Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Moderator: =Fresz=

Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Postprzez barto125 » Wt 02 paź, 2018 13:16

Moja amano zaciążyła, więc podjąłem próbę chodowli larw, zbiornik prowizoryczny, bez testów, póki co 5 dni larwy żyją :)
Prowizoryczny zbiornik 10L, zasolenie 36g soli Instant Ocean na litr wody, początkowa 5l z głównego zbiornika, 5l kranowit, podmiany 1l z kranu + 36g soli co dwa dni.
Ścianki zbiornika zaczęły czymś porastać, chyba larwy to lubią, bo często widać je przyklejone do ścianki.
Karmienie, póki co drożdże, pół główki od zapałki rozpuszczone w 10ml wody ze zbiornika codziennie, od jutra drożdże zmieniam na fitoplankton.
Larwy wydają się aktywne, reagują na światło, po podaniu jedzenia zaczynają aktywnie pływać po całym dnie.
Napowietrzanie i światło 24h.

Kilka zdjęć i filmik:
Obrazek
Obrazek


Będę dawał aktualizacje z postępów :)
Ostatnio edytowano Wt 02 paź, 2018 23:17 przez barto125, łącznie edytowano 1 raz
barto125
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 02 paź, 2018 13:09

Re: Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Postprzez eXrat » Wt 02 paź, 2018 22:12

Może zaprezentuj swoje krewetkaria, pomysły, rozwiązania i etc. .. w dziale PREZENTUJEMY KREWETKARIA
No i fotki przedstawiaj z folderu publicznego Google dysk, w przeciwnym wypadku, na forum zobaczysz je tylko Ty ;-)

Przykładowy obraz udostępniony z google drive:
Obrazek

p.s. ... efekt mojej produkcji (nie związany z krewetami :-D )

Obrazek
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Postprzez barto125 » Wt 02 paź, 2018 23:18

Poprawione, dzięki za podpowiedź, nigdy o tym nie pomyślałem, że na googlu powinny być udostępnione.
Zbiornik do rozrodu prowizoryczny, krewetkarium nie mam póki co, więc nie ma co prezentować, amano i RC żyją w ogólnym, ale prowadzę z żoną negocjacje żeby się zgodziła na drugie akwa :D
barto125
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 02 paź, 2018 13:09

Re: Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Postprzez eXrat » Wt 02 paź, 2018 23:20

Obrazek
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Postprzez barto125 » N 07 paź, 2018 23:45

Po 12 dniach larwy nadal pływają, widać delikatnie wykształcone płetwy ogonowe, nie są to już tylko przecinki, więc może coś z tego będzie.
Podmiany wody, co 3 dni litr wody +36g soli + 20ml fitoplanktonu, codzienie 5 kropel pokarmu liquizell.
barto125
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 02 paź, 2018 13:09

Re: Rozmnażanie Amano - pierwsza próba

Postprzez perwersja. » Śr 05 gru, 2018 15:00

Próba zakończona sukcesem czy klapą?
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28


Powrót do ROZMNAŻANIE KREWETEK W WODZIE MORSKIEJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość