 2 tygodnie temu. Myślę o Red Cherry, może Babaulti, jeśli znajdę. Zastanawiam się nad Microrasbora.
Założyłam bloga, żeby śledzić zmiany i porządkować swoją wiedzę: https://mojekrewetki.wordpress.com/
pixie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 06 paź, 2018 08:30

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » So 06 paź, 2018 14:35

Witaj pixie w naszym zakręconym pozytywnym gronie ;) pod prąd to mi się podoba heh jestem na tak [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Vimes27 » So 06 paź, 2018 21:55

Witaj pixie. Jednak jeśli podłoże beni to może jednak nie redki.... może raczej jakieś caridiny...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez pixie » N 07 paź, 2018 13:28

Vimes27 napisał(a):Witaj pixie. Jednak jeśli podłoże beni to może jednak nie redki.... może raczej jakieś caridiny...

Crystal Red piękne są, ale czy nie za trudne dla początkujących?...
pixie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 06 paź, 2018 08:30

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Vimes27 » Pn 08 paź, 2018 12:09

Rozumiem, że to aktywne podłoże zostało zalane zmineralizowaną wodą RO - jeśli tak to po zebraniu informacji o hodowli crystali czy innych caridin będzie łatwiej je hodować niż neocaridiny na aktywnym - jeśli zostało zalane wodą z kranu, trzeba będzie zrobić sporo podmianek żeby straciło swoje właściwości i nie dążyło do "zaprogramowanych" w podłożu parametrów... Oczywiście widziałem sporo relacji o hodowli neo na aktywnym a nawet crystali na neutralnym ale tylko bardzo doświadczeni hodowcy mieli jakieś z tym odwróceniem sukcesy... Neocaridiny najlepiej hodować na neutralnym żwirku - polecam kwarcowy... Pozdrawiam
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez jacek_lu » Śr 10 paź, 2018 07:58

pixie napisał(a):
Vimes27 napisał(a):Witaj pixie. Jednak jeśli podłoże beni to może jednak nie redki.... może raczej jakieś caridiny...

Crystal Red piękne są, ale czy nie za trudne dla początkujących?...


nic prostszego nie ma z caridin, moje takie zdanie.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez zwirek1@o2.pl » Śr 07 lis, 2018 07:17

Cześć jestem Mirek, jetem z Tczewa właśnie kupiłem kostkę 30l z przeznaczeniem na krewetkarium wcześniej przez 20 lat miałem pyszczaki.
Pozdrawiam wszystkich
zwirek1@o2.pl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr 07 lis, 2018 07:07

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Śr 07 lis, 2018 10:39

Witaj Mirku w naszym gronie ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron