Opinie o sprzedawcach krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Wt 02 paź, 2018 14:19

W związku z przejęciem ryzyka przez Alledrogo - wprowadzili dodatkowe zabezpieczenia - żeby wystawiać więcej ofert - szczególnie za większe kwoty muszą zweryfikować numer konta i właściciela - w tym m.in. celu robi się przelew za złotówkę na ich konto - oni ją odsyłają - ale dzięki temu mają namiary na sprzedającego - zweryfikowane przez bank... ryzyko - nie jest już dla nich takie duże - inaczej wygląda to na olx...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Śr 03 paź, 2018 14:27

Odnośnie zakupów od CrazyShrimps - Dzisiaj przyszła paczka. Zapakowane b. dobrze z minusem, dwa kartony wypełnienia styroboks + heatpack (umieściłbym go nieco inaczej za to minus) -temp ok 19 stopni C. Krewetki - wylicytowałem 10 szt hybryd miks red - black. W korespondencji e-mail ustaliłem, że będzie to 5/5 o fenotypie piano. Przyszło to co było wylicytowane plus dwie sztuki black gratis. Wielkość standard 1-1,5 cm. Dodatkowo właśnie zorientowałem się, że kupiłem u znanego mi już sprzedawcy, który posługiwał się kiedyś innym nickiem. Gdybym miał tę wiedzę przed licytacją - swoją górną cenę zakupu ustawiłbym na wyższy poziom.
Robale idą do oddzielnego zbiornika, po aklimatyzacji - przekażę co dalej.
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » Śr 03 paź, 2018 17:03

Też mi przyszły galaxy, i to u znanego co kiedyś już brałem :-D
Paczka lux, krewety lux z gratisami i biegają sobie :-)

Obrazek
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 paź, 2018 17:22

=Fresz= napisał(a):
jacek_lu napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):

Poszli wtedy wszyscy poszkodowani zeznawać i po jakimś czasie od zeznań każdy dostał notkę o wszczęciu. Tą notatkę przesłałem do Allegro i to wystarczyło żeby zrobili mi zwrot. Oczywiście oszusta policji nie udało się złapać i sprawę później umorzono.

A wyglądało to tak że włamali się komuś na konto allegro i wystawiali fikcyjne aukcje a konto do wpłat podawali swoje, konto które było zakładane na słupa (modne były kiedyś karty płatnicze prepaid podarunkowe) i to wykorzystał oszust. Szkopuł w tym był taki że takiej karty prepaid nie można było zablokować i zidentyfikować. Jak przelew szedł na takie konto to nic nie można było już zrobić :mrgreen: reklamację w banku złożyłem i do dziś zero odpowiedzi hehe



A reklamację w banku to na co składałeś? Że nie mogłeś cofnąć przelewu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez DarkAirOne » Śr 03 paź, 2018 19:06

Dzisiaj odebrałem krewety od Stan-Shrimps . Paczka , dobrze spakowana , krewetki w podwójnym worku w styroboxie . Zdziwił mnie jedynie fakt , ze przy obecnych temperaturach jakie panują na zewnątrz w paczce nie było żadnego Heat-Packa ;/ . Woda przyszła dosyć zimna , krewety trochę ospałe . Ale po aklimatyzacji metodą kropelkową 8 wróciło do pełni zdrowia :) . Niestety dwie najmniejsze są średnio ruchome i w zbiorniku docelowym od około godziny stoją w miejscu i nie ruszają nawet wąsami :/ . Mam nadzieje ze dojdą do siebie . Ogólnie 8-10 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
DarkAirOne
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt 11 lis, 2014 00:08

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez =Fresz= » Śr 03 paź, 2018 20:39

[/quote]A reklamację w banku to na co składałeś? Że nie mogłeś cofnąć przelewu?[/quote]

Już nie pamiętam na co bo było to kilka lat temu ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez jacek_lu » Cz 04 paź, 2018 09:34

Ja składałem normalnie na anulowanie w placówce. Tak jak już kilkukrotnie gdy pomyliłem odbiorce i zamiast na mieszkanie przelałem np za telefon. Nigdy nie miałem z tym problemu aż do tamtego momentu, argumentem było wtedy to, że pieniądze już wpłyneły/zostały zaksięgowane.

Świstka nie przesłałem wtedy na allegro, po mailach wywnioskowałem i taki miały wydźwięk że po ich stronie to już wszystko. Po tym jak zgłosiłem im że już sprawa jest na policji i jestem już po przesłuchaniach. Jak pisałem wyżej, napomnieli że będą "ściśle" współpracować bo takich przypadków było więcej. Nic nie chcieli a ja nie wiedziałem że mogę od nich się ubiegać, na necie też niewiele było na ten temat.

Nie pamiętam który to konkretnie był rok, ale więcej jak 7 lat temu, nie znałem jeszcze swojej żony wtedy ;)
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Śr 10 paź, 2018 07:29

Kontynuacja odnośnie zakupów od CrazyShrimps - 1 tydzień - zgonów brak, krewetki śmigają aż miło popatrzeć - wzór w mojej opinii to zebra nie piano (jednak to kwestia ocenna - odrobinę więcej bieli na stripach uznałbym, że piano) - co akurat mnie bardzo cieszy - wybarwienie lux. Na co najmniej jednej black mgiełka mini spotów co również cieszy oko. Ogólnie wszystko na plus
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 10 paź, 2018 16:08

Vimes27 napisał(a):Kontynuacja odnośnie zakupów od CrazyShrimps - 1 tydzień - zgonów brak, krewetki śmigają aż miło popatrzeć - wzór w mojej opinii to zebra nie piano (jednak to kwestia ocenna - odrobinę więcej bieli na stripach uznałbym, że piano) - co akurat mnie bardzo cieszy - wybarwienie lux. Na co najmniej jednej black mgiełka mini spotów co również cieszy oko. Ogólnie wszystko na plus


Zebra, nie multi, to chyba do 6 pasków cienkich, piano paski grubsze jak klawisze o ile pamiętam?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Vimes27 » Śr 10 paź, 2018 19:44

Tak też jest według mnie - przy czym co do liczby pasków spotkałem się z opinią, że 5-7 - a po internecie krąży tabela z gdzie jest zebra cztery stripe. jeśli chodzi o piano też tak je rozumiem - otóż paski u otrzymanych krewetek są od cienkich do nieco szerszych - ale klawiszami bym ich nie nazwał i nomen omen większość sztuk ma ich sześć... :-D Zresztą chętnie wysłuchałbym wykładu na temat nazewnictwa.
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 11 paź, 2018 04:29

Ktoś kiedyś pisał, jaki sprzedawca takie nazewnictwo...") Jaki kraj...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez BrodataKreweta » So 13 paź, 2018 10:51

Robił ktoś jakieś zakupy u użytkownika aquamaniac na allegro ? Zastanawiam się na sakurami.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
BrodataKreweta
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 17 wrz, 2018 18:49

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » So 13 paź, 2018 13:33

Vimes27 napisał(a):Tak też jest według mnie - przy czym co do liczby pasków spotkałem się z opinią, że 5-7 - a po internecie krąży tabela z gdzie jest zebra cztery stripe. jeśli chodzi o piano też tak je rozumiem - otóż paski u otrzymanych krewetek są od cienkich do nieco szerszych - ale klawiszami bym ich nie nazwał i nomen omen większość sztuk ma ich sześć... :-D Zresztą chętnie wysłuchałbym wykładu na temat nazewnictwa.


Nikt Ci dokładnie nie powie, ale na moje piano to odpad po fishbone, galaxy itp. ma zazwyczaj ciensze paski i to fenotypowo tangtai

A pinto zebra wywodzi się od stada pinto, mają lepsze lub gorsze stripy - czasem ciensze, czasem grubsze - typowy taitibee gdzie nie wyskakują backline. pinto da pinto


piano:

Obrazek

zebra:

Obrazek

Z tym ze z nazewnictwem jest jeden wielki burdel, spotkałem się z nazwą "galaxy pinto zebra"...
Gdzie galaxy wywodzi się od tangtai, a pinto... a szkoda gadać :-D

Dlatego przed zakupem warto poprosić o zdjęcie całego stada przy karmieniu
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » So 13 paź, 2018 14:28

W piano idzie o to że paski są mniej więcej równe, w równych odstępach, co przypomina klawiaturę w pianinie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Opinie o sprzedawcach krewetek

Postprzez Raffy » So 13 paź, 2018 15:29

Możliwe :P mi to kojarzą się z kreskami nakreślonymi przez cienki długopis :D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości